-->

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i La Sgambeda 2016. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i La Sgambeda 2016. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt etter Vasaloppet China

Etter 3. renn i Visma Ski Classics med Vasaloppet China er dette stillingen for samtlige cuper.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 465
2 (15) Olga Rotcheva RMT 275
3 (2) Kateřina Smutná SAN 270
4 (10) Viktoria Melina RMT 262
5 (3) Sara Lindborg SER 230
6 (4) Seraina Boner GEL 206
7 (5) Astrid Øyre Slind TUB 188
8 (6) Lina Korsgren LEA 177
9 (7) Laila Kveli TYN 166
10 (8) Adéla Boudíková ACT 164
11 (9) Barbara Jezersek PIO 159
12 (11) Kristin Antonsen SYN 140
12   Masako Ishida TUB 140
14 (12) Heli Heiskanen ROB 124
15 (13) Svenja Hoelzle SYN 106
16   Terhi Pollari TMA 90
17 (14) Klára Moravcová SIL 80
18   Lisa K Svensson SAN 75
19 (16) Rahel Imoberdorf XCA 70
20 (17) Emilia Lindstedt SPA 68
21   Julia Jansson SER 66
21 (18) Sandra Schützová SIL 66
23 (19) Jessica Wirth TFN 50
24 (20) Magdalena Maierhofer STA 38
25 (21) Petra Tanner STA 35


Champion Men presented by Hertz

 

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 284
2 (26) Andreas Nygaard SAN 280
3 (13) Stian Hoelgaard LEA 263
4 (2) Ilya Chernousov PIO 248
5 (3) Petter Eliassen LEA 240
6 (15) Oscar Persson LAG 235
7 (12) Torgeir Skare Thygesen LEA 224
8 (7) Bob Impola SER 216
9 (4) Morten Eide Pedersen BNB 210
10 (19) Kjetil Dammen LEA 197
11 (16) Alexey Dvoskin RMT 192
12 (5) John Kristian Dahl TUB 183
13   Jens Eriksson SAN 170
14 (6) Fredrik Byström LAG 157
15 (31) Konstantin Glavatskikh RMT 155
16 (41) Marcus Johansson LAG 153
17 (26) Alexander Utkin RMT 150
18 (8) Bastien Poirrier GEL 149
19 (9) Øystein Pettersen BNB 145
20 (35) Bruno Debertolis XCA 143
21 (10) Johan Kjølstad TUB 140
21 (10) Vetle Thyli TUB 140
23 (14) Torleif Syrstad SYN 116
24 (51) Eric Thomas STA 112
25 (16) Candide Pralong GEL 107
26 (18) Adrien Mougel GEL 105
27 (51) Daniel Máka ACT 97
28 (51) Anton Daprà XCA 94
29 (20) Markus Ottosson LAG 91
30 (21) Jimmie Johnsson LAG 88
30 (21) Jiří Ročárek ACT 88
32 (23) Andreas Holmberg MOR 84
33 (24) Stanislav Řezáč SIL 83
34 (25) Toni Livers GEL 82
35 (28) Tore Bjørseth Berdal TUB 78
36 (29) Jan Šrail PIO 77
37 (30) Jérémie Millereau GEL 76
38 (32) Benoit Chauvet GEL 73
38 (32) Johan Lövgren IGN 73
40 (34) Ivan Pavlov RMT 69
41 (36) Mauro Brigadoi ROB 67
42 (37) Anders Høst LEA 66
42 (37) Pavel Ondrášek ACT 66
44 (39) Bastien Buttin HSN 65
45 (40) Snorri Einarsson SAN 64
46 (42) Christoffer Lindvall TMA 61
47 (43) Bill Impola BRI 60
47 (43) Florian Rohde TFN 60
49 (45) Jakub Pšenička SIL 59
50 (46) Robin Frost TFN 57
51 (47) Thomas Chambellant GEL 56
52 (48) Jerry Ahrlin TYN 55
52 (48) Anders Solin MOR 55
54 (50) David Frisk MOR 53
55 (51) Rasmus Blom SER 50
55 (51) Mats Håkon Breda SYN 50
55 (51) Petr Novák ACT 50
55 (51) Björn Rydvall IGN 50
55 (51) Erik Melin Söderström SER 50
55 (51) Nicolas Bormolini ROB 50
55 (51) Ted Armgren SIL 50
55 (51) Thomas Gifstad TFN 50
55 (51) Vetle Juliussen SYN 50
55 (51) Loris Frasnelli ROB 50
55 (51) Adam Fellner PIO 50
55 (51) Johannes Pfab TFN 50
55 (51) Michael Kuisle TFN 50
55 (51) Clément Mailler GEL 50
55 (51) Philipp Bachl STA 50
55 (51) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
55 (51) Mikhail Devjatiarov RMT 50
72 (71) Ari Luusua TMA 35
72   Pavel Janeček SIL 35
74 (72) Chris Andre Jespersen TUB 31
75 (73) Lukáš Bauer PIO 8
76 (74) Radek Šretr ACT 2

Sprint Women

#     name team points
1   Britta Johansson Norgren LAG 50
2   Olga Rotcheva RMT 30
3   Kateřina Smutná SAN 20
4   Astrid Øyre Slind TUB 10
4   Masako Ishida TUB 10


Sprint Men

 

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 50
2   Jens Eriksson SAN 30
3 (2) Markus Ottosson LAG 20
4   Marcus Johansson LAG 15
4 (3) Mauro Brigadoi ROB 15
6   Alexey Dvoskin RMT 11
6 (4) John Kristian Dahl TUB 11
8   Bruno Debertolis XCA 8
8 (5) Ilya Chernousov PIO 8
10 (6) Torgeir Skare Thygesen LEA 6
10   Konstantin Glavatskikh RMT 6
12 (7) Morten Eide Pedersen BNB 4
12   Oscar Persson LAG 4

Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 1145
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 871
3 (4) Team LeasePlan LEA 651
4 (8) Russian Marathon Team RMT 616
5 (3) Team United Bakeries TUB 576
6 (7) Team Serneke SER 452
7 (5) Gel Intérim Rossignol GEL 399
8 (6) Team Pioneer Investments PIO 380
9 (9) Atlas Craft Team ACT 276
10 (12) Silvini Madshus team SIL 213
11 (19) Team Xcalibur Lill Sport XCA 203
12 (10) Team BN Bank BNB 199
12 (10) Team Synnfjell SYN 199
14 (17) Ski team Mäenpää TMA 180
15 (13) Team Robinson Petshop Trainer ROB 152
16 (18) Skimarathon Team Austria STA 147
17 (14) Team Forever Nordic TFN 121
18 (15) Team Tynell TYN 95
19 (16) Team IFK Mora Skidklubb MOR 91
20 (20) Team Igne IGN 73
21 (21) Brink Ski Team BRI 4
22 (22) Team Skiclub TSC 0
22 (22) Haute-Savoie Nordic Team HSN 0
22 (22) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0
22 (22) Team Rustad IL RUS 0
22 (22) Team Parkettpartner PAR 0
22 (22) Team SkiProAm SPA 0
22 (22) Team Telemark TEL 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Kristin Antonsen SYN 140
2 (2) Svenja Hoelzle SYN 106
3 (3) Sandra Schützová SIL 66
4 (4) Jessica Wirth TFN 50
5 (5) Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (2) Stian Hoelgaard LEA 263
2 (4) Oscar Persson LAG 235
3 (1) Bob Impola SER 216
4 (3) Torleif Syrstad SYN 116
5 (14) Daniel Máka ACT 97
6 (14) Anton Daprà XCA 94
7 (5) Andreas Holmberg MOR 84
8 (6) Johan Lövgren IGN 73
9 (7) Mauro Brigadoi ROB 67
10 (8) Anders Høst LEA 66
10 (8) Pavel Ondrášek ACT 66
12 (10) Christoffer Lindvall TMA 61
13 (11) Jakub Pšenička SIL 59
14 (12) Robin Frost TFN 57
15 (13) Thomas Chambellant GEL 56
16 (14) Nicolas Bormolini ROB 50
16 (14) Thomas Gifstad TFN 50
16 (14) Vetle Juliussen SYN 50
16 (14) Adam Fellner PIO 50
16 (14) Michael Kuisle TFN 50


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +