Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Vasaloppet: Passering 81 av 90 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det svenske Vasaloppet ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, tre måneder eller ett år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Søndagens langløp, det svenske Vasaloppet, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics:

Passering
Eldris - 81 av 90 km

Kvinner

# first name last name country team time
1 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 4:13:54.8
2 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 4:17:06.2+(3:11.4)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 4:17:38.1+(3:43.3)
4 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 4:22:19.6+(8:24.8)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 4:25:50.5+(11:55.7)
6 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 4:30:43.7+(16:48.9)
7 Laila Kveli NOR Team Tynell 4:33:45.2+(19:50.4)
8 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 4:40:39.2+(26:44.4)
9 Marit Engeseth NOR   4:40:46.6+(26:51.8)
10 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 4:42:53.9+(28:59.1)
11 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 4:43:12.2+(29:17.4)
12 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 4:43:34.9+(29:40.1)
13 Jessika Ericsson SWE   4:43:44.9+(29:50.1)
14 Kristina Roberto SWE   4:45:52.1+(31:57.3)
15 Julia Jansson SWE Team Serneke 4:46:11.7+(32:16.9)
16 Elin Hagavold NOR   4:47:28.7+(33:33.9)
17 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 4:51:11.3+(37:16.5)
18 Anne Maren Belsby NOR   4:51:12.5+(37:17.7)
19 Šárka Zelenková CZE Silvini Madshus team 4:51:48.5+(37:53.7)
20 Maren Thomasgaard NOR   4:52:53.8+(38:59.0)
21 Sandra Adriansson SWE   4:52:54.1+(38:59.3)
22 Terese Andersson SWE   4:52:55.1+(39:00.3)
23 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:53:47.2+(39:52.4)
24 Linda Hansson SWE   4:57:20.7+(43:25.9)
25 Olivia Hansson SWE   5:01:12.8+(47:18.0)
26 Niina Virtanen FIN FullFit Team 5:02:15.8+(48:21.0)
27 Ingvild Bratlie NOR   5:02:57.5+(49:02.7)
28 Sylvia Thorson Nordskar NOR Team Santander 5:03:03.9+(49:09.1)
29 Lotten Sjödén SWE   5:04:45.3+(50:50.5)
30 Susanne Hedlund SWE   5:05:17.4+(51:22.6)
31 Åse Borgeryd SWE   5:06:10.2+(52:15.4)
32 Kristina Lycke SWE   5:06:14.6+(52:19.8)
33 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 5:07:14.3+(53:19.5)
34 Lin Iren Saetre NOR   5:07:52.2+(53:57.4)
35 Sofia Johansson NOR   5:08:32.7+(54:37.9)
36 Elin McCallan SWE   5:09:13.5+(55:18.7)
37 Jenny Ramstedt SWE   5:11:00.3+(57:05.5)
38 Anna Svärdström SWE   5:11:40.2+(57:45.4)
39 Sara Karlsson SWE   5:14:09.7+(1:00:14.9)
40 Mari Lindström FIN   5:14:51.3+(1:00:56.5)
41 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 5:14:59.3+(1:01:04.5)
42 Eva Johansson SWE   5:15:15.7+(1:01:20.9)
43 Mona Nilsson SWE   5:16:27.5+(1:02:32.7)
44 Meta Steinbach Olsson SWE   5:16:43.9+(1:02:49.1)
45 Linda Hasselqvist SWE   5:18:21.4+(1:04:26.6)
46 Sara Lindberg SWE   5:21:59.8+(1:08:05.0)
47 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 5:22:02.0+(1:08:07.2)
48 Helena zingmark SWE   5:22:17.5+(1:08:22.7)
49 Ellen Scheidegger SWE   5:22:24.5+(1:08:29.7)
50 Erika Svanborg SWE   5:22:33.2+(1:08:38.4)
51 Charlotte Andersson SWE   5:23:17.5+(1:09:22.7)
52 Marte-Lise Furuberg NOR   5:23:19.2+(1:09:24.4)
53 Anna Lindgren SWE   5:23:30.2+(1:09:35.4)
54 Ingela Gahne SWE   5:23:52.4+(1:09:57.6)
55 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 5:23:54.5+(1:09:59.7)
56 Merete Dyblie NOR   5:24:27.6+(1:10:32.8)
57 Malin Eriksson SWE   5:24:41.5+(1:10:46.7)
58 Evelina Larsson SWE   5:25:12.5+(1:11:17.7)
59 Maria Novoselova RUS   5:26:32.0+(1:12:37.2)
60 Erica Grealish SWE   5:27:58.6+(1:14:03.8)

Menn

# first name last name country team time
1 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 3:58:37.3
2 Anders Aukland NOR Team Santander 3:59:35.2+(57.9)
3 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 3:59:35.6+(58.3)
4 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 3:59:36.0+(58.7)
5 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 3:59:36.2+(58.9)
6 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 3:59:36.7+(59.4)
7 Bob Impola SWE Team Serneke 3:59:37.2+(59.9)
8 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 3:59:37.8+(1:00.5)
9 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 3:59:38.1+(1:00.8)
10 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 3:59:38.8+(1:01.5)
11 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 3:59:39.9+(1:02.6)
12 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 3:59:40.3+(1:03.0)
12 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 3:59:40.3+(1:03.0)
14 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 3:59:40.5+(1:03.2)
15 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 3:59:40.7+(1:03.4)
16 Johan Lövgren SWE Team Igne 3:59:41.1+(1:03.8)
17 Andreas Nygaard NOR Team Santander 3:59:42.1+(1:04.8)
18 Oskar Kardin SWE Team Santander 3:59:43.1+(1:05.8)
19 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 3:59:43.7+(1:06.4)
20 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 3:59:44.2+(1:06.9)
21 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 3:59:45.3+(1:08.0)
22 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:59:50.4+(1:13.1)
23 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 4:00:10.5+(1:33.2)
24 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:00:11.2+(1:33.9)
25 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 4:01:24.8+(2:47.5)
26 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 4:01:25.5+(2:48.2)
27 Runar Hermo NOR Team Synnfjell 4:01:25.7+(2:48.4)
28 Klas Nilsson SWE Team Igne 4:01:26.1+(2:48.8)
29 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 4:01:27.0+(2:49.7)
30 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 4:01:28.0+(2:50.7)
31 Dan Moberg SWE   4:01:28.3+(2:51.0)
32 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 4:01:28.6+(2:51.3)
33 Anders Svanebo SWE   4:01:29.0+(2:51.7)
34 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 4:01:29.4+(2:52.1)
35 Jens Eriksson SWE Team Tynell 4:01:31.2+(2:53.9)
36 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 4:02:04.9+(3:27.6)
37 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 4:02:16.9+(3:39.6)
38 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 4:02:26.8+(3:49.5)
39 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 4:02:43.7+(4:06.4)
40 Rikard Tynell SWE Team Tynell 4:03:16.9+(4:39.6)
41 Johannes Eklöf SWE   4:03:17.4+(4:40.1)
42 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 4:03:18.2+(4:40.9)
43 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:03:20.0+(4:42.7)
44 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 4:03:50.4+(5:13.1)
45 Markus Jönsson SWE   4:03:50.8+(5:13.5)
46 Erik Melin Söderström SWE Team Forever Nordic 4:04:07.6+(5:30.3)
47 Hannes Boström SWE   4:04:08.1+(5:30.8)
48 Gabriel Thorn SWE Team Serneke 4:04:08.3+(5:31.0)
49 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 4:04:08.9+(5:31.6)
50 John Kristian Dahl NOR Team Koteng 4:04:11.4+(5:34.1)
51 Ragnar Koffeld NOR   4:04:12.9+(5:35.6)
52 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 4:04:13.6+(5:36.3)
53 Sondre Grønvold NOR Lyn Ski Moseteråsen 4:04:14.2+(5:36.9)
54 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 4:04:59.5+(6:22.2)
55 Anders Høst NOR Team Serneke 4:05:00.4+(6:23.1)
56 Max Hauke AUT   4:05:43.8+(7:06.5)
57 Ludwig Tärning SWE Team Serneke 4:05:44.1+(7:06.8)
58 Magnus Bleken NOR Team Mosetertoppen Skiline 4:05:44.6+(7:07.3)
59 Christoffer Callesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 4:05:57.9+(7:20.6)
60 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 4:06:38.3+(8:01.0)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut