-->

Andreas Nygaard i mål som vinner av Kaiser Maximilian Lauf 2017. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Andreas Nygaard i mål som vinner av Kaiser Maximilian Lauf 2017. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt etter Kaiser Maximilian Lauf

Etter 4. renn i Visma Ski Classics med Kaiser Maximilian Lauf er dette stillingen for samtlige cuper.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 605
2 (3) Kateřina Smutná SAN 470
3 (7) Astrid Øyre Slind TUB 358
4 (5) Sara Lindborg SER 350
5 (2) Olga Rotcheva RMT 275
6 (8) Lina Korsgren LEA 272
7 (4) Viktoria Melina RMT 262
8 (6) Seraina Boner GEL 206
9 (14) Heli Heiskanen ROB 204
10 (15) Svenja Hoelzle SYN 181
11 (20) Emilia Lindstedt SPA 168
12 (9) Laila Kveli TYN 166
13 (10) Adéla Boudíková ACT 164
14 (11) Barbara Jezersek PIO 159
15 (12) Kristin Antonsen SYN 140
15 (12) Masako Ishida TUB 140
17 (25) Petra Tanner STA 97
18 (16) Terhi Pollari TMA 90
19   Larisa Riasina RMT 85
20 (17) Klára Moravcová SIL 80
21 (18) Lisa K Svensson SAN 75
22   Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 70
22 (19) Rahel Imoberdorf XCA 70
24 (21) Julia Jansson SER 66
24   Eva Johansson SPA 66
24 (21) Sandra Schützová SIL 66
27 (23) Jessica Wirth TFN 50
28 (24) Magdalena Maierhofer STA 38

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (2) Andreas Nygaard SAN 480
2 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 454
3 (3) Stian Hoelgaard LEA 403
4 (4) Ilya Chernousov PIO 333
5 (9) Morten Eide Pedersen BNB 285
6 (21) Johan Kjølstad TUB 260
7 (10) Kjetil Dammen LEA 255
8 (21) Vetle Thyli TUB 240
8 (5) Petter Eliassen LEA 240
10 (6) Oscar Persson LAG 235
11 (7) Torgeir Skare Thygesen LEA 228
12 (8) Bob Impola SER 216
13 (11) Alexey Dvoskin RMT 212
14 (14) Fredrik Byström LAG 211
15 (16) Marcus Johansson LAG 197
16 (12) John Kristian Dahl TUB 183
17 (20) Bruno Debertolis XCA 181
18 (19) Øystein Pettersen BNB 180
19 (13) Jens Eriksson SAN 170
20 (15) Konstantin Glavatskikh RMT 155
21 (17) Alexander Utkin RMT 150
22 (18) Bastien Poirrier GEL 149
22 (23) Torleif Syrstad SYN 149
24 (35) Tore Bjørseth Berdal TUB 148
25 (55) Petr Novák ACT 140
26 (30) Jimmie Johnsson LAG 135
27 (29) Markus Ottosson LAG 118
28 (32) Andreas Holmberg MOR 113
29 (24) Eric Thomas STA 112
30 (41) Mauro Brigadoi ROB 108
31 (30) Jiří Ročárek ACT 107
31 (25) Candide Pralong GEL 107
33 (52) Jerry Ahrlin TYN 105
33 (26) Adrien Mougel GEL 105
35 (27) Daniel Máka ACT 97
36 (38) Johan Lövgren IGN 96
36 (28) Anton Daprà XCA 96
38   Oskar Kardin SER 95
39 (42) Anders Høst LEA 90
40 (42) Pavel Ondrášek ACT 87
41 (33) Stanislav Řezáč SIL 83
42 (34) Toni Livers GEL 82
42 (47) Bill Impola BRI 82
44   Anders Aukland SAN 80
45 (36) Jan Šrail PIO 77
46 (37) Jérémie Millereau GEL 76
47 (47) Florian Rohde TFN 75
48 (40) Ivan Pavlov RMT 74
49 (38) Benoit Chauvet GEL 73
50 (55) Björn Rydvall IGN 68
51   Øyvind Moen Fjeld SAN 66
51 (55) Erik Melin Söderström SER 66
53 (44) Bastien Buttin HSN 65
54 (55) Mats Håkon Breda SYN 64
54 (45) Snorri Einarsson SAN 64
56 (50) Robin Frost TFN 63
57   Simen Østensen BNB 62
58 (54) David Frisk MOR 61
58 (46) Christoffer Lindvall TMA 61
60 (55) Loris Frasnelli ROB 60
61 (49) Jakub Pšenička SIL 59
61 (55) Michael Kuisle TFN 59
63 (51) Thomas Chambellant GEL 56
64 (52) Anders Solin MOR 55
65 (55) Rasmus Blom SER 50
65 (55) Nicolas Bormolini ROB 50
65 (55) Ted Armgren SIL 50
65 (55) Thomas Gifstad TFN 50
65 (55) Vetle Juliussen SYN 50
65 (55) Adam Fellner PIO 50
65 (55) Johannes Pfab TFN 50
65 (55) Clément Mailler GEL 50
65 (55) Philipp Bachl STA 50
65 (55) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
65 (55) Mikhail Devjatiarov RMT 50
76 (75) Lukáš Bauer PIO 39
77 (72) Ari Luusua TMA 35
77 (72) Pavel Janeček SIL 35
79 (74) Chris Andre Jespersen TUB 31
80   Rikard Tynell TYN 25
81   Thomas Gjestrumbakken PAR 17
82   Lasse Hulgaard RUS 13
83   Simen Engebretsen Nordli PAR 12
84   Thomas Bormolini ROB 11
85   Stian Jelstad RUS 7
86   Atle Smenes RUS 3
87 (76) Radek Šretr ACT 2
88   Ståle Fenstad RUS 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 80
2   Olga Rotcheva RMT 30
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 20
3   Lina Korsgren LEA 20
3 (2) Kateřina Smutná SAN 20
6   Masako Ishida TUB 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 70
2 (3) Markus Ottosson LAG 31
3 (2) Jens Eriksson SAN 30
3   Anders Høst LEA 30
5 (4) Mauro Brigadoi ROB 23
6   Anders Aukland SAN 15
6 (4) Marcus Johansson LAG 15
8 (6) Alexey Dvoskin RMT 11
8 (6) John Kristian Dahl TUB 11
10 (8) Bruno Debertolis XCA 8
10 (8) Ilya Chernousov PIO 8
12 (10) Torgeir Skare Thygesen LEA 6
12   Jiří Ročárek ACT 6
12 (10) Konstantin Glavatskikh RMT 6
15   Simen Østensen BNB 4
15 (12) Morten Eide Pedersen BNB 4
15 (12) Oscar Persson LAG 4

Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 1770
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 1203
3 (5) Team United Bakeries TUB 996
4 (3) Team LeasePlan LEA 994
5 (4) Russian Marathon Team RMT 756
6 (6) Team Serneke SER 683
7 (8) Team Pioneer Investments PIO 496
8 (7) Gel Intérim Rossignol GEL 399
9 (9) Atlas Craft Team ACT 393
10 (12) Team BN Bank BNB 340
11 (12) Team Synnfjell SYN 321
12 (15) Team Robinson Petshop Trainer ROB 292
13 (11) Team Xcalibur Lill Sport XCA 243
14 (10) Silvini Madshus team SIL 213
15 (16) Skimarathon Team Austria STA 209
16 (14) Ski team Mäenpää TMA 180
17 (18) Team Tynell TYN 170
18 (17) Team Forever Nordic TFN 145
19 (19) Team IFK Mora Skidklubb MOR 128
20 (20) Team Igne IGN 114
21 (22) Team SkiProAm SPA 100
22 (22) Team Parkettpartner PAR 99
23 (21) Brink Ski Team BRI 26
24 (22) Team Rustad IL RUS 20
25 (22) Team Skiclub TSC 0
25 (22) Haute-Savoie Nordic Team HSN 0
25 (22) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0
25 (22) Team Telemark TEL 0

Youth Women

#     name team points
1 (2) Svenja Hoelzle SYN 181
2 (1) Kristin Antonsen SYN 140
3 (3) Julia Jansson SER 66
3 (3) Sandra Schützová SIL 66
5 (5) Jessica Wirth TFN 50
6 (6) Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 403
2 (2) Oscar Persson LAG 235
3 (3) Bob Impola SER 216
4 (4) Torleif Syrstad SYN 149
5 (7) Andreas Holmberg MOR 113
6 (9) Mauro Brigadoi ROB 108
7 (5) Daniel Máka ACT 97
8 (8) Johan Lövgren IGN 96
8 (6) Anton Daprà XCA 96
10   Oskar Kardin SER 95
11 (10) Anders Høst LEA 90
12 (10) Pavel Ondrášek ACT 87
13 (14) Robin Frost TFN 63
14 (12) Christoffer Lindvall TMA 61
15 (13) Jakub Pšenička SIL 59
15 (16) Michael Kuisle TFN 59
17 (15) Thomas Chambellant GEL 56
18 (16) Nicolas Bormolini ROB 50
18 (16) Thomas Gifstad TFN 50
18 (16) Vetle Juliussen SYN 50
18 (16) Adam Fellner PIO 50
22   Thomas Gjestrumbakken PAR 17
23   Lasse Hulgaard RUS 13
24   Simen Engebretsen Nordli PAR 12
25   Thomas Bormolini ROB 11


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +