Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet: Passering 10,6 av 90 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det svenske Vasaloppet ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, tre måneder eller ett år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Søndagens langløp, det svenske Vasaloppet, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics:

Passering
Smågan - 10,6 km av 90

Kvinner

# first name last name country team time
1 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 0:37:12.2
2 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 0:37:14.8+(2.5)
3 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 0:37:16.2+(3.9)
4 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 0:37:18.4+(6.2)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 0:37:18.9+(6.6)
6 Laila Kveli NOR Team Tynell 0:37:19.8+(7.6)
7 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 0:38:28.7+(1:16.5)
8 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 0:38:30.7+(1:18.4)
9 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 0:38:41.3+(1:29.0)
10 Marit Engeseth NOR   0:38:54.6+(1:42.3)
11 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 0:39:39.4+(2:27.2)
12 Julia Jansson SWE Team Serneke 0:40:01.4+(2:49.1)
13 Šárka Zelenková CZE Silvini Madshus team 0:40:48.6+(3:36.3)
14 Emilia Lindstedt SWE   0:41:02.5+(3:50.3)
15 Jessika Ericsson SWE   0:41:15.6+(4:03.4)
16 Terese Andersson SWE   0:41:26.5+(4:14.3)
17 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 0:41:29.7+(4:17.4)
18 Olivia Hansson SWE   0:41:36.2+(4:24.0)
19 Elin Hagavold NOR   0:41:41.9+(4:29.7)
20 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:41:53.4+(4:41.2)
21 Maren Thomasgaard NOR   0:42:30.7+(5:18.4)
22 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 0:42:37.1+(5:24.8)
23 Linda Hansson SWE   0:42:37.2+(5:25.0)
24 Anne Maren Belsby NOR   0:42:46.0+(5:33.7)
25 Niina Virtanen FIN FullFit Team 0:42:46.0+(5:33.8)
26 Sandra Adriansson SWE   0:42:56.1+(5:43.8)
27 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 0:43:04.6+(5:52.4)
28 Sylvia Thorson Nordskar NOR Team Santander 0:43:31.2+(6:19.0)
29 Kristina Roberto SWE   0:43:52.4+(6:40.2)
30 Barbro Saetha NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:43:59.1+(6:46.8)
31 Kristina Lycke SWE   0:45:00.1+(7:47.8)
32 Eva Johansson SWE   0:45:10.8+(7:58.5)
33 Ellen Scheidegger SWE   0:45:32.9+(8:20.7)
34 Lin Iren Saetre NOR   0:45:52.6+(8:40.4)
34 Ingvild Bratlie NOR   0:45:52.6+(8:40.4)
36 Åse Borgeryd SWE   0:46:05.1+(8:52.9)
37 Mona Nilsson SWE   0:46:05.5+(8:53.2)
38 Ingeborg Dahl NOR Skigo XC Team 0:46:26.3+(9:14.0)
39 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 0:46:34.2+(9:21.9)
39 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 0:46:34.2+(9:21.9)
41 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 0:46:34.8+(9:22.5)
42 Jenny Ramstedt SWE   0:46:37.3+(9:25.1)
43 Lotten Sjödén SWE   0:46:37.7+(9:25.4)
44 Ingela Gahne SWE   0:46:44.1+(9:31.9)
45 Marte-Lise Furuberg NOR   0:46:48.3+(9:36.0)
46 Elin McCallan SWE   0:46:58.7+(9:46.5)
47 Anna Svärdström SWE   0:46:58.8+(9:46.6)
48 Susanne Hedlund SWE   0:47:00.1+(9:47.9)
49 Sofia Johansson NOR   0:47:04.2+(9:51.9)
50 Sara Karlsson SWE   0:48:05.2+(10:52.9)
51 Evelina Larsson SWE   0:48:26.6+(11:14.4)
52 Linda Hasselqvist SWE   0:48:52.3+(11:40.1)
53 Frida Lind-Oja SWE   0:48:57.0+(11:44.8)
54 Malin Hedlund SWE   0:49:07.8+(11:55.5)
55 Jill Nordby SWE   0:49:08.6+(11:56.4)
56 Anna Lindgren SWE   0:49:09.5+(11:57.3)
57 Mari Lindström FIN   0:49:17.6+(12:05.3)
58 Linnea Silva SWE   0:49:18.6+(12:06.4)
59 Meta Steinbach Olsson SWE   0:49:29.0+(12:16.8)
60 Sofie Björklund SWE   0:49:38.7+(12:26.4)

Menn

# first name last name country team time
1 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 0:33:39.4
2 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:33:40.5+(1.1)
3 Tim Tscharnke GER   0:36:06.9+(2:27.5)
4 Andy Kühne GER   0:36:43.6+(3:04.2)
5 Stefan Sunnerberg SWE   0:36:49.8+(3:10.3)
6 Fredrik Schwencke NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:36:55.8+(3:16.3)
6 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:36:55.8+(3:16.3)
8 Petter Kaarby NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:36:56.1+(3:16.6)
9 Ragnar Koffeld NOR   0:36:56.1+(3:16.7)
10 Stian Roti Svendby NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:36:56.3+(3:16.9)
10 Dominik Baldauf AUT   0:36:56.3+(3:16.9)
12 Asbjörn Slagtern Fjellvåg NOR   0:36:56.8+(3:17.4)
13 Espen Harald Bjerke NOR Team Mosetertoppen Skiline 0:36:56.9+(3:17.4)
14 Peo Svahn SWE   0:36:57.8+(3:18.4)
15 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 0:36:57.9+(3:18.4)
16 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:36:58.2+(3:18.8)
17 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 0:36:58.5+(3:19.0)
18 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 0:36:58.9+(3:19.5)
19 Erik Wilhelmsson SWE   0:36:59.2+(3:19.8)
20 Erling Viljugrein Stølen NOR   0:36:59.3+(3:19.8)
21 Viktor Mäenpää FIN Team Mäenpää 0:36:59.3+(3:19.9)
22 Mikael Andersson SWE   0:36:59.6+(3:20.2)
23 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 0:36:59.7+(3:20.2)
23 Anders Kampenhøy NOR Team Parkettpartner 0:36:59.7+(3:20.2)
25 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:36:59.9+(3:20.4)
26 Mattias Edvardsson SWE   0:37:00.2+(3:20.8)
26 Pontus Nordström SWE Team Serneke 0:37:00.2+(3:20.8)
26 Patrik Tallbom SWE   0:37:00.2+(3:20.8)
29 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 0:37:00.4+(3:20.9)
30 Anders Aukland NOR Team Santander 0:37:00.9+(3:21.4)
31 Jonathan Hedbys SWE   0:37:00.9+(3:21.5)
32 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 0:37:01.0+(3:21.5)
33 Markus Jönsson SWE   0:37:01.1+(3:21.7)
34 Loris Frasnelli ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:37:01.3+(3:21.9)
35 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 0:37:01.5+(3:22.1)
36 Max Hauke AUT   0:37:01.6+(3:22.1)
37 Gabriel Thorn SWE Team Serneke 0:37:01.6+(3:22.2)
38 Anders Svanebo SWE   0:37:01.7+(3:22.3)
39 Gustav Johansson SWE   0:37:01.9+(3:22.4)
40 Esa Mursu FIN FullFit Team 0:37:02.0+(3:22.6)
41 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:37:02.1+(3:22.7)
41 Mattias Strandvall FIN   0:37:02.1+(3:22.7)
43 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 0:37:02.3+(3:22.9)
44 Erik Wickström SWE   0:37:02.5+(3:23.1)
44 Jan Olav Beitmyren NOR   0:37:02.5+(3:23.1)
46 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 0:37:02.7+(3:23.2)
47 Tor Einar Hulløen NOR   0:37:02.8+(3:23.3)
48 Rikard Tynell SWE Team Tynell 0:37:03.1+(3:23.7)
48 Simon Larsson SWE   0:37:03.1+(3:23.7)
50 Simone Bosin ITA   0:37:03.2+(3:23.8)
50 Johannes Eklöf SWE   0:37:03.2+(3:23.8)
52 Johan Lövgren SWE Team Igne 0:37:03.4+(3:24.0)
53 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 0:37:03.7+(3:24.2)
53 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 0:37:03.7+(3:24.2)
55 Pål Åge Joten NOR Team Synnfjell 0:37:03.8+(3:24.4)
56 Lars Engseth NOR Team Mosetertoppen Skiline 0:37:03.9+(3:24.5)
57 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 0:37:04.0+(3:24.5)
58 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 0:37:04.1+(3:24.7)
59 Stian Berg NOR Team Synnfjell 0:37:04.3+(3:24.9)
59 Christian Melsom Myhre NOR   0:37:04.3+(3:24.9)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut