Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet: Passering 61,6 av 90 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det svenske Vasaloppet ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, tre måneder eller ett år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Søndagens langløp, det svenske Vasaloppet, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics:

Passering
Oxberg - 61,6 av 90 km

Kvinner

# first name last name country team time
1 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 3:11:24.8
2 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 3:12:02.5+(37.7)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 3:12:03.5+(38.7)
4 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 3:14:40.0+(3:15.2)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 3:18:40.5+(7:15.7)
6 Laila Kveli NOR Team Tynell 3:22:42.9+(11:18.1)
7 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 3:23:23.2+(11:58.4)
8 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 3:28:19.2+(16:54.4)
9 Marit Engeseth NOR   3:30:37.4+(19:12.6)
10 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 3:31:01.3+(19:36.5)
11 Jessika Ericsson SWE   3:32:04.3+(20:39.5)
12 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 3:32:05.0+(20:40.2)
13 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 3:33:34.4+(22:09.6)
14 Julia Jansson SWE Team Serneke 3:34:03.6+(22:38.8)
15 Terese Andersson SWE   3:35:20.2+(23:55.4)
16 Kristina Roberto SWE   3:35:33.1+(24:08.3)
17 Elin Hagavold NOR   3:35:37.0+(24:12.2)
18 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 3:38:07.1+(26:42.3)
19 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 3:38:32.5+(27:07.7)
20 Anne Maren Belsby NOR   3:38:32.5+(27:07.7)
21 Šárka Zelenková CZE Silvini Madshus team 3:39:04.9+(27:40.1)
22 Maren Thomasgaard NOR   3:39:56.9+(28:32.1)
23 Sandra Adriansson SWE   3:40:27.3+(29:02.5)
24 Linda Hansson SWE   3:41:05.5+(29:40.7)
25 Niina Virtanen FIN FullFit Team 3:44:56.2+(33:31.4)
26 Olivia Hansson SWE   3:45:36.0+(34:11.2)
27 Sylvia Thorson Nordskar NOR Team Santander 3:47:06.1+(35:41.3)
28 Kristina Lycke SWE   3:47:27.4+(36:02.6)
29 Ingvild Bratlie NOR   3:48:31.3+(37:06.5)
30 Lotten Sjödén SWE   3:49:03.5+(37:38.7)
31 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 3:49:24.2+(37:59.4)
32 Susanne Hedlund SWE   3:49:25.4+(38:00.6)
33 Sofia Johansson NOR   3:50:39.8+(39:15.0)
34 Åse Borgeryd SWE   3:50:48.4+(39:23.6)
35 Lin Iren Saetre NOR   3:50:54.9+(39:30.1)
36 Elin McCallan SWE   3:51:52.4+(40:27.6)
37 Jenny Ramstedt SWE   3:53:15.6+(41:50.8)
38 Anna Svärdström SWE   3:53:58.9+(42:34.1)
39 Eva Johansson SWE   3:56:00.6+(44:35.8)
40 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 3:56:08.3+(44:43.5)
41 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 3:56:36.3+(45:11.5)
42 Sara Karlsson SWE   3:57:00.7+(45:35.9)
43 Mari Lindström FIN   3:57:19.4+(45:54.6)
44 Ellen Scheidegger SWE   3:57:39.8+(46:15.0)
45 Mona Nilsson SWE   3:58:16.2+(46:51.4)
46 Linda Hasselqvist SWE   3:58:55.3+(47:30.5)
47 Meta Steinbach Olsson SWE   3:59:13.6+(47:48.8)
48 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 4:00:56.5+(49:31.7)
49 Evelina Larsson SWE   4:01:31.4+(50:06.6)
50 Marte-Lise Furuberg NOR   4:02:56.3+(51:31.5)
51 Helena zingmark SWE   4:03:19.2+(51:54.4)
52 Charlotte Andersson SWE   4:03:19.4+(51:54.6)
53 Anna Lindgren SWE   4:03:21.4+(51:56.6)
54 Ingela Gahne SWE   4:04:21.8+(52:57.0)
55 Sara Lindberg SWE   4:04:44.5+(53:19.7)
56 Malin Eriksson SWE   4:05:00.9+(53:36.1)
57 Malin Hedlund SWE   4:05:12.8+(53:48.0)
58 Erika Svanborg SWE   4:05:17.2+(53:52.4)
59 Merete Dyblie NOR   4:06:24.2+(54:59.4)
60 Frida Lind-Oja SWE   4:06:57.3+(55:32.5)

Menn

# first name last name country team time
1 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 3:01:10.3
2 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 3:02:15.0+(1:04.7)
3 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 3:04:03.4+(2:53.1)
4 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 3:04:04.0+(2:53.7)
5 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 3:04:04.4+(2:54.1)
6 Johan Lövgren SWE Team Igne 3:04:05.1+(2:54.8)
7 Anders Aukland NOR Team Santander 3:04:13.4+(3:03.1)
8 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 3:04:14.0+(3:03.7)
9 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 3:04:14.5+(3:04.2)
10 Christoffer Callesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:04:15.0+(3:04.7)
11 Klas Nilsson SWE Team Igne 3:04:15.8+(3:05.5)
12 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 3:04:16.3+(3:06.0)
13 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 3:04:16.9+(3:06.6)
14 Runar Hermo NOR Team Synnfjell 3:04:17.4+(3:07.1)
15 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 3:04:17.6+(3:07.3)
16 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 3:04:18.2+(3:07.9)
17 Rikard Tynell SWE Team Tynell 3:04:18.3+(3:08.0)
18 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 3:04:19.2+(3:08.9)
19 Anders Høst NOR Team Serneke 3:04:19.7+(3:09.4)
20 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 3:04:20.3+(3:10.0)
21 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 3:04:20.7+(3:10.4)
22 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 3:04:21.3+(3:11.0)
23 Bob Impola SWE Team Serneke 3:04:24.0+(3:13.7)
24 Markus Jönsson SWE   3:04:24.8+(3:14.5)
25 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 3:04:30.5+(3:20.2)
26 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 3:04:31.0+(3:20.7)
27 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 3:04:31.3+(3:21.0)
28 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 3:04:31.9+(3:21.6)
29 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 3:04:32.3+(3:22.0)
30 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 3:04:32.6+(3:22.3)
31 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 3:04:33.0+(3:22.7)
32 Jens Eriksson SWE Team Tynell 3:04:33.1+(3:22.8)
33 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 3:04:33.4+(3:23.1)
34 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 3:04:33.9+(3:23.6)
35 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 3:04:34.4+(3:24.1)
36 Dan Moberg SWE   3:04:34.6+(3:24.3)
37 Oskar Kardin SWE Team Santander 3:04:35.2+(3:24.9)
38 Anders Svanebo SWE   3:04:35.2+(3:24.9)
39 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 3:04:35.5+(3:25.2)
40 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 3:04:36.0+(3:25.7)
41 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 3:04:36.3+(3:26.0)
42 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 3:04:36.7+(3:26.4)
43 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 3:04:36.9+(3:26.6)
44 Johannes Eklöf SWE   3:04:37.3+(3:27.0)
45 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:04:38.1+(3:27.8)
46 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 3:04:38.1+(3:27.8)
46 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 3:04:38.1+(3:27.8)
48 Sondre Grønvold NOR Lyn Ski Moseteråsen 3:04:38.5+(3:28.2)
49 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 3:04:39.1+(3:28.8)
50 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 3:04:39.4+(3:29.1)
51 Max Hauke AUT   3:04:40.6+(3:30.3)
52 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 3:04:40.6+(3:30.3)
53 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 3:04:41.2+(3:30.9)
54 Andreas Nygaard NOR Team Santander 3:04:42.6+(3:32.3)
55 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 3:04:43.8+(3:33.5)
56 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:04:49.0+(3:38.7)
57 Gabriel Thorn SWE Team Serneke 3:04:49.9+(3:39.6)
58 Ragnar Koffeld NOR   3:04:57.2+(3:46.9)
59 Erik Melin Söderström SWE Team Forever Nordic 3:04:59.0+(3:48.7)
60 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 3:04:59.1+(3:48.8)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut