UTTAK: OL TOKYO 2021 – NORGES TROPP

TOTALT OVER 100 UTTATTE

Tips en venn  Skriv ut
Annonse

De totale troppene består av 13 utøvere til Paralympics og 94 utøvere og én reserve til OL.

--- --- ---

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i Paralympics (OL-uttaket følger nedenfor):

BADMINTON

Helle Sofie Sagøy, Kristiansand Badmintonklubb

--- --- ---

BORDTENNIS

Aida Husic Dahlen, Randesund IL-BTG

Nora Korneliussen Fokus BTK

Tommy Urhaug, Stord BTK

--- --- ---

DRESSUR

Jens Lasse Dokkan, Hasle Hestesportsklubb

Ann Cathrin Lübbe, Hammerfest Rideklubb

--- --- ---

FRIIDRETT

Salum Ageze Kashafali, Norna-Salhus

Ida Yessica Nesse, IL Tyrving

--- --- ---

ROING

Birgit Skarstein (PR1W1X), Christiania Roklub

--- --- ---

SKYTING

Heidi Sørlie-Rogne, Kisen Miniatyrskytterlag

Jørn Dalen, Kisen Miniatyrskytterlag

--- --- ---

SVØMMING

Sarah Louise Rung, Stavanger Svømmeklubb

Fredrik Solberg, Tønsberg Svømmeklubb

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i de olympiske leker (Paralympics står ovenfor):

FRIIDRETT

Amalie Iuel, IK Tjalve

Hedda Hynne, IK Tjalve

Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve

Line Kloster, SK Vidar

Eivind Prestgård Henriksen, IK Tjalve

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL (forfall - skadet)

Håvard Haukenes, IL BUL

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Karsten Warholm, Dimna IL

Lene Onsrud Retzius, IL BUL

Martin Roe, IL Fri

Narve Gilje Nordås, Sandnes IL

Ola Stunes Isene, IF Sturla

Sondre Mogens Guttormsen, SK Vidar

Sondre Nordstad Moen, IL ROS

GOLF

Marianne Skarpnord, Moss & Rygge Golfklubb

Tonje Daffinrud, Vestfold Golfklubb

Kristian Krogh Johannessen, Drammen Golfklubb

Viktor Hovland, Miklagard Golf

--- --- ---

HÅNDBALL - KVINNER

Målvakter:

Katrine Lunde, Våg Håndball Elite

Silje Solberg, Györi ETO KC

Kantspillere:

Camilla Herrem, Sola HK

Marit Røsberg Jacobsen, Team Esbjerg

Sanna Solberg-Isaksen, Team Esbjerg

Bakspillere:

Kristine Breistøl, Team Esbjerg

Veronica Kristiansen, Györi ETO KC

Nora Mørk Våg, Håndball Elite

Stine Bredal Oftedal, Györi ETO KC

Henny Reistad, Team Esbjerg

Stine Ruscetta Skogrand, Herning-Ikast Håndbold

Marta Tomac, Våg Håndball Elite

Linjespillere:

Kari Brattset Dale, Györi ETO KC

Marit Malm Frafjord, Team Esbjerg

Vilde Ingeborg Johansen, Herning-Ikast Håndbold

--- --- ---

HÅNDBALL - MENN

Målvakter:

Torbjørn Sittrup Bergerud, SG Flensburg Handewitt

Kristian Sæverås, SC DHfk Leipzig Handball

Kantspillere:

Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar

Kevin Maagerø Gulliksen, GWD Minden

Magnus Jøndal, Flensburg Handewitt

Bakspillere:

Magnus Fredriksen, HSG Wetzlar

Gøran Søgard Johannessen, SG Flensburg Handewitt

Christian O´Sullivan, SC Magdeburg

Harald Reinkind, THW Kiel

Magnus Abelvik Rød, SG Flensburg Handewitt

Sander Sagosen, THW Kiel

Kent Robin Tønnesen, Telekom Veszprém

Linjespillere:

Magnus Gullerud, SC Magdeburg

Bjarte Myrhol, Skjern Håndbold

Petter Øverby, HC Erlangen

--- --- ---

PADLING

Lars Magne Ullvang, Tysvær Kano- og Kajakklubb

--- --- ---

ROING

Kjetil Borch (M1X), Horten Roklubb

Kristoffer Brun (LM2X), Bergens Roklub

Are Strandli (LM2X), Stavanger Roklub

Martin Helseth (M4X), Aalesund Roklub

Oscar Stabe Helvig (M4X), Norske Studenters Roklub

Erik Solbakken (M4X), Moss Roklubb

Olaf Tufte (M4X), Horten Roklubb

--- --- ---

RYTTER - SPRANGRIDNING

Geir Gulliksen med hesten Quatro, Drammen og Omegn Rideklubb

--- --- ---

SANDVOLLEYBALL

Anders Berntsen Mol, Strandvik Sandvolleyballklubb

Christian Sandlie Sørum, Strandvik Sandvolleyballklubb

--- --- ---

SEILING

Helene Næss (49er FX), Tønsberg Seilforening

Line Flem Høst (Laser Radial), Kongelig Norsk Seilforening

Marie Rønningen (49er FX), Tønsberg Seilforening

Martine Steller Mortensen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

Anders Pedersen (Finnjolle), Drøbaksund Seilforening

Endre Funnemark, Kongelig Norsk Seilforening

Hermann Tomasgaard (Laser),Kongelig Norsk Seilforening

Nicholas Fadler Martinsen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

--- --- ---

SKYTING - RIFLE

Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag

Jenny Østre Stene, Kisen Miniatyrskytterlag

Henrik Larsen, Krapfoss Sportsskytterlag

Jon-Hermann Hegg, Kisen Miniatyrskytterlag

--- --- ---

SKYTING - SKEET

Erik Watndal, Indre Østfold Sportsskyttere

--- --- ---

SVØMMING

Ingeborg Vassbekk Løyning, Bærumsvømmerne

André Klippenberg, Grindheim Hamar IL

Henrik Christiansen, Lambertseter Svømmeklubb

Tomoe Zenimoto Hvas, Bærumsvømmerne

--- --- ---

SVØMMING - STUP

Anne Vilde Tuxen, Randabergstuperne

--- --- ---

SYKKEL - BANE

Anita Yvonne Stenberg, IK Hero

--- --- ---

SYKKEL - BMX

Tore Navrestad, Sviland BMX

--- --- ---

SYKKEL - LANDEVEI

Katrine Aalerud, Vestby SK

Stine Borgli, CK Victoria

Andreas Rikardsen, Leknessund Ringerike SK

Markus Hoelgaard, Sandnes SK

Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK (forfall - skadet)

Tobias Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel (erstatter Bystrøm)

Tobias Svendsen Foss, Lillehammer CK

SYKKEL - TERRENG

Erik Hægstad, Lillehammer CK

--- --- ---

TAEKWONDO

Richard André Ordemann, Tøyen Taekwondo Klubb

--- --- ---

TRIATLON

Lotte Miller, Bryne Triatlonklubb

Casper Stornes, TIF Viking Triatlon

Kristian Blummenfelt, TIF Viking

Gustav Iden, Åsane CK

--- --- ---

TURN

Julie Dicko Erichsen, Laksevåg Turn- og Idrettslag

Sofus Heggemsnes, Oslo Turnforening

--- --- ---

UTTAK RESERVE

ROING

Jens Nikolai Holm, Sarpsborg Roklubb


SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse








Annonse






Annonse