Skiforbundet låner bort smøretraileren

av Langrenn.com • 14.02.2024
Til helga kan du få skiene dine smurt i smøretraileren til det norske langrennslandslaget – helt gratis.

Til helga kan du få skiene dine smurt i smøretraileren til det norske langrennslandslaget – helt gratis.

Mens langrennslandslaget er ute på verdenscuprenn i USA, åpner Skiforbundet smøretraileren for folk flest: I helga prepper landslagssmørerne skiene til alle som kommer innom. Formålet er å gi Oslos befolkning en litt bedre skiopplevelse. 

Helt konkret rigger Norges Skiforbund opp langrennslandslagets smøretrailer på Sognsvann fredag ettermiddag og kveld. Derifra vil de tilby gratis smørestasjon fra klokken 08:00 på både lørdag og søndag. 

– Når våre eliteutøvere er på verdenscup i USA, låner vi bort smøretraileren og tilbyr gratis smørestasjon på Sognsvann. Langrenns smørere hjelper til med rens, glid og feste. Det er nydelige skiforhold i Marka, og vi håper at mange vil bruke helgen i fantastiske naturopplevelser, sier Skiforbundet om tilbudet.

Skiforbundet understreker at tilbudet gjelder alle, uansett ferdigheter, erfaring og ambisjoner.

– Alle, uavhengig av erfaring, er velkomne til å dra nytte av denne muligheten, melder Skiforbundet. 

Les også: Norge med enda større smøretrailer

Tider og datoer:
Lørdag 17. februar, klokka 08:00 – 14:00
Søndag 18. februar, klokka 08:00 – 14:00
Sted:
Sognsvann T-banestasjon

Verdenscuprennene i USA går forøvrig lørdag og søndag ettermiddag og kveld, og arrangeres i Minneapolis – hjembyen til Jessie Diggins. Lørdag er det skøytesprint på programmet med prologer klokka 17. Søndag er det 10 kilometer fristil med individuell start for både menn og kvinner, henholdsvis klokka 17:30 og 19:45. 

USA har ikke arrangert verdenscup i langrenn siden prøve-OL i Soldier Hollow i Utah i 2001. Før det hadde Anchorage og Fairbanks i Alaska en verdenscuprunde i henholdsvis 1983 og 1984, Biwabik i Minnesota arrangerte en verdenscuprunde i 1986 og Salt Lake City i Utah i 1990.
Program Minneapolis, USA
Lørdag 17. februar
17:00: Sprint fristil prolog, kvinner og menn 
19:30: Sprint fristil finaler, kvinner og menn
Startlister, detaljer og resultater

Søndag 18. februar
17:30: 10km fristil individuell start, menn 
19:45: 10km fristil individuell start, kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • wax waxing smøring skismøring
    1

    Reddet: Nå gjør smøringsgiganten comeback

    by Ingeborg Scheve
    18.06.2025
  • 1

    Teknikkekspert advarer: – For hver centimeter feil stavlengde taper du tid

    by Ingeborg Scheve
    04.02.2025
  • 1

    Ung, lovende og ekstremt viktig: 21-åringen smører for verdensstjernene

    by Ingeborg Scheve
    08.06.2025
  • Cross-country skis
    1

    Sliper du skiene dine riktig? Ekspertens råd kan gi deg superglid

    by Ingeborg Scheve
    11.02.2025
  • 1

    Blodrøde tall for Swix i 2023

    by Kjell-Erik Kristiansen
    02.07.2024

FlerE artikler

  • Live lørdag 12,20: Pia og Jørgen får sjansen i VM-stafetten

    Kan Norge ta ytterligere medaljer når VM i orientering avsluttes med spennende stafetter lørdag? Pia Young Vik og Jørgen Baklid (bildet) får sjansen på første etappe i de norske stafettlagene. langrenn.com sender direkte med start kl 12,20 lørdag.
    av langrenn.com
    11.07.2025
  • Jakter VM-gull: Dette er Norges tropp til junior-VM

    av Langrenn.com
    11.07.2025
  • Ble endelig gift – tøffere enn under den aktive karrieren

    av Kjell-Erik Kristiansen
    11.07.2025
  • VM-sjefen hudflettes av Trondheim kommune

    av Kjell-Erik Kristiansen
    10.07.2025
  • Sjukdomsdrama for Uno-X i Tour de France: – Jeg er bekymret

    av Ingeborg Scheve
    10.07.2025