Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet: Passering 70,8 av 90 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det svenske Vasaloppet ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, tre måneder eller ett år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Søndagens langløp, det svenske Vasaloppet, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics:

Passering
Hökberg 70,8 av 90 km

Kvinner

# first name last name country team time
1 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 3:42:22.0
2 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 3:42:33.6+(11.6)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 3:43:53.7+(1:31.7)
4 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 3:48:13.0+(5:51.0)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 3:51:52.4+(9:30.4)
6 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 3:56:20.5+(13:58.5)
7 Laila Kveli NOR Team Tynell 3:57:17.2+(14:55.2)
8 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 4:04:16.7+(21:54.7)
9 Marit Engeseth NOR   4:04:47.0+(22:25.0)
10 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 4:05:56.2+(23:34.2)
11 Jessika Ericsson SWE   4:06:50.7+(24:28.7)
12 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 4:07:06.9+(24:44.9)
13 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 4:07:34.1+(25:12.1)
14 Julia Jansson SWE Team Serneke 4:09:24.9+(27:02.9)
15 Kristina Roberto SWE   4:10:04.5+(27:42.5)
16 Elin Hagavold NOR   4:10:55.2+(28:33.2)
17 Anne Maren Belsby NOR   4:13:51.2+(31:29.2)
18 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 4:14:05.4+(31:43.4)
19 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:14:21.7+(31:59.7)
20 Šárka Zelenková CZE Silvini Madshus team 4:14:53.7+(32:31.7)
21 Terese Andersson SWE   4:15:04.4+(32:42.4)
22 Maren Thomasgaard NOR   4:15:31.6+(33:09.6)
23 Sandra Adriansson SWE   4:15:57.0+(33:35.0)
24 Linda Hansson SWE   4:17:56.5+(35:34.5)
25 Olivia Hansson SWE   4:22:29.7+(40:07.7)
26 Niina Virtanen FIN FullFit Team 4:22:52.0+(40:30.0)
27 Sylvia Thorson Nordskar NOR Team Santander 4:23:27.3+(41:05.3)
28 Ingvild Bratlie NOR   4:25:21.6+(42:59.6)
29 Lotten Sjödén SWE   4:25:27.2+(43:05.2)
30 Kristina Lycke SWE   4:26:04.1+(43:42.1)
31 Susanne Hedlund SWE   4:26:42.2+(44:20.2)
32 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 4:27:34.6+(45:12.6)
33 Åse Borgeryd SWE   4:27:49.1+(45:27.1)
34 Lin Iren Saetre NOR   4:27:53.4+(45:31.4)
35 Sofia Johansson NOR   4:28:34.8+(46:12.8)
36 Elin McCallan SWE   4:29:31.6+(47:09.6)
37 Jenny Ramstedt SWE   4:31:17.3+(48:55.3)
38 Anna Svärdström SWE   4:31:46.1+(49:24.1)
39 Eva Johansson SWE   4:34:22.1+(52:00.1)
40 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 4:34:36.7+(52:14.7)
41 Sara Karlsson SWE   4:34:59.7+(52:37.7)
42 Mari Lindström FIN   4:35:16.0+(52:54.0)
43 Mona Nilsson SWE   4:35:59.5+(53:37.5)
44 Meta Steinbach Olsson SWE   4:37:14.9+(54:52.9)
45 Linda Hasselqvist SWE   4:37:18.4+(54:56.4)
46 Ellen Scheidegger SWE   4:39:11.8+(56:49.8)
47 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 4:39:20.4+(56:58.4)
48 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 4:40:53.8+(58:31.8)
49 Helena zingmark SWE   4:42:29.9+(1:00:07.9)
50 Marte-Lise Furuberg NOR   4:42:37.8+(1:00:15.8)
51 Evelina Larsson SWE   4:42:48.4+(1:00:26.4)
52 Anna Lindgren SWE   4:42:49.8+(1:00:27.8)
53 Charlotte Andersson SWE   4:42:50.8+(1:00:28.8)
54 Sara Lindberg SWE   4:43:10.2+(1:00:48.2)
55 Erika Svanborg SWE   4:43:11.5+(1:00:49.5)
56 Ingela Gahne SWE   4:43:37.0+(1:01:15.0)
57 Malin Eriksson SWE   4:43:45.3+(1:01:23.3)
58 Merete Dyblie NOR   4:44:25.9+(1:02:03.9)
59 Malin Hedlund SWE   4:45:57.6+(1:03:35.6)
60 Maria Novoselova RUS   4:46:20.3+(1:03:58.3)

Menn

# first name last name country team time
1 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 3:30:15.3
2 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 3:30:22.9+(7.6)
3 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 3:30:34.0+(18.7)
4 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 3:30:34.5+(19.2)
5 Anders Aukland NOR Team Santander 3:30:35.1+(19.8)
6 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 3:30:35.9+(20.6)
7 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 3:30:36.5+(21.2)
8 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 3:30:37.0+(21.7)
9 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 3:30:37.5+(22.2)
10 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 3:30:38.1+(22.8)
11 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 3:30:40.7+(25.4)
12 Oskar Kardin SWE Team Santander 3:30:44.3+(29.0)
13 Johan Lövgren SWE Team Igne 3:30:44.7+(29.4)
14 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 3:30:45.7+(30.4)
15 Bob Impola SWE Team Serneke 3:30:46.1+(30.8)
16 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 3:30:49.1+(33.8)
17 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 3:30:49.5+(34.2)
18 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 3:30:50.2+(34.9)
19 Andreas Nygaard NOR Team Santander 3:30:50.9+(35.6)
20 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:30:51.8+(36.5)
21 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 3:30:53.8+(38.5)
22 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 3:30:54.0+(38.7)
23 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 3:30:54.6+(39.3)
24 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 3:30:55.5+(40.2)
25 Klas Nilsson SWE Team Igne 3:30:57.6+(42.3)
26 Jens Eriksson SWE Team Tynell 3:30:58.5+(43.2)
27 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 3:31:08.7+(53.4)
28 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 3:31:13.7+(58.4)
29 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 3:31:20.4+(1:05.1)
30 Runar Hermo NOR Team Synnfjell 3:31:20.9+(1:05.6)
31 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 3:31:21.6+(1:06.3)
32 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 3:31:22.2+(1:06.9)
33 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 3:31:22.8+(1:07.5)
34 Anders Høst NOR Team Serneke 3:31:23.5+(1:08.2)
35 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 3:31:24.2+(1:08.9)
36 Anders Svanebo SWE   3:31:34.0+(1:18.7)
37 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 3:31:34.6+(1:19.3)
38 Dan Moberg SWE   3:31:35.3+(1:20.0)
39 Christoffer Callesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:31:55.5+(1:40.2)
40 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 3:31:56.7+(1:41.4)
41 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 3:31:56.9+(1:41.6)
42 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 3:31:57.4+(1:42.1)
43 Johannes Eklöf SWE   3:31:58.0+(1:42.7)
44 Markus Jönsson SWE   3:31:58.5+(1:43.2)
45 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 3:32:02.8+(1:47.5)
46 Rikard Tynell SWE Team Tynell 3:32:20.4+(2:05.1)
47 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 3:32:21.1+(2:05.8)
48 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 3:32:22.5+(2:07.2)
49 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 3:32:38.7+(2:23.4)
50 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 3:32:42.2+(2:26.9)
51 Gabriel Thorn SWE Team Serneke 3:33:15.7+(3:00.4)
52 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 3:33:16.2+(3:00.9)
53 Erik Melin Söderström SWE Team Forever Nordic 3:33:17.0+(3:01.7)
54 Hannes Boström SWE   3:33:18.3+(3:03.0)
55 Sondre Grønvold NOR Lyn Ski Moseteråsen 3:33:19.1+(3:03.8)
56 John Kristian Dahl NOR Team Koteng 3:33:29.5+(3:14.2)
57 Max Hauke AUT   3:33:30.3+(3:15.0)
58 Ragnar Koffeld NOR   3:33:34.8+(3:19.5)
59 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 3:33:40.8+(3:25.5)
60 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 3:33:41.3+(3:26.0)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut