Illustrasjonsbilde. Foto: Creative Commons/Pixabay.com.

Illustrasjonsbilde. Foto: Creative Commons/Pixabay.com.

Uttak Friidrett Rekrutteringslandslag 2018

Norges Friidrettsforbund har tatt ut følgende utøvere til rekrutteringslandslagen for 2018.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Norges Friidrettsforbund har tatt ut rekrutteringslandslagene i gruppene Holta sprint og hekk, mangekamp og hopp, kast og Holta Runners mellom- og langdistanse og kappgang for sesongen 2018.

Rekrutteringslandslaget kast 2018

Navn med stjerne foran er prioriterte utøvere.                             
Oversikten viser, utøver, klubb og personlig trener.      

Kule:

*Marcus Thomsen (98), IK Tjalve, Vesteinn Hafsteinsson
Matias Melheim (99), Olden, Hans-Petter Galtung

Diskos:

Erik Johannes Rosvold (98), Asker Skiklubb friidrett, Thomas Rosvold
Torkel Bjørbæk (99), Bodø, Øystein Bjørbæk
Mathilde Roe (96), IL Fri, Ingunn Gatland Jacobsen
Berit Stunes Isene (98), Sturla, Thomas Rosvold
Fabian Weinberg (01), Kristiansand IF, Michael Weinberg
Hedda Hauge Aasgård (01), FIL Aks 77, Vidar Aasgård/Jørund Årdal
Elisabeth Thon Rosvold (02), Asker Skiklubb, Thomas Rosvold
Lotta Flatum Fallingen (02), Brandbu, Roar Børmarken
Vebjørn Sæten Skre (02), Asker Skiklubb, Thomas Rosvold
Erlend Bergfjord Næss (02), Ask, Edgar Henriksen

Spyd:                 

*Arianne Duarte Morais (99), BUL, Åsmund Martinsen
*Marie-Therese Obst (96), IK Tjalve, Håvard Johansen
Stella Weinberg (98), KIF, Egil Thune
Sondre Høyland (98), Tyrving, Jo Nesse
Kaja Mørch Pettersen (2001), Larvik Turn Friidrett, Dag Inge Hansen
Kasper Sagen (99), Tyrving, Jo Nesse
Bendik Espenes (01), Strindheim
Vibeke Engen (02), Oppegård, Pål Berntsen

Slegge:               

*Beatrice Nedberge Llano (97), (USA) Laksevåg, Harald Heier
Thomas Mardal (97), Gloppen FIL, Jørund Årdal /Ole Martin Mardal
Helene Ingvaldsen (96), Norna-Salhus, Robert Ingvaldsen
Vilde Ingvaldsen (99), Norna-Salhus, Robert Ingvaldsen
Martin Kornerud (98), Sturla, Jon Kornerud
Herman Aurdal (99), Sykkylven, Thomas Sletvold
Helle Henriksen Hvidsten (01), Modum FIK, Nils-Gunnar Henriksen
Oda Marie Myklebust (01), Bergens Turnforening, Bjørge Pedersen/Jørund Årdal/Harald Heier
Sarah Mikkelsen (02), Eidanger

Rekrutteringslandslaget mangekamp og hopp 2018                          

Mangekamp:

*Toralv Opsal (98), Dimna, Arve Hatløy
*Ida Eikeng (99), Urædd
Amanda Grefstad Frøynes (98), (USA) Sem, Monica Grefstad Frøynes 
Emilie Berge (97), Iveland, (USA)
Simen Guttormsen (01), (USA)  Ski, Atle Guttormsen
Sondre Guttormsen (99), (USA) Ski, Atle Guttormsen
Caroline Fleischer (96), Ski, Eirik Røe
Telma Eid (98), Søndre Land, Sæmund Moshagen
Line Myrestøl Johansson (98), Sørild, Sølvi Meinseth
Andrea Thorsheim (01), AKS-77, Jonathan Byrkjenes
Alexandra Haver (99), Sørild, Ivars Cakurs
Solveig Hernandez Vråle (99), Sturla, Svein Arne Simensen
Iben Carnhed (01), Bækkelaget, Tormod Hjortnæs Larsen
Hedda Marie Kjølberg Hauge (01), Ski, Atle Guttormsen
Oliver Engen (01), Krødsherad, Anan Ongjai
Markus Rooth (01), IK Tjalve, Espen Rooth
Gjert Sjursen (00), Gneist, Geir Sjursen
Simen Sebastian Hansen (00), Ås, Geir Hansen
Sebastian Marrot (00), Bækkelaget, Sture Marrot
Sigrid Kleive (00), Ålesund, Hans Fylling/Eivind Stavang
Emma De Haas (00), Sturla, Alfred de Haas
Emilie Sandberg (00), Sandnes, Anne Brit Sandberg
Myron Weinberg (99), Kristiansand, Michael Weinberg
Emile Tveitå (02), Otra, Olav Magne Tveitå
Andrea Rooth (02), Lambertseter, Vegard Rooth
Vilde Marstein (02), IL Koll
Sander Skotheim (02), IL Koll             

Hopp:  

Høyde:                

Erlend Bolstad Raa (00), Fana, Gisle Ellingsen/Endre Raa
Vetle Raa Ellingsen (00), Fana, Gisle Ellingsen/Endre Raa
Øyvind Ræstad Vikse (99), Haugesund, Hildegunn Hausken
Storm Koksvik (98), IK Tjalve, Birger Søyland
Inge Eide Johnsen (98), Fana, Gisle Ellingsen/Endre Raa
Elise Nedberg (97), Sandvin, Svein Arne Simensen
Tonje Nedberg (99), Sandvin, Svein Arne Simensen
Ingrid Færøvik Mork (99), Norna Salhus, Ketill Hanstveit
Guro Bakken Andresen (00), Brandbu, Adrian Proteasa/Per Kristian Lund
Håvard Becker (99), Sem, Ståle Jan Frøynes
Alexander Nyberget (00), Askim,  Adrian Proteasa
Thea Leirfall Bremseth (99), Stjørdal, Ole Eilif Jensen                        

Stav:              

*Lene Retzius (96), BUL, Anker Thomsen
* Pål Haugen Lillefosse (01), Gneist, Paavo Moilanen
Birgitte Kjuus (99), Raumnes&Årnes og Ull/Kisa, Anker Thomsen
Audun Bakke Jensen (98), Koll/Tjalve, Anker Thomsen
Filip Aas (00), Ull/Kisa, Kjetil Rønneberg/Wenche Jansen                   

Lengde/tresteg:      

*Amund Høie Sjursen (96), Gneist, Geir Sjursen
*Ingar Kiplesund (96), Trondheim Friidrett, Frank Brissach
*Henrik Flåtnes (01), Tønsberg FIK, Odd Bergh
Live Haugtad Hilton (99), Bergens Turnforening, Espen Aam
Thale Leirfall Bremseth (99), Stjørdal, Hans Bremset, Frank Brissach
Monika Benserud (96), Gneist, Erik Barslev
Mari Sellevåg Aarø (98), Norna Salhus, Ketill Hanstveit
Guri Sellevåg Aarø (99), Norna Salhus, Ketill Hanstveit
Erik Lund (97), BUL, Unni Helland
Vegard Dragsund Nilsen (99), IK Tjalve, Dan Simion
Viljar Gjerde (00), Norna Salhus, Ketill Hanstveit

 

Rekrutteringslandslaget Holta sprint og hekk 2018

*Ingvild Meinseth (99), Sørild, Sølvi og Frank Otto Meinseth
*Helene Rønningen (98), Tyrving, Stephan Johansson
*Jonathan Quarcoo (96), FIK Orion, Mette Karin Ninive
*Mathias Hove Johansen (98), Skjalg, Victor Øvregård
Josefine Tomine Eriksen (00), Larvik, Ole Petter Henriksen
Josh Kevin Ramirez Talm (96), Norna-Salhus, Fernando Ramirez
Even Meinseth (96), Sandnes, Erlend Sæterstøl
Sara Dorthea Jensen (96), Sørild, Sølvi og Frank Otto Meinseth
Emily Rose Norum (96), Steinkjer, Sølvi og Frank Otto Meinseth
Vår Åsheim (99), Ull/Kisa, Eystein Enoksen
Nora Wold (97), Fredrikstad, Zdenko Vojvodic
Vilde Aasmo (98), Sandnes, Anne Brit Sandberg
Karoline Daland (99), Sørild, Sølvi og Frank Otto Meinseth
Marie Skjæggestad (99), Tyrving, Eystein Enoksen
Fredrik Øvereng (99), Overhalla, Eskil Skarland
Filip Bøe (00), Fana, Gisle Ellingsen
Tonje Fjellet Kristiansen (99), FIK Orion, Børre Kristiansen
Kristi Kjerpeseth (98), Florø, Eystein Enoksen
Marcus Moen (99), Ull/Kisa, Petar Vukicevic
Martine Hjørnevik (01), Norna-Salhus, Tor Haugland
Tonje Moen (00), Ull/Kisa, Petar Vukicevic
June  Sæbø Tvedt (99), Norna-Salhus, Jonathan Byrkjenes
Andreas Håra Bakketun (01), Gneist, Heidi Benserud/Geir Sjursen
Kristine Berger Akervold (98), Fagernes, Kenneth Hoffman
Stephan Skogheim Kyeremeh, (01), IL i BUL, Per Jose Clemente Skancke
Tomasz Siemieniuch (00) Sandnes IL, Erik Kringeland
Luca Thompson (00), IL i BUL, Odd-Ivar Nyheim

Rekrutteringslandslaget Holta Runners, mellom- langdistanse og kappgang 2018

Mellom/langdistanse:

*Sigurd Ruud Skjeseth (96), IK Tjalve (2018), Knut Kvalheim/Eirik Førde
*Ingrid H. Folvik (97), IK Tjalve, Eirik Førde
*Thomas J. Byrkjeland (98), IK Tjalve, Eirik Førde
*Malin Edland (99), Larvik, Ole Petter Henriksen
*Stian Aarvik (97), Gneist, Jan Fjærestad
*Amalie Sæten (97), Kristiansand, Finn Kollstad
*Camilla Ziesler (00), Sandnes, Gjert Ingebrigtsen
*Sondre Juven (99), Nesbyen, Magnus Lindahl
Didrik Hexeberg Warlo (99), Tyrving, Eystein Enoksen
Stine Wangberg (99), Varteig, Ragnhild Kvarberg
Martin Berntzen Engevik (00), IK Tjalve, Knut Kvalheim
Petter Myhr (00), FIK Orion, Nils Erling Myhr
Vilde Våge Henriksen (00), Haugesund, Kåre Osnes
Christine Næss (00), Asker SK, Eystein Enoksen
Margrete Jørgensen Baustad (00), Haugesund, Kåre Osnes
Live Solheimdal (96), SK Vidar, Thomas Lewandowski
Henrik Irgens Gravdal (98), Gneist, Bjarte Eikanger
Hans-Magnus Haukøy (01), Gneist, Bjarte Eikanger
Simen Halle Haugen (99), Runar, Gunhild Halle Haugen
Fredrik Sandvik (98), Askim, Atle Mortvedt Karlsen
Mina Marie Anglero (97), Tyrving, Eystein Enoksen
Mariann Roe (97), Skarphedin, Øyvind Støren
Narve Gilje Nordås (98), Sandnes, Gjert Ingebrigtsen
Sigurd Tveit (00), Kristiansand Løpeklubb, Brede Skålerud
Karoline Skauen (00), Sarpsborg, Pål Arne Kullerud
Lars Agnar Hjelmeset (01), Nittedal, Odd-Bjørn Hjelmeset
Pernille Karlsen Antonsen (02) SK Vidar, Mariusz Wozniak
Salim Bukari (02), Skjalg, Jarl Gaute Aase

Kappgang:

*Fredrik Vaeng Røtnes (96), BUL Tromsø Friidrett, Mats Lundin
Lisa Måren Løseth (01), Høyanger
Fride Møller Flatin (97), Dimna, Arve Hatløy
Ellen Nordqvist Sjøblom (99), Moss, Eva Nordqvist
Josefin Greiff (98), Tønsberg, Lars Greiff


Gå raskere på ski
* 400 artikler: Trening, utstyr, teknikk, smøring, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut