-->

Tord Asle Gjerdalen. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Tord Asle Gjerdalen. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt før Vasaloppet China

Etter 2. renn i Visma Ski Classics med La Sgambeda i Italia er dette stillingen for samtlige cuper.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (2) Britta Johansson Norgren LAG 295
2 (1) Kateřina Smutná SAN 270
3 (3) Sara Lindborg SER 230
4 (5) Seraina Boner GEL 206
5 (4) Astrid Øyre Slind TUB 188
6 (7) Lina Korsgren LEA 177
7 (10) Laila Kveli TYN 166
8 (6) Adéla Boudíková ACT 164
9 (11) Barbara Jezersek PIO 159
10 (12) Viktoria Melina RMT 142
11 (9) Kristin Antonsen SYN 140
12 (15) Heli Heiskanen ROB 124
13 (16) Svenja Hoelzle SYN 106
14 (8) Klára Moravcová SIL 80
15   Olga Rotcheva RMT 75
16 (13) Rahel Imoberdorf XCA 70
17 (14) Emilia Lindstedt SPA 68
18   Sandra Schützová SIL 66
19   Jessica Wirth TFN 50
20   Magdalena Maierhofer STA 38
21   Petra Tanner STA 35


Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (6) Tord Asle Gjerdalen SAN 284
2 (9) Ilya Chernousov PIO 248
3 (1) Petter Eliassen LEA 240
4 (3) Morten Eide Pedersen BNB 210
5 (4) John Kristian Dahl TUB 183
6 (12) Fredrik Byström LAG 157
7 (31) Bob Impola SER 150
8 (2) Bastien Poirrier GEL 149
9 (13) Øystein Pettersen BNB 145
10 (31) Johan Kjølstad TUB 140
10 (11) Vetle Thyli TUB 140
12 (15) Torgeir Skare Thygesen LEA 124
13 (28) Stian Hoelgaard LEA 123
14 (27) Torleif Syrstad SYN 116
15 (14) Oscar Persson LAG 115
16 (24) Alexey Dvoskin RMT 107
16 (5) Candide Pralong GEL 107
18 (8) Adrien Mougel GEL 105
19 (23) Kjetil Dammen LEA 102
20 (31) Markus Ottosson LAG 91
21 (22) Jimmie Johnsson LAG 88
21 (31) Jiří Ročárek ACT 88
23 (19) Andreas Holmberg MOR 84
24 (31) Stanislav Řezáč SIL 83
25 (7) Toni Livers GEL 82
26   Andreas Nygaard SAN 80
26 (21) Alexander Utkin RMT 80
28 (18) Tore Bjørseth Berdal TUB 78
29 (31) Jan Šrail PIO 77
30 (10) Jérémie Millereau GEL 76
31 (30) Konstantin Glavatskikh RMT 75
32 (20) Benoit Chauvet GEL 73
32 (31) Johan Lövgren IGN 73
34 (31) Ivan Pavlov RMT 69
35 (31) Bruno Debertolis XCA 68
36 (31) Mauro Brigadoi ROB 67
37 (29) Anders Høst LEA 66
37 (31) Pavel Ondrášek ACT 66
39 (16) Bastien Buttin HSN 65
40 (17) Snorri Einarsson SAN 64
41 (31) Marcus Johansson LAG 63
42 (31) Christoffer Lindvall TMA 61
43 (25) Bill Impola BRI 60
43 (31) Florian Rohde TFN 60
45 (31) Jakub Pšenička SIL 59
46 (31) Robin Frost TFN 57
47 (31) Thomas Chambellant GEL 56
48 (31) Jerry Ahrlin TYN 55
48 (26) Anders Solin MOR 55
50 (31) David Frisk MOR 53
51 (31) Rasmus Blom SER 50
51 (31) Mats Håkon Breda SYN 50
51 (31) Petr Novák ACT 50
51 (31) Björn Rydvall IGN 50
51 (31) Erik Melin Söderström SER 50
51 (31) Nicolas Bormolini ROB 50
51 (31) Eric Thomas STA 50
51 (31) Ted Armgren SIL 50
51 (31) Thomas Gifstad TFN 50
51 (31) Vetle Juliussen SYN 50
51 (31) Loris Frasnelli ROB 50
51 (31) Daniel Máka ACT 50
51 (31) Adam Fellner PIO 50
51 (31) Johannes Pfab TFN 50
51 (31) Michael Kuisle TFN 50
51 (31) Clément Mailler GEL 50
51 (31) Philipp Bachl STA 50
51 (31) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
51 (31) Anton Daprà XCA 50
51 (31) Mikhail Devjatiarov RMT 50
71   Ari Luusua TMA 35
72   Chris Andre Jespersen TUB 31
73   Lukáš Bauer PIO 8
74   Radek Šretr ACT 2

Sprint Women

#     name team points
1   Britta Johansson Norgren LAG 30
2   Kateřina Smutná SAN 20
3   Astrid Øyre Slind TUB 10

Sprint Men

#     name team points
1   Andreas Nygaard SAN 30
2   Markus Ottosson LAG 20
3   Mauro Brigadoi ROB 15
4   John Kristian Dahl TUB 11
5   Ilya Chernousov PIO 8
6   Torgeir Skare Thygesen LEA 6
7   Morten Eide Pedersen BNB 4


Teams

#     name team points
1 (2) Team Santander SAN 650
2 (4) Lager 157 Ski Team LAG 472
3 (3) Team United Bakeries TUB 436
4 (5) Team LeasePlan LEA 411
5 (1) Gel Intérim Rossignol GEL 399
6 (7) Team Pioneer Investments PIO 380
7 (9) Team Serneke SER 320
8 (8) Russian Marathon Team RMT 234
9 (6) Atlas Craft Team ACT 229
10 (19) Team BN Bank BNB 199
10 (10) Team Synnfjell SYN 199
12 (11) Silvini Madshus team SIL 178
13 (13) Team Robinson Petshop Trainer ROB 152
14 (15) Team Forever Nordic TFN 121
15 (19) Team Tynell TYN 95
16 (12) Team IFK Mora Skidklubb MOR 91
17 (18) Ski team Mäenpää TMA 90
18 (17) Skimarathon Team Austria STA 85
19 (14) Team Xcalibur Lill Sport XCA 76
20 (16) Team Igne IGN 73
21 (19) Brink Ski Team BRI 4
22 (19) Team Skiclub TSC 0
22 (19) Haute-Savoie Nordic Team HSN 0
22 (19) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0
22 (19) Team Rustad IL RUS 0
22 (19) Team Parkettpartner PAR 0
22 (19) Team SkiProAm SPA 0
22 (19) Team Telemark TEL 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Kristin Antonsen SYN 140
2 (2) Svenja Hoelzle SYN 106
3   Sandra Schützová SIL 66
4   Jessica Wirth TFN 50
5   Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (6) Bob Impola SER 150
2 (4) Stian Hoelgaard LEA 123
3 (3) Torleif Syrstad SYN 116
4 (1) Oscar Persson LAG 115
5 (2) Andreas Holmberg MOR 84
6 (6) Johan Lövgren IGN 73
7 (6) Mauro Brigadoi ROB 67
8 (5) Anders Høst LEA 66
8 (6) Pavel Ondrášek ACT 66
10 (6) Christoffer Lindvall TMA 61
11 (6) Jakub Pšenička SIL 59
12 (6) Robin Frost TFN 57
13 (6) Thomas Chambellant GEL 56
14 (6) Nicolas Bormolini ROB 50
14 (6) Thomas Gifstad TFN 50
14 (6) Vetle Juliussen SYN 50
14 (6) Daniel Máka ACT 50
14 (6) Adam Fellner PIO 50
14 (6) Michael Kuisle TFN 50
14 (6) Anton Daprà XCA 50


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +