Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet: Passering 47 av 90 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det svenske Vasaloppet ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, tre måneder eller ett år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Søndagens langløp, det svenske Vasaloppet, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics:

Passering
Evertsberg - 47 av 90 km

Kvinner

# first name last name country team time
1 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 2:28:23.1
2 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 2:28:58.2+(35.1)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 2:28:59.9+(36.8)
4 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 2:30:15.1+(1:52.0)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 2:33:22.1+(4:59.0)
6 Laila Kveli NOR Team Tynell 2:35:55.8+(7:32.7)
7 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 2:36:36.3+(8:13.2)
8 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 2:39:47.3+(11:24.2)
9 Emilia Lindstedt SWE   2:39:48.0+(11:24.9)
10 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 2:42:35.2+(14:12.1)
11 Marit Engeseth NOR   2:42:45.7+(14:22.6)
12 Jessika Ericsson SWE   2:43:56.9+(15:33.8)
13 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 2:44:24.4+(16:01.3)
14 Terese Andersson SWE   2:44:24.7+(16:01.6)
15 Julia Jansson SWE Team Serneke 2:44:41.5+(16:18.4)
16 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 2:45:36.0+(17:12.9)
17 Kristina Roberto SWE   2:46:32.2+(18:09.1)
18 Elin Hagavold NOR   2:47:07.3+(18:44.2)
19 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 2:48:31.3+(20:08.2)
20 Anne Maren Belsby NOR   2:49:19.7+(20:56.6)
21 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 2:49:44.9+(21:21.8)
22 Šárka Zelenková CZE Silvini Madshus team 2:49:45.6+(21:22.5)
23 Linda Hansson SWE   2:50:26.7+(22:03.6)
24 Maren Thomasgaard NOR   2:50:49.6+(22:26.5)
25 Sandra Adriansson SWE   2:50:59.5+(22:36.4)
26 Niina Virtanen FIN FullFit Team 2:53:17.5+(24:54.4)
27 Olivia Hansson SWE   2:53:53.7+(25:30.6)
28 Kristina Lycke SWE   2:55:50.5+(27:27.4)
29 Sylvia Thorson Nordskar NOR Team Santander 2:57:01.3+(28:38.2)
30 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 2:57:41.8+(29:18.7)
31 Lotten Sjödén SWE   2:58:00.0+(29:36.9)
32 Ingvild Bratlie NOR   2:58:09.9+(29:46.8)
33 Susanne Hedlund SWE   2:58:14.0+(29:50.9)
34 Lin Iren Saetre NOR   2:59:05.9+(30:42.8)
35 Sofia Johansson NOR   2:59:29.8+(31:06.7)
36 Åse Borgeryd SWE   2:59:36.6+(31:13.5)
37 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 2:59:58.6+(31:35.5)
38 Elin McCallan SWE   3:00:26.5+(32:03.4)
39 Jenny Ramstedt SWE   3:00:51.5+(32:28.4)
40 Anna Svärdström SWE   3:01:42.0+(33:18.9)
41 Ellen Scheidegger SWE   3:03:13.8+(34:50.7)
42 Eva Johansson SWE   3:03:22.4+(34:59.3)
43 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 3:04:21.0+(35:57.9)
44 Sara Karlsson SWE   3:04:24.6+(36:01.5)
45 Mona Nilsson SWE   3:04:52.2+(36:29.1)
46 Evelina Larsson SWE   3:05:05.8+(36:42.7)
47 Linda Hasselqvist SWE   3:05:24.5+(37:01.4)
48 Mari Lindström FIN   3:05:32.6+(37:09.5)
49 Meta Steinbach Olsson SWE   3:06:09.3+(37:46.2)
50 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 3:06:33.1+(38:10.0)
51 Marte-Lise Furuberg NOR   3:07:09.4+(38:46.3)
52 Ingela Gahne SWE   3:07:15.5+(38:52.4)
53 Helena zingmark SWE   3:08:56.3+(40:33.2)
54 Charlotte Andersson SWE   3:09:17.4+(40:54.3)
55 Anna Lindgren SWE   3:09:18.4+(40:55.3)
56 Malin Hedlund SWE   3:09:39.7+(41:16.6)
57 Sofie Björklund SWE   3:10:22.4+(41:59.3)
58 Linnea Silva SWE   3:10:54.8+(42:31.7)
59 Sara Lindberg SWE   3:10:55.1+(42:32.0)
60 Erika Svanborg SWE   3:11:11.3+(42:48.2)

Menn

# first name last name country team time
1 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 2:20:01.9
2 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 2:20:02.4+(0.5)
3 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 2:24:54.6+(4:52.7)
4 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 2:24:54.8+(4:52.9)
5 Anders Aukland NOR Team Santander 2:24:55.4+(4:53.5)
6 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 2:24:57.3+(4:55.4)
7 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 2:24:57.9+(4:56.0)
8 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 2:24:58.4+(4:56.5)
9 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 2:24:58.7+(4:56.8)
10 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 2:24:59.0+(4:57.1)
11 Markus Jönsson SWE   2:25:00.0+(4:58.1)
12 Dominik Baldauf AUT   2:25:00.8+(4:58.9)
13 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 2:25:01.4+(4:59.5)
14 Christoffer Callesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 2:25:01.9+(5:00.0)
15 Jens Eriksson SWE Team Tynell 2:25:02.4+(5:00.5)
16 Rikard Tynell SWE Team Tynell 2:25:02.9+(5:01.0)
17 Jerry Ahrlin SWE Team Tynell 2:25:03.9+(5:02.0)
18 Anders Svanebo SWE   2:25:04.4+(5:02.5)
19 Pontus Nordström SWE Team Serneke 2:25:05.2+(5:03.3)
20 Klas Nilsson SWE Team Igne 2:25:06.3+(5:04.4)
21 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 2:25:07.8+(5:05.9)
22 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 2:25:08.4+(5:06.5)
23 Anders Høst NOR Team Serneke 2:25:09.0+(5:07.1)
24 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 2:25:09.8+(5:07.9)
25 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 2:25:10.4+(5:08.5)
26 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 2:25:10.9+(5:09.0)
27 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 2:25:10.9+(5:09.0)
28 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 2:25:11.5+(5:09.6)
29 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 2:25:11.9+(5:10.0)
30 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 2:25:12.1+(5:10.2)
31 Gabriel Thorn SWE Team Serneke 2:25:12.2+(5:10.3)
32 Runar Hermo NOR Team Synnfjell 2:25:12.9+(5:11.0)
33 Johannes Eklöf SWE   2:25:13.0+(5:11.1)
34 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 2:25:13.4+(5:11.5)
35 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 2:25:14.1+(5:12.2)
36 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 2:25:14.4+(5:12.5)
37 Johan Lövgren SWE Team Igne 2:25:14.7+(5:12.8)
38 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 2:25:14.8+(5:12.9)
39 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 2:25:16.2+(5:14.3)
40 Dan Moberg SWE   2:25:16.8+(5:14.9)
41 Max Hauke AUT   2:25:17.7+(5:15.8)
42 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 2:25:17.8+(5:15.9)
43 Kjetil Tyrom NOR Team Parkettpartner 2:25:18.4+(5:16.5)
44 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 2:25:18.8+(5:16.9)
45 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 2:25:18.9+(5:17.0)
46 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 2:25:19.7+(5:17.8)
47 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 2:25:20.4+(5:18.5)
48 Simone Bosin ITA   2:25:20.5+(5:18.6)
49 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 2:25:21.3+(5:19.4)
50 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 2:25:22.1+(5:20.2)
51 Robert Eriksson SWE   2:25:22.6+(5:20.7)
52 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 2:25:23.4+(5:21.5)
53 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 2:25:24.2+(5:22.3)
54 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 2:25:25.1+(5:23.2)
55 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 2:25:25.7+(5:23.8)
56 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 2:25:26.3+(5:24.4)
57 Viktor Mäenpää FIN Team Mäenpää 2:25:27.0+(5:25.1)
58 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 2:25:27.5+(5:25.6)
59 Ragnar Koffeld NOR   2:25:28.0+(5:26.1)
60 Hannes Boström SWE   2:25:28.4+(5:26.5)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut