---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn
Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet: Passering 23,7 av 90 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det svenske Vasaloppet ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Søndagens langløp, det svenske Vasaloppet, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics:

Passering
Mångsboderna - 23,7 km av 90

Kvinner

# first name last name country team time
1 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 1:16:42.6
2 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:16:54.0+(11.4)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:17:00.5+(17.9)
4 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:17:13.0+(30.4)
5 Laila Kveli NOR Team Tynell 1:17:25.9+(43.3)
6 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 1:18:14.6+(1:32.0)
7 Sara Lindborg SWE Team Serneke 1:18:37.1+(1:54.5)
8 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 1:19:19.8+(2:37.2)
9 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 1:21:03.6+(4:21.0)
10 Emilia Lindstedt SWE   1:22:08.5+(5:25.9)
11 Marit Engeseth NOR   1:22:12.6+(5:30.0)
12 Julia Jansson SWE Team Serneke 1:22:20.2+(5:37.6)
13 Jessika Ericsson SWE   1:23:12.8+(6:30.2)
14 Terese Andersson SWE   1:23:24.5+(6:41.9)
15 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 1:23:26.3+(6:43.7)
16 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 1:24:03.1+(7:20.5)
17 Elin Hagavold NOR   1:24:18.6+(7:36.0)
18 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 1:25:03.8+(8:21.2)
19 Šárka Zelenková CZE Silvini Madshus team 1:25:22.0+(8:39.4)
20 Kristina Roberto SWE   1:25:23.0+(8:40.4)
21 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:25:33.3+(8:50.7)
22 Niina Virtanen FIN FullFit Team 1:25:44.5+(9:01.9)
23 Anne Maren Belsby NOR   1:25:48.7+(9:06.1)
24 Linda Hansson SWE   1:25:51.2+(9:08.6)
25 Maren Thomasgaard NOR   1:26:44.1+(10:01.5)
26 Olivia Hansson SWE   1:26:47.3+(10:04.7)
27 Sandra Adriansson SWE   1:26:51.7+(10:09.1)
28 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 1:29:28.4+(12:45.8)
29 Kristina Lycke SWE   1:30:03.2+(13:20.6)
30 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 1:30:03.3+(13:20.7)
31 Sylvia Thorson Nordskar NOR Team Santander 1:30:27.5+(13:44.9)
32 Ellen Scheidegger SWE   1:30:50.8+(14:08.2)
33 Ingvild Bratlie NOR   1:31:11.3+(14:28.7)
34 Barbro Saetha NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:31:30.0+(14:47.4)
35 Åse Borgeryd SWE   1:31:44.3+(15:01.7)
36 Susanne Hedlund SWE   1:31:55.2+(15:12.6)
37 Lin Iren Saetre NOR   1:32:08.0+(15:25.4)
38 Lotten Sjödén SWE   1:32:23.1+(15:40.5)
39 Sofia Johansson NOR   1:32:33.1+(15:50.5)
40 Jenny Ramstedt SWE   1:32:40.2+(15:57.6)
41 Elin McCallan SWE   1:33:06.5+(16:23.9)
42 Eva Johansson SWE   1:33:15.4+(16:32.8)
43 Anna Svärdström SWE   1:33:17.8+(16:35.2)
44 Ingela Gahne SWE   1:33:21.6+(16:39.0)
45 Marte-Lise Furuberg NOR   1:33:58.7+(17:16.1)
46 Mona Nilsson SWE   1:34:36.9+(17:54.3)
47 Evelina Larsson SWE   1:34:39.1+(17:56.5)
48 Sara Karlsson SWE   1:34:41.1+(17:58.5)
49 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 1:35:15.3+(18:32.7)
50 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 1:35:18.8+(18:36.2)
51 Linda Hasselqvist SWE   1:35:47.2+(19:04.6)
52 Mari Lindström FIN   1:36:16.4+(19:33.8)
53 Meta Steinbach Olsson SWE   1:36:18.2+(19:35.6)
54 Helena zingmark SWE   1:36:27.0+(19:44.4)
55 Anna Lindgren SWE   1:36:42.3+(19:59.7)
56 Linnea Silva SWE   1:36:57.6+(20:15.0)
57 Charlotte Andersson SWE   1:37:00.7+(20:18.1)
58 Jill Nordby SWE   1:37:07.1+(20:24.5)
59 Malin Hedlund SWE   1:37:13.9+(20:31.3)
60 Sofie Björklund SWE   1:37:19.7+(20:37.1)

Menn

# first name last name country team time
1 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:10:29.8
2 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:10:30.1+(0.3)
3 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 1:16:09.3+(5:39.5)
4 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:16:09.5+(5:39.7)
5 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:16:09.6+(5:39.8)
6 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 1:16:09.8+(5:40.0)
7 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:16:10.1+(5:40.3)
8 Dominik Baldauf AUT   1:16:10.6+(5:40.8)
9 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:16:11.5+(5:41.7)
10 Anders Aukland NOR Team Santander 1:16:11.9+(5:42.1)
11 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 1:16:12.3+(5:42.5)
12 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 1:16:12.6+(5:42.8)
13 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:16:12.9+(5:43.1)
14 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:16:13.3+(5:43.5)
15 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:16:13.7+(5:43.9)
16 Max Hauke AUT   1:16:14.1+(5:44.3)
17 Jens Eriksson SWE Team Tynell 1:16:14.5+(5:44.7)
18 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 1:16:14.8+(5:45.0)
19 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 1:16:15.7+(5:45.9)
20 Tim Tscharnke GER   1:16:16.1+(5:46.3)
21 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:16:16.2+(5:46.4)
22 Jerry Ahrlin SWE Team Tynell 1:16:16.3+(5:46.5)
23 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 1:16:16.3+(5:46.5)
24 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 1:16:16.5+(5:46.7)
25 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 1:16:17.0+(5:47.2)
26 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 1:16:17.3+(5:47.5)
27 Christoffer Callesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:16:17.6+(5:47.8)
28 Petter Kaarby NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:16:17.8+(5:48.0)
29 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 1:16:18.2+(5:48.4)
30 Markus Jönsson SWE   1:16:18.5+(5:48.7)
31 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 1:16:18.6+(5:48.8)
32 Mattias Strandvall FIN   1:16:19.0+(5:49.2)
33 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 1:16:19.2+(5:49.4)
33 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:16:19.2+(5:49.4)
35 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:16:19.5+(5:49.7)
36 Simone Bosin ITA   1:16:19.6+(5:49.8)
36 Loris Frasnelli ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:16:19.6+(5:49.8)
38 Thomas Freimuth GER xc-ski.de A|N Skimarathon Team 1:16:19.7+(5:49.9)
39 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 1:16:20.0+(5:50.2)
40 Klas Nilsson SWE Team Igne 1:16:20.0+(5:50.2)
41 Oskar Kardin SWE Team Santander 1:16:20.3+(5:50.5)
42 Sondre Grønvold NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:16:20.5+(5:50.7)
42 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 1:16:20.5+(5:50.7)
44 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 1:16:20.7+(5:50.9)
44 Emil Persson SWE   1:16:20.7+(5:50.9)
46 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 1:16:21.1+(5:51.3)
47 Patrik Tallbom SWE   1:16:21.2+(5:51.4)
48 Johan Lövgren SWE Team Igne 1:16:21.2+(5:51.4)
49 Magnus Näslund SWE   1:16:21.9+(5:52.1)
50 Nils Persson SWE   1:16:22.0+(5:52.2)
51 Pontus Nordström SWE Team Serneke 1:16:22.3+(5:52.5)
52 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:16:22.4+(5:52.6)
53 Viktor Mäenpää FIN Team Mäenpää 1:16:22.7+(5:52.9)
54 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 1:16:22.8+(5:53.0)
54 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:16:22.8+(5:53.0)
56 Erik Wickström SWE   1:16:22.9+(5:53.1)
57 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:16:23.2+(5:53.4)
58 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:16:23.3+(5:53.5)
59 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:16:23.7+(5:53.9)
60 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 1:16:23.8+(5:54.0)

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut