UTTAK: FRIIDRETT - ALLE LANDSLAG - 2021

Team Tokyo - Team München - Paralagene - Rekrutt - Junior

Norges Friidrettsforbund har plukket ut sine elitelag for sesongen 2021.

Tips en venn  Skriv ut

Norges Friidrettsforbund har plukket ut sine elitelag for sesongen 2021.

Team Coop Tokyo, Team Coop München, Para-lagene og rekrutteringslandslagene; rekruttlaget U23 og juniorlaget U20.

TEAM COOP TOKYO 2021

Sigrid Borge, Osterøy IL
Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve
Sondre Guttormsen, SK Vidar
Håvard Haukenes, IL Norna-Salhus
Eivind Henriksen, IK Tjalve
Hedda Hynne, IK Tjalve
Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL
Henrik Børkja Ingebrigtsen, Sandnes IL
Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL
Ola Stunes Isene, IF Sturla
Amalie Iuel, IK Tjalve
Sondre Nordstad Moen, SK Vidar
Isabelle Pedersen, IL i BUL
Martin Roe, IL Fri
Marcus Thomsen, IK Tjalve
Karsten Warholm, Dimna IL

TEAM COOP MÜNCHEN 2021

Weldu Gebretsadik, IL i BUL
Ingar Kiplesund, SK Vidar
Tom Erling Kårbø, Stord IL
Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL
Lene Retzius, IL i BUL
Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus
Jonathan Quarcoo, FIK Orion

--- ---

PARA-LAGENE 2021

Team Tokyo Para – A-landslag:
Salum Kashafali, IL Norna-Salhus, T12 - nedsatt syn
Ida Louise Øverland, IK Hind, T47 - nedsatt funksjon i en arm
Ida Yessica Nesse, IL Tyrving, F44 - nedsatt funksjon i en fot
Vegard Dragsund Sverd, IL Norna-Salhus, T13 nedsatt syn

B-landslag – finale-aktuelle utøvere til et planlagt EM:
Hanne Eriksson, SK Vidar, T54 – ryggmargsskade
Ann Selda Deliler, Eidanger IL, T63 – låramputert

REKRUTTLAGET U23 2021

U23 mellom og langdistanse
Moa Abounnachat Bollerød (01), Sem IF (Ståle Jan Frøynes)
Anne Hjort Arntsen (01), Sørild FIK (Stian Flo)
Andrea Modin Engesæth (01), IL Runar (Tord Mortensen)
Simen Halle Haugen (99), IL Runar (Gunhild Halle Haugen)
Malin Edland (99), IK Tjalve (Knut Jæger Hansen)
Didrik Hexeberg Warlo (99), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Håkon Stavik (00), Ålesund FIK (Svein Myhre)
Andreas Vangsnes (00), Ålesund FIK (Svein Myhre)
Kristine Dommersnes (99), Haugesund IL (Kåre Osnes)
Luca Thompson (00), IL i BUL (Svein Erik Strand Tønnesen)
Jonatan Vedvik (00), Tønsberg FIK (Fredrik Vedvik)
Sigurd Tveit (00), Kristiansand Løpeklubb (Ola Sakshaug)
Magnus Tuv Myhre (00), Brandbu IF (Tore Myhre)
Grethe Tyldum (01), Steinkjer FIK (Henrik Sandstad)
Magnus Gjerstad (00), Osterøy IL (Bjarte Vik)
Christine Næss (00), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Vilde Våge Henriksen (00), Haugesund IL (Kåre Osnes)
Narve Gilje Nordås (98), Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Fredrik Sandvik (98), Ull/Kisa IL (ingen trener p.t.)
Sigurd Ruud Skjeseth (96), IK Tjalve (Eirik Førde)
Jacob Boutera (96), IL Gular (Asgeir Thomassen)
Amalie M. Sæten (97), Ull/Kisa IL (Knut Jæger Hansen)
Markus Einan (97), IL i BUL (Svein Erik Strand Tønnesen)
Mats Hauge (97), IL Gular (Morten Velde)

Senior kappgang
Fride Møller Flatin (97), Dimna IL (Arve Hatløy)

U23 sprint, stafett og hekk
Martine Hjørnevik (01), IL Norna-Salhus  (Petar Vukicevic)
Andreas Haara Bakketun (01), IL Gular (Erlend Sæterstøl)
Stephan Skogheim Kyeremeh, (01), IL i BUL (Karl-Børre Davidsen Flatås)
Jacob Vaula (01), Stord IL (Åge Bjelland)
Hanne Arstein (01), Bergens Turnforening (Petar Vukicevic)
Andreas Kulseng (01), Larvik T&IF (Ole Petter Henriksen)
Ingvild Meinseth (99), Sørild FIK (Hans Rune Rønningen)
Fredrik Øvereng (99), Overhalla IL (Frank Brissach)
Edem Agbo (99), IL i BUL (Stephan Johansson)
Marie Skjæggestad (99), IL Tyrving (Przemyslaw Kram)
Filip Bøe (00), Fana IL (Jan H. Hordvik)
Håvard Becker (99), Sem IF (Monica og Ståle Jan Frøynes)
Elin Serine Vik Johannessen (00), Lyngdal IL (Jens Arild Johannessen)
Ingrid Pernille Rismark (01), SK Vidar (Petar Vukicevic)
Sondre Mjølkalid (01), Hattfjelldal IL (Jan Kåre Skarland)
Marte Pettersen (97), Trondheim Friidrett (Arne Gran)
Tonje Fjellet Kristiansen (99), FIK Orion (Mette Karin Ninive)
Kaitesi Ertzgaard (00), IK Tjalve (John Ertzgaard)
Vilde Aasmo (98), IK Tjalve (Eirik Røe)
June Sæbøe Tveit (99), IL Norna-Salhus (Przemyslaw Kram)
Josefine Tomine Eriksen (00), Sem IF (Monica og Ståle Jan Frøynes)
Helene Rønningen (98), IL Tyrving (Håkan Andersson/ Hans Rune Rønningen)
Mathias Hove Johansen (98), IL Skjalg (Victor Øvregård)
Linn Oppegaard (98), Moss IL (Jørn Holmen Tollefsen)
Nora Wold (97), Fredrikstad IF (Zdenko Vojvodic)

Noen utøvere er tatt ut med tanke på stafett under EM U23 i Bergen.

U23 mangekamp
Markus Rooth (01), IK Tjalve (Espen Rooth)
Toralv Opsal (98), Dimna IL (Arve Hatløy)
Gjert Høie Sjursen (00), IL Gneist (Geir Sjursen)
Sigrid Kleive (00), Ålesund FIK (USA) (Aaron Fox)
Ida Eikeng (99), Urædd Friidrett (USA) Toby Stevenson)

U23 hopp
Høyde     
          
Erlend Bolstad Raa (00), Fana IL (Gisle Ellingsen/ Endre Raa)
Vetle Raa Ellingsen (00), Fana IL (Gisle Ellingsen/ Endre Raa)
Thea Leirfall Bremseth (99), Stjørdal FIK (Roger Hollup)
Marie Brekke (00), Målselv IL (Roger Hollup)

Stav
Birgitte Kjuus (99), Ull/Kisa IL (Anker Thomsen)
Pål Haugen Lillefosse (01), Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)
Simen Guttormsen (01), SK Vidar (Atle Guttormsen)

Lengde/tresteg
Kristina Reppe (00), Ranheim IL (Jon Olav Bjørhusdal)
Thale Leirfall Bremseth (99), Stjørdal FIK (Frank Brissach)
Henrik Flåtnes (01), Tønsberg FIK (Odd Bergh/ Ole Hagen)
Sondre Vie Ytrearne (01), Fana IL (Gisle Ellingsen)
Viljar Gjerde (00), IL Norna-Salhus (Ketill Hanstveit)
Live Haugstad Hilton (99) Bergens Turnforening (Espen Aam)
Amund Høie Sjursen (96), IL Gneist (Gjert Sjursen)

U23 kast
Kule

Birthe Falck-Petersen (01), Ålesund FIK (Kai Dagfinn Stenhjem)

Diskos
Fabian Weinberg (01), Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)

Slegge
Helle Henriksen Hvidsten (01), Modum FIK (Nils-Gunnar Henriksen)
Oda Marie Myklebust (01), Bergens Turnforening (Bjørge Pedersen/ Jørund Årdal/Harald Heier)
Håkon Litland (01), (USA) Laksevåg TIL (Andy Kokhanovsky/ Harald Heier)

Spyd
Stella Weinberg (98), (USA) Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)
Arianne Duarte Morais (99), (USA) IL i BUL (Steve Lemke/ Åsmund Martinsen)
Sondre Høyland (98), IL Tyrving (Jo Nesse)
Kasper Sagen (99), Bækkelagets SK (Åsmund Martinsen)
Myron Weinberg (99), Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)
Kaja Mørch Pettersen (01), Larvik Turn Friidrett (Åsmund Martinsen)

JUNIORLAGET U20 2021

U20 mellom og langdistanse
Pernille Karlsen Antonsen (02), SK Vidar (Mariusz Wozniak)
Sara Busic (02), IL Skjalg (Asle Tjelta)
Mari Roligheten Ruud (02), IL Runar (Tord Mortensen)
Eilen Brenne (03), Herkules Friidrett (Rikke Valen)
Ina Halle Haugen (03), IL Runar (Gunhild Halle Haugen)
Maren Halle Haugen (03), IL Runar (Gunhild Halle Haugen)
Sigrid Alvik (03), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Ole Jakob Høsteland Solbu (03), Ås IL (Henrik og Eyvind Solbu)
Ingeborg Østgård (03), FIK Ren-Eng (Håvard Østgård)
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg (03), Ranheim IL (Morten Rønnekleiv)

U20 kappgang
Siri Gamst Glittenberg (02), Laksevåg TIL (Harald Heier)
Maren Karlsen Bekkestad (03), IF Sturla (Evelyn Bekkestad)
Andreas Døske (03), Haugesund IL (Kåre Osnes)

U20 sprint og hekk
Maren B. Amundsen (03), Moelven IL (Dag Kåshagen)
Fredrik Gullachsen (03), IL Norna-Salhus (Frode Bergheim)
Herman Ellingsen (02), IL Gneist (Heidi Benserud/ Geir Sjursen)
Julian Skimmeland Aasheim (03), Stord IL (Åge Bjelland)
Lakeri Ertzgaard (02), IK Tjalve (John Ertzgaard)
Thomas Strønstad-Løseth (03), IL Gneist (Bjarte Eikanger)
Ida Breigan (04), Fredrikstad IF (Zdenko Vojvodic)
Elea Jørstad Bock (02), IL i BUL (Robin Rustad)
Lovise Skarbøvik Andresen (04), Ålesund FIK (Arve Hatløy)

U20 mangekamp
Andrea Rooth (02), Lambertseter IF (Vegard Rooth)
Sander Skotheim (02), IL Koll (Eirik Røe)
Aanund Tveitå (03), Otra IL (Olav Magne Tveitå)
Henriette Jæger (03), Aremark IF (Unn Merete Lie Jæger/ Lars Jæger)
Abraham Vogelsang (03), IL Koll (Simon Hunt)
Lisa Wilker (03), Tingvoll Friidrettsklubb (Olaf Wilker)
Jonas Skåden (02), Sandnes IL (Anna Demydova/ Richard Sandberg)

U20 hopp
Høyde

Madelen Haaheim Sveinungsen (02), Sørild FIK (Sølvi Meinseth)
Hedvig Kallåk (04), IL Tyrving (Dietmar Mögenburg)

Stav                   
Agnes Elisabeth Morud (03), Ranheim IL (Lars Vikan Rise)
Christian Vik Pettersen (02), Bergens Turnforening (Bjørn Åge Herdlevær)
Philip Andreas Kubon (04), Bergens Turnforening (Oleksandr Gerasymenko)
Kitty Friele Faye (02), Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)

Lengde/tresteg             
Per Bucher-Johannessen (02), Fana IL (Gisle Ellingsen)
Mia Guldteig Lien (03), Ranheim IL (Jon Olav Bjørhusdal)
Vilde Marstein (02), SK Vidar (Petar Vukicevic)
Hedda Kronstrand Kvalvåg (02), IL Koll (Dan Simion)

U20 kast
Kule

Mathias Andreas Reksten Dale (03), Gloppen FIL (Ola Bergheim)
Hanna Emilie Hjeltnes (04), Ull/Kisa IL (Martin Hjeltnes)
Mariell Morken (03), Voss IL (Frank Morken)

Diskos
Steffen Melheim (03), Olden IL (Hans-Petter Galtung/ Jørund Årdal)
Elisabeth Thon Rosvold (02), Asker Skiklubb Friidrett (Thomas Rosvold)
Lotta Flatum (02), Brandbu IF (Roar Børmarken)
Vebjørn Sæten Skre (02), Asker Skiklubb Friidrett (Thomas Rosvold)
Erlend Bergfjord Næss (02), Ask Friidrett (Gunnar Kleppe Næss/ Edgar Henriksen)
Anders Vik (03), FIL Aks-77 (Erlend Vik/ Magnus Aunevik-Berntsen)
Sondre Jahren (04), Asker Skiklubb Friidrett (Thomas Rosvold)
Emelia Tveitå (02), Otra IL (Einar Kristian Tveitå)

Spyd
Vår Litland (03), Laksevåg TIL (Harald Heier/ Øyvind Litland)
Tommi Pasanen (04), Halden IL (Teemu Pasanen)
Ellevine Skare (05), Ski IL (Terje Svensen)

Slegge
Sarah Mikkelsen (02), Brevik IL (Peer Olav Moen)
Truls Olsen (03), Løten Friidrett (Arild Busterud/ Bjørn Eirik Olsen)


* Beitosprinten - Nasjonal åpning: Program| TV-tider| Værvarsel| Smøretips| Startlister| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Elite-intervjuer, trening, teknikk, utstyr, smøring med mye mere
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse
Madshus har gjort grep med sine felleski i serien Intelligrip med tanke på spenn. Både Madshus Active Class og Madshus Race Class er endret, men i hver sine retninger. Foto: Madshus. Collage: Langrenn.com.

MADSHUS RELANSERER HELE FELLESKIUTVALGET I INTELLIGRIP-SERIEN

Spennet flyttet både for Race Class og Active Class - Men hver sin vei

PROGRAM: Norgescup Lillehammer 2020 - Runde 1

Erstatter for VC Lhmr og NC Gålåsprinten

KLARSIGNAL FOR WORLD CUP SKISKYTING I HOLMENKOLLEN

– Det er lenge siden vi har konkurrert på hjemmebane

Hans Christer Holund. Foto: Modica/NordicFocus.

BEITO-VINNER HC HOLUNDS KJØLESKAP

– Jeg går til jeg er tom. Er jeg ikke tom etter tre timer, går jeg fire timer

Steinar Mundal flankert av Mikael Gunnulfsen, lengst til venstre og deretter, Devon Kershaw og Even Northug. Alle er en del av Team Telemark for sesongen 2020/2021. Foto: Team Telemark.

STEINAR MUNDAL BESKRIVER SUKSESSOPPSKRIFTEN TIL TEAM TELEMARK

Mikael Gunnulfsens lag - Mannen som knuste alle på Beitostølen