UTTAK: OL TOKYO 2021 – NORGES TROPP

YTTERLIGERE 39 UTØVERE TATT UT - BLANT ANNET FRIIDRETT OG SYKKEL

Tips en venn  Skriv ut

39 utøvere tatt ut i andre uttak til OL og Paralympics i Tokyo

Olympiatoppen tok tirsdag (15. juni 2021) ut den andre gruppen utøvere til OL og Paralympics i Tokyo. Det ble tatt ut 7 utøvere til Paralympics og 32 til de olympiske leker. I tillegg ble det tatt ut én reserve til ro-troppen i OL.

Ved første uttak, 12. mai, ble det tatt ut tre utøvere til Paralympics og 19 utøvere, pluss to lag, til de olympiske leker. Dermed er det totalt tatt ut 10 utøvere til Paralympics og 51 utøvere og én reserve til OL. I tillegg er de to håndballagene formelt tatt ut, men troppene blir offentliggjort i forbindelse med uttaket 3. juli.

--- --- ---

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i Paralympics:

BADMINTON

Helle Sofie Sagøy, Kristiansand Badmintonklubb

--- --- ---

BORDTENNIS

Aida Husic Dahlen, Randesund IL-BTG

Tommy Urhaug, Stord BTK

--- --- ---

DRESSUR

Jens Lasse Dokkan, Hasle Hestesportsklubb

Ann Cathrin Lübbe, Hammerfest Rideklubb

--- --- ---

FRIIDRETT

Salum Ageze Kashafali, Norna-Salhus

Ida Yessica Nesse, IL Tyrving

--- --- ---

ROING

Birgit Skarstein (PR1W1X), Christiania Roklub

--- --- ---

SVØMMING

Sarah Louise Rung, Stavanger Svømmeklubb

Fredrik Solberg, Tønsberg Svømmeklubb

Følgende utøvere er tatt ut til å representere Norge i de olympiske leker:

HÅNDBALL

Landslag kvinner

Landslag menn

--- --- ---

FRIIDRETT

Amalie Iuel, IK Tjalve

Hedda Hynne, IK Tjalve

Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve

Eivind Prestgård Henriksen, IK Tjalve

Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL

Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL

Håvard Haukenes, IL BUL

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

Karsten Warholm, Dimna IL

Ola Stunes Isene, IF Sturla

Sondre Mogens Guttormsen, SK Vidar

Sondre Nordstad Moen, IL ROS

PADLING

Lars Magne Ullvang, Tysvær Kano- og Kajakklubb

--- --- ---

ROING

Kjetil Borch (M1X), Horten Roklubb

Kristoffer Brun (LM2X), Bergens Roklub

Are Strandli (LM2X), Stavanger Roklub

Martin Helseth (M4X), Aalesund Roklub

Oscar Stabe Helvig (M4X), Norske Studenters Roklub

Erik Solbakken (M4X), Moss Roklubb

Olaf Tufte (M4X), Horten Roklubb

--- --- ---

SANDVOLLEYBALL

Anders Berntsen Mol, Strandvik Sandvolleyballklubb

Christian Sandlie Sørum, Strandvik Sandvolleyballklubb

--- --- ---

SEILING

Line Flem Høst (Laser Radial), Kongelig Norsk Seilforening

Nicholas Fadler Martinsen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

Martine Steller Mortensen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening

Helene Næss (49er FX), Tønsberg Seilforening

Marie Rønningen (49er FX), Tønsberg Seilforening

Hermann Tomasgaard (Laser),Kongelig Norsk Seilforening

Anders Pedersen (Finnjolle), Drøbaksund Seilforening

--- --- ---

SKYTING - RIFLE

Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag

Jenny Østre Stene, Kisen Miniatyrskytterlag

Henrik Larsen, Krapfoss Sportsskytterlag

Jon-Hermann Hegg, Kisen Miniatyrskytterlag

--- --- ---

SKYTING - SKEET

Erik Watndal, Indre Østfold Sportsskyttere

--- --- ---

SVØMMING

Ingeborg Vassbekk Løyning, Bærumsvømmerne

Henrik Christiansen, Lambertseter Svømmeklubb

Tomoe Zenimoto Hvas, Bærumsvømmerne

--- --- ---

SYKKEL - BANE

Anita Yvonne Stenberg, IK Hero

--- --- ---

SYKKEL - BMX

Tore Navrestad, Sviland BMX

--- --- ---

SYKKEL - LANDEVEI

Katrine Aalerud, Vestby SK

Stine Borgli, CK Victoria

Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK

Andreas Rikardsen, Leknessund Ringerike SK

Markus Hoelgaard, Sandnes SK

Tobias Svendsen Foss, Lillehammer CK

SYKKEL - TERRENG

Erik Hægstad, Lillehammer CK

--- --- ---

TAEKWONDO

Richard André Ordemann, Tøyen Taekwondo Klubb

--- --- ---

TRIATLON

Lotte Miller, Bryne Triatlonklubb

Casper Stornes, TIF Viking Triatlon

Kristian Blummenfelt, TIF Viking

Gustav Iden, Åsane CK

--- --- ---

UTTAK RESERVE

ROING

Jens Nikolai Holm Sarpsborg Roklubb

--- --- ---

* Neste uttak er planlagt 3. juli.


SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse