Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet: Passering 34,3 av 90 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det svenske Vasaloppet ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, tre måneder eller ett år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Søndagens langløp, det svenske Vasaloppet, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics:

Passering
Risberg - 34,3 km av 90

Kvinner

# first name last name country team time
1 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 1:48:16.4
2 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:48:24.7+(8.3)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:48:26.8+(10.4)
4 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:48:37.6+(21.2)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 1:51:21.9+(3:05.5)
6 Laila Kveli NOR Team Tynell 1:51:43.0+(3:26.6)
7 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 1:52:07.9+(3:51.5)
8 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 1:54:23.8+(6:07.4)
9 Emilia Lindstedt SWE   1:56:31.1+(8:14.7)
10 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 1:56:55.5+(8:39.1)
11 Marit Engeseth NOR   1:57:41.4+(9:25.0)
12 Julia Jansson SWE Team Serneke 1:58:28.1+(10:11.7)
13 Terese Andersson SWE   1:58:48.2+(10:31.8)
14 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 1:58:48.5+(10:32.1)
15 Jessika Ericsson SWE   1:58:49.6+(10:33.2)
16 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 2:00:00.0+(11:43.6)
17 Elin Hagavold NOR   2:00:28.2+(12:11.8)
18 Kristina Roberto SWE   2:01:16.5+(13:00.1)
19 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 2:01:42.1+(13:25.7)
20 Anne Maren Belsby NOR   2:02:29.2+(14:12.8)
21 Šárka Zelenková CZE Silvini Madshus team 2:02:30.6+(14:14.2)
22 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 2:02:31.2+(14:14.8)
23 Linda Hansson SWE   2:02:48.5+(14:32.1)
24 Niina Virtanen FIN FullFit Team 2:03:06.1+(14:49.7)
25 Maren Thomasgaard NOR   2:03:51.8+(15:35.4)
26 Sandra Adriansson SWE   2:04:06.2+(15:49.8)
27 Olivia Hansson SWE   2:04:34.5+(16:18.1)
28 Kristina Lycke SWE   2:07:36.4+(19:20.0)
29 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 2:07:55.5+(19:39.1)
30 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 2:07:59.5+(19:43.1)
31 Sylvia Thorson Nordskar NOR Team Santander 2:08:32.6+(20:16.2)
32 Susanne Hedlund SWE   2:09:04.9+(20:48.5)
33 Åse Borgeryd SWE   2:09:20.1+(21:03.7)
34 Ingvild Bratlie NOR   2:09:26.8+(21:10.4)
35 Lotten Sjödén SWE   2:09:42.5+(21:26.1)
36 Lin Iren Saetre NOR   2:10:12.2+(21:55.8)
37 Sofia Johansson NOR   2:10:43.3+(22:26.9)
38 Ellen Scheidegger SWE   2:10:47.1+(22:30.7)
39 Elin McCallan SWE   2:11:29.6+(23:13.2)
40 Jenny Ramstedt SWE   2:11:35.0+(23:18.6)
41 Anna Svärdström SWE   2:12:18.4+(24:02.0)
42 Barbro Saetha NOR Lyn Ski Moseteråsen 2:12:29.0+(24:12.6)
43 Eva Johansson SWE   2:12:42.7+(24:26.3)
44 Evelina Larsson SWE   2:13:35.7+(25:19.3)
45 Sara Karlsson SWE   2:13:56.8+(25:40.4)
46 Mona Nilsson SWE   2:13:57.3+(25:40.9)
47 Ingela Gahne SWE   2:14:10.4+(25:54.0)
48 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 2:14:16.0+(25:59.6)
49 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 2:14:18.9+(26:02.5)
50 Marte-Lise Furuberg NOR   2:14:37.7+(26:21.3)
51 Meta Steinbach Olsson SWE   2:15:11.3+(26:54.9)
52 Mari Lindström FIN   2:15:13.8+(26:57.4)
53 Linda Hasselqvist SWE   2:15:14.3+(26:57.9)
54 Sofie Björklund SWE   2:17:03.2+(28:46.8)
55 Helena zingmark SWE   2:17:11.5+(28:55.1)
56 Charlotte Andersson SWE   2:17:27.7+(29:11.3)
57 Anna Lindgren SWE   2:17:28.6+(29:12.2)
58 Malin Hedlund SWE   2:17:35.9+(29:19.5)
59 Linnea Silva SWE   2:17:41.6+(29:25.2)
60 Jill Nordby SWE   2:18:11.2+(29:54.8)

Menn

# first name last name country team time
1 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:40:51.8
2 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:40:53.4+(1.6)
3 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:46:20.4+(5:28.6)
4 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 1:46:20.9+(5:29.1)
5 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:46:21.4+(5:29.5)
6 Dominik Baldauf AUT   1:46:21.8+(5:29.9)
7 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:46:22.1+(5:30.3)
8 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 1:46:22.6+(5:30.7)
9 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:46:23.0+(5:31.1)
10 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:46:23.4+(5:31.5)
11 Klas Nilsson SWE Team Igne 1:46:24.0+(5:32.1)
12 Johan Lövgren SWE Team Igne 1:46:24.4+(5:32.6)
13 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 1:46:25.0+(5:33.2)
14 Markus Jönsson SWE   1:46:25.8+(5:34.0)
15 Anders Aukland NOR Team Santander 1:46:26.4+(5:34.5)
16 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:46:26.9+(5:35.0)
17 Runar Hermo NOR Team Synnfjell 1:46:27.3+(5:35.4)
18 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 1:46:27.6+(5:35.7)
19 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 1:46:27.7+(5:35.9)
20 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:46:28.1+(5:36.3)
21 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 1:46:28.3+(5:36.5)
22 Anders Høst NOR Team Serneke 1:46:28.8+(5:36.9)
23 Jens Eriksson SWE Team Tynell 1:46:29.1+(5:37.3)
24 Pontus Nordström SWE Team Serneke 1:46:29.6+(5:37.7)
25 Emil Persson SWE   1:46:29.9+(5:38.1)
26 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 1:46:30.2+(5:38.4)
27 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 1:46:30.3+(5:38.4)
28 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 1:46:30.8+(5:38.9)
29 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 1:46:31.1+(5:39.3)
30 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:46:31.6+(5:39.7)
31 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:46:32.0+(5:40.1)
32 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 1:46:32.5+(5:40.6)
33 Oskar Kardin SWE Team Santander 1:46:32.7+(5:40.9)
34 Max Hauke AUT   1:46:32.9+(5:41.1)
35 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:46:33.0+(5:41.2)
36 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:46:33.4+(5:41.6)
37 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 1:46:33.7+(5:41.8)
38 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:46:34.0+(5:42.1)
39 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 1:46:34.1+(5:42.3)
40 Stian Berg NOR Team Synnfjell 1:46:34.3+(5:42.4)
41 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 1:46:34.6+(5:42.8)
42 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 1:46:34.9+(5:43.0)
43 Gabriel Thorn SWE Team Serneke 1:46:34.9+(5:43.1)
44 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:46:35.4+(5:43.5)
44 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 1:46:35.4+(5:43.5)
46 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 1:46:35.5+(5:43.6)
47 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 1:46:35.7+(5:43.9)
48 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 1:46:36.0+(5:44.2)
49 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:46:36.2+(5:44.3)
50 Christoffer Callesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:46:36.5+(5:44.7)
51 Andy Kühne GER   1:46:36.7+(5:44.8)
52 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 1:46:37.0+(5:45.1)
53 Viktor Mäenpää FIN Team Mäenpää 1:46:37.1+(5:45.3)
54 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 1:46:37.3+(5:45.4)
55 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:46:37.6+(5:45.8)
56 Andreas Nygaard NOR Team Santander 1:46:38.4+(5:46.5)
57 Bob Impola SWE Team Serneke 1:46:38.7+(5:46.9)
58 Simone Bosin ITA   1:46:39.1+(5:47.2)
59 Anders Svanebo SWE   1:46:39.8+(5:47.9)
60 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 1:46:40.6+(5:48.7)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut