Illustrasjonsbilde fra Bendit Ungdommens Holmenkollrenn 2013. Foto: Rasmus Kongsøre.

Illustrasjonsbilde fra Bendit Ungdommens Holmenkollrenn 2013. Foto: Rasmus Kongsøre.

Topp 6 alle ungdomsklasser i Tour de Hedmarken

De to siste helgene har det vært en rekke intense oppgjør underveis i Tour de Hedmarkens ungdomsklasser. I flere av klassene har det gått på sekundene løs, og for gutter 15 år kunne vinner kåres først etter at måldommerne hadde sagt sitt.

Tips en venn  Skriv ut

Etter at Tour de Hedmarken 2014, også kjent som TdH, ble avrundet med Budor fristil søndag står vi igjen med nedenstående Topp 6-løpere for årets utgave:

---

Tour de Hedmarken - TdH
Hedmark - 20. til 28. desember 2014

Sammenlagt etter alle 4 etapper

1. HA-sprinten (20. des.)
2. Ottestadrennet (21. des.)
3. Gåsburennet (27. des.)
4. Budor Fristil (28. des.)

Jenter 13 år
1. Marthe Sofie L Foss, Varde IL 33:01
2. Vilde Opedal, Njård 33:49
2. Janne B Seierstad, Raufoss IL 33:49
4. Ellen Gravdahl, Raufoss IL 34:02
5. Ingvild Haugstad Sandvik, Follebu SK 34:08
6. Ingrid Fougner, Follebu SK 34:59

Gutter 13 år
1. Brage Buseth Hammerstad, Haslum IL 29:31
2. Ola Spigseth, Nes Ski 30:50
3. Erlend Andersen, Åslia Skilag 31:04
4. Sigurd Mjølstad-Svendsen, Varde IL 31:08
5. Audun Nordaas, Strandbygda IL 31:16
6. Jørgen Nordvold Lunde, Åslia Skilag 31:59

Jenter 14 år
1. Karoline Grøtting, Hernes IL 30:43
2. Carina Sveen, Strandbygda IL 30:45
3. Otilie Børresen Bollingmo, Raufoss IL 32:47
4. Ida Benjaminsen, MjøsSki 33:00
5. Henriette Andersen, MjøsSki 33:03
6. Karen Myklebust, Vang Skiløperforening 33:36

Gutter 14 år
1. Håvard Kvam, Kolbukameratene, IL 26:54
2. Fredrik Fodstad, Eidsvold Værks Skiklub 27:57
3. Mats Opsal, MjøsSki 28:08
4. Eirik Seegaard, Gjøvik SK 30:34
5. Sander Aarstad, Strømmen og Lillestrøm SK 30:35
6. Bendik Lae Steinsrud, Raufoss IL 31:07

Jenter 15 år
1. Pia Stangebye, Lyn Ski 50:32
2. Stine Johansen, Åslia Skilag 52:49
3. Silje Milli, Eidsvold Værks Skiklub 53:22
4. Karoline Wardberg Høiby, Åsmarka ILTeam Sjusjøen 54:48
4. Susann Fedreheim Lyngnes, MjøsSki 54:48
6. Nora T Langerud, MjøsSki 55:29

Gutter 15 år
1. Kristoffer Kvarstad, Hamar SK 44:30 (dømt først i mål)
2. Petter Myhr, Vallset IL 44:30
3. Martin Nordvold Lunde, Åslia Skilag 46:00
4. Simen Syversen, Hamar SK 46:02
5. Sigurd Skurdal, Hamar SK 47:11
6. Simen Krogstie Bjørgan, Nordbygda/Løten Ski 47:27

Jenter 16 år
1. Dorthe Ballangrud Seierstad, Raufoss IL 48:52
2. Ingvil Ahlsand, Kjelsås IL 48:56
3. Sigrid Bye, Eidsvold Værks Skiklub 50:17
4. Marion Sveen, Heidal IL 52:50
5. Tina Rusten, Brøttum ILTeam Sjusjøen 53:28
6. Marit Sveen, Hamar SK 54:52

Gutter 16 år
1. Kristian Larsen, MjøsSki 42:38
2. Sindre Vassdal Johannesen, Strandbygda IL 43:02
3. Håvard Hovde, MjøsSki 43:04
4. Lars-Haakon Kvernvolden, Ottestad IL 43:05
5. Erik Honganvik Holen, Magnor UL 43:42
6. Oscar Essén, Eidsvold Værks Skiklub 43:43

Komplette resultater alle klasser


SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse