Tord Asle Gjerdalen vant Toblach-Cortina i Ski Classics forrige vinter. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Tord Asle Gjerdalen vant Toblach-Cortina i Ski Classics forrige vinter. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt før Toblach-Cortina

Etter 6. renn i Visma Ski Classics med Marcialonga er dette stillingen for samtlige cuper. Kommende lørdag venter 7. renn med Toblach-Cortina.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 945
2 (2) Kateřina Smutná SAN 870
3 (3) Sara Lindborg SER 630
4 (4) Astrid Øyre Slind TUB 598
5 (8) Emilia Lindstedt SPA 363
6 (5) Heli Heiskanen ROB 359
7 (6) Olga Rotcheva RMT 341
8 (10) Barbara Jezersek PIO 329
9 (11) Seraina Boner GEL 291
10 (7) Lina Korsgren LEA 272
11 (9) Viktoria Melina RMT 262
12 (12) Svenja Hoelzle SYN 228
13 (14) Laila Kveli TYN 204
14 (13) Larisa Riasina RMT 180
15 (15) Adéla Boudíková ACT 164
16 (20) Klára Moravcová SIL 142
17 (16) Kristin Antonsen SYN 140
17 (16) Masako Ishida TUB 140
19 (19) Terhi Pollari TMA 131
20 (21) Evelina Bångman SPA 125
21 (23) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 103
22   Aurélie Dabudyk HSN 100
23 (18) Petra Tanner STA 97
24   Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 90
25 (21) Lisa K Svensson SAN 75
26 (23) Rahel Imoberdorf XCA 70
27 (25) Julia Jansson SER 66
27 (25) Eva Johansson SPA 66
27 (25) Sandra Schützová SIL 66
30   Julia Svan SER 54
31 (28) Jessica Wirth TFN 50
32 (29) Magdalena Maierhofer STA 38

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 824
2 (2) Andreas Nygaard SAN 645
3 (4) Stian Hoelgaard LEA 588
4 (5) Johan Kjølstad TUB 550
5 (3) Ilya Chernousov PIO 533
6 (6) Morten Eide Pedersen BNB 515
7 (8) Øystein Pettersen BNB 415
8 (7) Kjetil Dammen LEA 395
9 (10) Petter Eliassen LEA 362
10 (9) Fredrik Byström LAG 345
11 (13) Marcus Johansson LAG 288
12 (11) Oscar Persson LAG 277
13 (21) Torleif Syrstad SYN 269
14 (30) Anders Aukland SAN 266
14 (15) Torgeir Skare Thygesen LEA 266
16 (12) Vetle Thyli TUB 251
16 (17) John Kristian Dahl TUB 251
18 (19) Petr Novák ACT 241
19 (14) Bob Impola SER 240
20 (24) Tore Bjørseth Berdal TUB 225
21 (16) Alexey Dvoskin RMT 222
22 (18) Bruno Debertolis XCA 215
23 (23) Jens Eriksson SAN 214
24 (22) Jimmie Johnsson LAG 196
24 (33) Andreas Holmberg MOR 196
26 (25) Simen Østensen BNB 195
27 (20) Oskar Kardin SER 190
28 (29) Bastien Poirrier GEL 176
29 (38) Candide Pralong GEL 173
30 (30) Mauro Brigadoi ROB 169
31 (49) Toni Livers GEL 162
32 (32) Stanislav Řezáč SIL 157
33 (26) Konstantin Glavatskikh RMT 155
34 (27) Markus Ottosson LAG 151
35 (28) Alexander Utkin RMT 150
36 (34) Jiří Ročárek ACT 149
37 (35) Øyvind Moen Fjeld SAN 141
38 (36) Anders Høst LEA 137
39 (39) Jerry Ahrlin TYN 134
40 (43) Johan Lövgren IGN 116
41 (37) Eric Thomas STA 112
42 (39) Adrien Mougel GEL 107
43 (41) Pavel Ondrášek ACT 102
44 (46) Jan Šrail PIO 98
45 (47) Rikard Tynell TYN 97
45 (42) Daniel Máka ACT 97
47 (43) Anton Daprà XCA 96
48 (45) Ivan Pavlov RMT 91
49 (48) Bill Impola BRI 84
50 (49) Björn Rydvall IGN 82
51 (52) Florian Rohde TFN 78
52 (51) Jérémie Millereau GEL 76
53 (53) Benoit Chauvet GEL 73
54 (54) Robin Frost TFN 70
55 (68) Anders Solin MOR 68
56 (61) Thomas Gifstad TFN 67
57 (55) Erik Melin Söderström SER 66
57 (55) Ari Luusua TMA 66
59 (57) Bastien Buttin HSN 65
60 (58) Mats Håkon Breda SYN 64
60 (58) Snorri Einarsson SAN 64
62 (60) Michael Kuisle TFN 63
63 (62) David Frisk MOR 61
63 (62) Christoffer Lindvall TMA 61
65 (64) Loris Frasnelli ROB 60
66 (65) Jakub Pšenička SIL 59
67 (82) Klas Nilsson IGN 58
68 (66) Rasmus Blom SER 56
68 (66) Thomas Chambellant GEL 56
70 (69) Nicolas Bormolini ROB 50
70 (69) Ted Armgren SIL 50
70 (69) Vetle Juliussen SYN 50
70 (69) Adam Fellner PIO 50
70 (69) Johannes Pfab TFN 50
70 (69) Clément Mailler GEL 50
70 (69) Philipp Bachl STA 50
70 (69) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
70 (69) Mikhail Devjatiarov RMT 50
79 (78) Lukáš Bauer PIO 39
80 (85) Jörgen Brink BRI 37
81 (79) Pavel Janeček SIL 35
82 (80) Chris Andre Jespersen TUB 31
82 (87) Simen Engebretsen Nordli PAR 31
82 (84) Thomas Gjestrumbakken PAR 31
82   Vinjar Skogsholm PAR 31
86 (81) Alexis Jeannerod PIO 29
87 (83) Thomas Bormolini ROB 28
88 (86) Lasse Hulgaard RUS 13
89 (88) Valerio Leccardi XCA 9
90 (89) Simone Bosin ROB 8
91 (90) Stian Jelstad RUS 7
92 (91) Atle Smenes RUS 3
93 (92) Radek Šretr ACT 2
94 (93) Ståle Fenstad RUS 1
94   Kjetil Tyrom PAR 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 200
2 (3) Kateřina Smutná SAN 80
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 50
4   Sara Lindborg SER 30
4 (2) Olga Rotcheva RMT 30
6 (3) Lina Korsgren LEA 20
7 (6) Masako Ishida TUB 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 175
2 (2) Anders Høst LEA 75
3 (3) Markus Ottosson LAG 71
4 (5) Jens Eriksson SAN 70
5 (4) Mauro Brigadoi ROB 34
6 (6) Marcus Johansson LAG 31
7 (9) Morten Eide Pedersen BNB 27
8 (10) John Kristian Dahl TUB 26
9 (15) Jiří Ročárek ACT 17
10 (7) Anders Aukland SAN 15
10 (7) Fredrik Byström LAG 15
12   Johan Kjølstad TUB 11
12 (10) Alexey Dvoskin RMT 11
14 (12) Simen Østensen BNB 10
15 (13) Bruno Debertolis XCA 8
15   Tore Bjørseth Berdal TUB 8
15 (13) Ilya Chernousov PIO 8
18 (15) Jimmie Johnsson LAG 6
18 (15) Torgeir Skare Thygesen LEA 6
18   Thomas Gifstad TFN 6
18   Bastien Poirrier GEL 6
18 (15) Konstantin Glavatskikh RMT 6
23 (19) Øyvind Moen Fjeld SAN 4
23 (19) Oscar Persson LAG 4
23   Adrien Mougel GEL 4
23   Candide Pralong GEL 4

Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 2944
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 1968
3 (3) Team United Bakeries TUB 1675
4 (4) Team LeasePlan LEA 1369
5 (5) Team Serneke SER 1112
6 (6) Russian Marathon Team RMT 944
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 903
8 (8) Team BN Bank BNB 844
9 (11) Gel Intérim Rossignol GEL 644
10 (9) Atlas Craft Team ACT 547
11 (10) Team Robinson Petshop Trainer ROB 536
12 (12) Team Synnfjell SYN 488
13 (14) Silvini Madshus team SIL 349
14 (15) Team Tynell TYN 309
15 (18) Team SkiProAm SPA 295
16 (13) Team Xcalibur Lill Sport XCA 286
17 (16) Ski team Mäenpää TMA 252
18 (21) Team IFK Mora Skidklubb MOR 224
19 (17) Skimarathon Team Austria STA 209
20 (20) Team Igne IGN 206
21 (22) Team Parkettpartner PAR 182
22 (19) Team Forever Nordic TFN 178
23 (25) Haute-Savoie Nordic Team HSN 100
24 (25) Team Telemark TEL 90
25 (23) Brink Ski Team BRI 65
26 (24) Team Rustad IL RUS 20
27 (25) Team Skiclub TSC 0
27 (25) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Svenja Hoelzle SYN 228
2 (2) Kristin Antonsen SYN 140
3 (3) Evelina Bångman SPA 125
4 (4) Julia Jansson SER 66
4 (4) Sandra Schützová SIL 66
6   Julia Svan SER 54
7 (6) Jessica Wirth TFN 50
8 (7) Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 588
2 (2) Oscar Persson LAG 277
3 (5) Torleif Syrstad SYN 269
4 (3) Bob Impola SER 240
5 (7) Andreas Holmberg MOR 196
6 (4) Oskar Kardin SER 190
7 (6) Mauro Brigadoi ROB 169
8 (8) Anders Høst LEA 137
9 (11) Johan Lövgren IGN 116
10 (9) Pavel Ondrášek ACT 102
11 (10) Daniel Máka ACT 97
12 (11) Anton Daprà XCA 96
13 (13) Robin Frost TFN 70
14 (15) Thomas Gifstad TFN 67
15 (14) Michael Kuisle TFN 63
16 (16) Christoffer Lindvall TMA 61
17 (17) Jakub Pšenička SIL 59
18 (18) Thomas Chambellant GEL 56
19 (19) Nicolas Bormolini ROB 50
19 (19) Vetle Juliussen SYN 50
19 (19) Adam Fellner PIO 50
22 (26) Simen Engebretsen Nordli PAR 31
22 (24) Thomas Gjestrumbakken PAR 31
22   Vinjar Skogsholm PAR 31
25 (22) Alexis Jeannerod PIO 29
26 (23) Thomas Bormolini ROB 28
27 (25) Lasse Hulgaard RUS 13
28 (27) Simone Bosin ROB 8
29   Kjetil Tyrom PAR 1

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut