Øystein Pettersen (f.v.), Petter Eliassen og Anders Mølmen Høst holder trøyene i henholdsvis sprint-, total- og ungdomscupen i Swix Ski Classics 2014/2015 etter Birkebeinerrennet. Foto: Magnus Östh/Swix Ski Classics.

Øystein Pettersen (f.v.), Petter Eliassen og Anders Mølmen Høst holder trøyene i henholdsvis sprint-, total- og ungdomscupen i Swix Ski Classics 2014/2015 etter Birkebeinerrennet. Foto: Magnus Östh/Swix Ski Classics.

Swix Ski Classics - Sammenlagt før finalen Årefjällsloppet

Foran Årefjällsloppet lørdag, det siste av totalt 9 renn i langløpscupen Swix Ski Classics 2014/2015, er stillingen i samtlige cuper slik:

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, tre måneder eller ett år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Swix Ski Classics Champion

Menn
#   country name team points
1 (2) Petter Eliassen LEAS 1070
2 (1) Anders Aukland SANT 912
3 (3) Øystein Pettersen UNBA 840
4 (4) Tord Asle Gjerdalen SANT 760
5 (5) Morten Eide Pedersen COOP 596
6 (6) Tore Bjørseth Berdal UNBA 583
7 (7) Stanislav Řezáč SILV 534
8 (9) John Kristian Dahl UNBA 493
9 (8) Anders Høst LYNS 406
10 (12) Jørgen Aukland SANT 383
11 (10) Christoffer Callesen LEAS 366
12 (11) Jerry Ahrlin SANT 338
13 (13) Bill Impola COOP 327
14 (15) Andreas Nygaard SANT 296
15 (18) Johan Kjølstad UNBA 287
16 (17) Stian Hoelgaard LEAS 284
17 (14) Oskar Svärd COOP 279
18 (16) Jimmie Johnsson COOP 268
19 (19) Bruno Debertolis TXLS 261
20 (20) Ivan Arteev RUSM 246
21 (21) Audun Laugaland LEAS 237
22 (26) Kjetil Dammen LEAS 189
23 (22) Fredrik Byström L157 185
24 (23) Jens Eriksson SANT 178
25 (29) Jörgen Brink L157 162
26 (24) Daniel Tynell TTYN 158
26 (35) Arne Post UNBA 158
28 (25) Alexey Dvoskin RUSM 155
29 (28) Markus Jönsson SKIR 148
30 (27) Antti Lampinen PELT 145
31 (42) Vetle Thyli UNBA 138
32 (33) Erik Melin Söderström SKIR 125
32 (30) Valerio Leccardi TXLS 125
34 (36) Anders Södergren LEAS 124
35 (31) Klas Nilsson MILA 120
35 (32) Daniel Richardsson L157 120
35 (32) Iivo Niskanen COOP 120
38 (44) Maxim Vylegzanin RUSM 117
39 (34) Riccardo Mich FUTU 109
40 (39) Marcus Johansson L157 106
41 (37) Sergey Turyshev RUSM 100
42 (38) Kalle Gräfnings SBER 98
43 (40) Daniel Yeuilla TXLS 83
44 (41) Martin Holmstrand AXAS 80
45 (85) Lukáš Bauer PIIN 75
46 (50) Ivar Tveiten BMYH 72
47 (43) Magnus Jonsson SBER 71
48 (45) Björn Rydvall MILA 68
49 (46) Joar Thele LYNS 64
50 (56) Algo Kärp PIIN 63
51 (47) Maicol Rastelli LIVI 62
52 (48) Pavel Ondrášek ATLA 59
53 (60) Geir Ludvig Aasen Ouren SYNN 58
54 (49) Simone Paredi LIVI 55
55 (51) Dan Moberg ETIX 52
56 (52) Sergio Bonaldi LIVI 50
57 (53) Rikard Tynell TTYN 49
58 (54) Nicola Morandini FUTU 48
58 (54) Simone Bosin FUTU 48
60 (57) Axel Bergsten AXAS 44
60 (58) Jiří Ročárek ATLA 44
62 (59) Ondřej Horyna PIIN 39
63 (61) Svein Tore Sinnes SIRD 35
64 (76) Stian Remseth Andresen LYNS 32
64 (62) Sami Jauhojärvi COOP 32
66 (63) Erik Jonsson MILA 31
67 (64) Andrey Tyuterev RUSM 29
68 (65) Linus Larsson SBER 27
69 (66) Mats Håkon Breda BMYH 25
70 (67) Jonas Nielsen OSPL 21
70 (68) Thomas Bormolini LIVI 21
72 (69) Bruno Carrara FUTU 20
72 (69) Tomáš Jakoubek SILV 20
72 (69) Jan Krška ATLA 20
72 (69) Lorenzo Cerutti TXLS 20
72 (69) Nicolas Bormolini LIVI 20
72 (69) Jakub Rádl PIIN 20
72 (69) Sondre Grønvold LYNS 20
79 (77) Mikko Koutaniemi FORC 18
80 (78) Jiří Pliska SILV 16
81 (79) Pasi Vuori PELT 14
82 (80) Matthias Kuhn ETIX 11
83 (81) Valentin Maettig PIIN 6
84 (82) Henrik Alm ETIX 4
85 (83) Johan Sandberg MILA 3
86 (84) Jakub Pšenička ZIZK 1

Kvinner
#   country name team points
1 (1) Kateřina Smutná SILV 1190
2 (2) Seraina Boner COOP 1015
3 (3) Britta Johansson Norgren SKIP 876
4 (4) Laila Kveli SANT 720
5 (5) Masako Ishida UNBA 680
6 (6) Lina Korsgren SKIP 545
7 (9) Solfrid Braathen SKIP 446
8 (7) Annika Löfström COOP 430
9 (8) Adéla Boudíková PIIN 395
10 (10) Kristina Roberto SBER 375
11 (13) Rahel Imoberdorf TXLS 346
12 (11) Nina Lintzén SKIP 334
13 (12) Viktoria Melina RUSM 290
14 (15) Tone Sundvor SYNN 286
15 (14) Šárka Zelenková SILV 243
16 (20) Holly Brooks SANT 212
17 (16) Justyna Kowalczyk RUSM 200
18 (17) Tatjana Mannima FUTU 156
19 (18) Esther Bottomley TXLS 155
20 (19) Polina Ermoshina RUSM 144
21 (21) Julia Tikhonova RUSM 120
22 (21) Kerttu Niskanen SANT 100
23 (22) Martina Chrástková TXLS 95
23 (22) Eva Vrabcová Nývltová PIIN 95
25 (23) Tuva Toftdahl Staver LEAS 90
26 (24) Maria Rydqvist SBER 82
27 (26) Marthe Kristine Hafsahl Karset UNBA 80
28 (25) Hilde Losgaard Landheim COOP 62
29 (27) Tatjana Jambaeva FUTU 54
30 (28) Elin Hagavold BMYH 38
31 (29) Simonetta Carbogno TXLS 29
32 (30) Sigrid Aas LEAS 20


Swix Ski Classics Sprint

#   country name team points
1 (2) Øystein Pettersen UNBA 240
2 (1) Andreas Nygaard SANT 200
3 (3) Petter Eliassen LEAS 160
4 (4) John Kristian Dahl UNBA 150
5 (4) Anders Aukland SANT 80
6 (6) Jens Eriksson SANT 70
7 (7) Stanislav Řezáč SILV 60
8 (8) Bill Impola COOP 40
8 (8) Daniel Yeuilla TXLS 40
10 (10) Valerio Leccardi TXLS 35
11 (11) Jerry Ahrlin SANT 30
11 (11) Bruno Debertolis TXLS 30
13 (13) Tore Bjørseth Berdal UNBA 25
14 (14) Vetle Thyli UNBA 20
14 (14) Sergey Turyshev RUSM 20
14   Iivo Niskanen COOP 20
17 (16) Andrey Tyuterev RUSM 15
18 (17) Oskar Svärd COOP 10
18 (17) Morten Eide Pedersen COOP 10
18 (17) Fredrik Byström L157 10
18 (17) Sami Jauhojärvi COOP 10
22 (21) Christoffer Callesen LEAS 5
22 (21) Tord Asle Gjerdalen SANT 5


Swix Ski Classics Team

#   team points
1 (1) Team Santander 3071
2 (2) Team United Bakeries 3010
3 (3) Team Coop 2463
4 (4) Team LeasePlan Go 1897
5 (5) Silvini Madshus team 1850
6 (6) Russian Marathon Team 1384
7 (7) Team Xcalibur Lill Sport 960
8 (8) Team SkiProAm 876
9 (11) Team Pioneer Investments 718
10 (10) Lager 157 Ski Team 580
11 (9) Skistart.com-Bergslagen 577
12 (12) Lyn Ski 515
13 (13) Team Futura 371
14 (14) Team Synnfjell 344
15 (15) Team Ski&Run 287
16 (16) Team 7-Mila 202
17 (17) Team Tynell 187
18 (18) Scame Ski Trab Marathon Livigno Team 179
19 (19) Team Peltonen 159
20 (21) Team Bjørn Myhre Sport 135
21 (20) Atlas 133
22 (22) AXA Sports Club 104
23 (23) Etixx Ski Team 67
24 (24) Žižkovský Tygři 51
25 (25) Sirdal Ski 35
26 (26) Team Oslo Sportslager 21
27 (27) Team Skiforce 18


Swix Ski Classics Youth

Menn
#   country name team points
1 (1) Anders Høst LYNS 406
2 (2) Bill Impola COOP 327
3 (3) Andreas Nygaard SANT 296
4 (4) Stian Hoelgaard LEAS 284
5 (7) Vetle Thyli UNBA 138
6 (7) Iivo Niskanen COOP 120
7 (5) Riccardo Mich FUTU 109
8 (6) Marcus Johansson L157 106
9 (8) Joar Thele LYNS 64
10 (9) Maicol Rastelli LIVI 62
11 (10) Pavel Ondrášek ATLA 59
12 (11) Simone Bosin FUTU 48
13 (18) Stian Remseth Andresen LYNS 32
14 (12) Mats Håkon Breda BMYH 25
15 (13) Thomas Bormolini LIVI 21
16 (14) Lorenzo Cerutti TXLS 20
16 (14) Nicolas Bormolini LIVI 20
16 (14) Jakub Rádl PIIN 20
16 (14) Sondre Grønvold LYNS 20
20 (19) Valentin Maettig PIIN 6
21 (20) Jakub Pšenička ZIZK 1

Kvinner
#   country name team points
1 (1) Tone Sundvor SYNN 286
2 (2) Tuva Toftdahl Staver LEAS 90
3 (3) Hilde Losgaard Landheim COOP 62

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus