SNARVEIER mellom nyhet 2 og 3| RESULTATER: VASALOPPET: Kvinner- Menn| NORGESCUP: SØNDAG: 20/30 km: Kvinner- Menn| LØR: 10/15 km: Kvinner- Menn| FRE: Sprint: Kvinner- Menn| VM OBERSTDORF: SØNDAG: 50 km: Menn| LØR: 30 km: Kvinner| FRE: Stafett: Menn| TOR: Stafett: Kvinner| 800 GULLARTIKLER| SKIPLUKKER'N SVARER

Tord Asle Gjerdalen avgjør spurten i Visma Ski Classics-rennet Toblach - Cortina 2017 foran Petter Eliasen. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen avgjør spurten i Visma Ski Classics-rennet Toblach - Cortina 2017 foran Petter Eliasen. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt før Vasaloppet

Etter 8. renn i Visma Ski Classics med Jizerska i Tsjekkia er dette stillingen for samtlige cuper. Søndag venter 9. renn, Vasaloppet fra Sälen til Mora i Sverige.


Annonse

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1285
2 (2) Kateřina Smutná SAN 1270
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 878
4 (4) Sara Lindborg SER 850
5 (5) Emilia Lindstedt SPA 583
6 (6) Heli Heiskanen ROB 549
7 (7) Barbara Jezersek PIO 509
8 (9) Svenja Hoelzle SYN 348
9 (8) Olga Rotcheva RMT 341
10 (10) Seraina Boner GEL 291
11 (11) Laila Kveli TYN 289
12 (12) Lina Korsgren LEA 272
13 (14) Evelina Bångman SPA 266
14 (13) Viktoria Melina RMT 262
15 (18) Kristin Antonsen SYN 225
16 (20) Terhi Pollari TMA 193
17 (21) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 183
18 (15) Larisa Riasina RMT 180
19 (16) Adéla Boudíková ACT 164
20 (17) Klára Moravcová SIL 142
21 (18) Masako Ishida TUB 140
22 (22) Aurélie Dabudyk HSN 100
23 (23) Petra Tanner STA 97
24 (24) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 90
25 (25) Lisa K Svensson SAN 75
26 (26) Rahel Imoberdorf XCA 70
27 (27) Julia Jansson SER 66
27 (27) Eva Johansson SPA 66
27 (27) Sandra Schützová SIL 66
30 (30) Šárka Zelenková SIL 62
31 (31) Julia Svan SER 54
32 (32) Jessica Wirth TFN 50
33 (33) Magdalena Maierhofer STA 38

 

 

 

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 1164
2 (4) Morten Eide Pedersen BNB 855
3 (3) Stian Hoelgaard LEA 763
4 (2) Andreas Nygaard SAN 745
5 (8) Petter Eliassen LEA 702
6 (5) Johan Kjølstad TUB 643
7 (6) Ilya Chernousov PIO 623
8 (7) Øystein Pettersen BNB 620
9 (10) Fredrik Byström LAG 505
10 (9) Kjetil Dammen LEA 470
11 (12) Oscar Persson LAG 377
12 (16) Simen Østensen BNB 370
13 (15) John Kristian Dahl TUB 368
14 (20) Anders Aukland SAN 366
15 (13) Torleif Syrstad SYN 346
16 (11) Torgeir Skare Thygesen LEA 332
17 (14) Marcus Johansson LAG 326
18 (18) Tore Bjørseth Berdal TUB 303
19 (21) Jens Eriksson SAN 299
20 (16) Oskar Kardin SER 297
21 (19) Vetle Thyli TUB 291
22 (23) Petr Novák ACT 259
23 (29) Stanislav Řezáč SIL 257
24 (22) Bruno Debertolis XCA 248
25 (26) Andreas Holmberg MOR 244
26 (24) Bob Impola SER 240
27 (30) Markus Ottosson LAG 239
27 (25) Mauro Brigadoi ROB 239
29 (27) Alexey Dvoskin RMT 222
30 (28) Jimmie Johnsson LAG 196
31 (30) Jerry Ahrlin TYN 192
32 (40) Øyvind Moen Fjeld SAN 185
33 (38) Jiří Ročárek ACT 184
34 (32) Bastien Poirrier GEL 176
35 (33) Candide Pralong GEL 173
36 (34) Toni Livers GEL 162
37 (35) Rikard Tynell TYN 159
38 (36) Konstantin Glavatskikh RMT 155
39 (37) Alexander Utkin RMT 150
40 (39) Johan Lövgren IGN 145
41 (41) Anders Høst LEA 137
42 (70) Chris Andre Jespersen TUB 131
43 (46) Pavel Ondrášek ACT 127
44   Ermil Vokuev RMT 120
45 (42) Snorri Einarsson SAN 118
45 (48) Florian Rohde TFN 118
47 (48) Daniel Máka ACT 113
48 (43) Eric Thomas STA 112
49 (44) Adrien Mougel GEL 107
50 (45) Anton Daprà XCA 103
51 (47) Jan Šrail PIO 98
52 (62) Ari Luusua TMA 93
53 (50) Ivan Pavlov RMT 91
54 (51) Bill Impola BRI 84
54 (58) Nicolas Bormolini ROB 84
56 (52) Robin Frost TFN 83
57 (53) Björn Rydvall IGN 82
58 (54) Loris Frasnelli ROB 81
59 (69) Jakub Pšenička SIL 78
60 (66) David Frisk MOR 76
60 (55) Jérémie Millereau GEL 76
62 (56) Benoit Chauvet GEL 73
63 (60) Rasmus Blom SER 72
63 (81) Lukáš Bauer PIO 72
63 (57) Michael Kuisle TFN 72
66 (59) Anders Solin MOR 68
67 (60) Thomas Gifstad TFN 67
68 (62) Erik Melin Söderström SER 66
69 (64) Bastien Buttin HSN 65
70 (65) Mats Håkon Breda SYN 64
71 (73) Vetle Juliussen SYN 63
72 (66) Klas Nilsson IGN 61
72 (66) Christoffer Lindvall TMA 61
74 (84) Vinjar Skogsholm PAR 60
75 (70) Thomas Chambellant GEL 56
76 (80) Thomas Bormolini ROB 55
77 (72) Philipp Bachl STA 52
78 (73) Adam Fellner PIO 51
79 (73) Ted Armgren SIL 50
79 (73) Johannes Pfab TFN 50
79 (73) Clément Mailler GEL 50
79 (73) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
79 (73) Mikhail Devjatiarov RMT 50
84 (89) Jiří Pliska SIL 42
84 (84) Thomas Gjestrumbakken PAR 42
86 (83) Pavel Janeček SIL 39
87 (82) Jörgen Brink BRI 37
88 (84) Simen Engebretsen Nordli PAR 31
89 (87) Alexis Jeannerod PIO 29
90 (99) Radek Šretr ACT 26
91 (88) Simone Bosin ROB 24
92 (92) Ståle Fenstad RUS 17
93 (90) Lasse Hulgaard RUS 13
94   Václav Sedláček SIL 12
94 (91) Erlend Nydal SYN 12
96 (93) Valerio Leccardi XCA 9
97 (94) Stian Jelstad RUS 7
98 (95) Lorenzo Cerutti XCA 6
99 (96) Victor Gustafsson MOR 5
100 (97) Atle Smenes RUS 4
100 (97) Jiří Harcuba PIO 4
102   Erlend Haugstad TSC 3
103   Gjermund Steinsland TSC 2
104 (100) Kjetil Tyrom PAR 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 260
2 (2) Kateřina Smutná SAN 110
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 85
4 (4) Sara Lindborg SER 30
4 (4) Olga Rotcheva RMT 30
6 (6) Lina Korsgren LEA 20
7 (7) Masako Ishida TUB 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 186
2 (2) Anders Høst LEA 75
3 (3) Markus Ottosson LAG 71
4 (4) Jens Eriksson SAN 70
5 (5) Morten Eide Pedersen BNB 68
6 (9) Tord Asle Gjerdalen SAN 35
6 (11) Petter Eliassen LEA 35
8 (6) Mauro Brigadoi ROB 34
9 (7) Marcus Johansson LAG 31
10   Ermil Vokuev RMT 30
11 (8) John Kristian Dahl TUB 26
12 (11) Anders Aukland SAN 21
13 (10) Jiří Ročárek ACT 17
14 (18) Ilya Chernousov PIO 16
15 (11) Fredrik Byström LAG 15
16 (14) Simen Østensen BNB 14
16 (14) Torgeir Skare Thygesen LEA 14
18 (16) Johan Kjølstad TUB 11
18 (16) Alexey Dvoskin RMT 11
20 (21) Øystein Pettersen BNB 10
21 (18) Bruno Debertolis XCA 8
21 (18) Tore Bjørseth Berdal TUB 8
23 (21) Jimmie Johnsson LAG 6
23 (21) Thomas Gifstad TFN 6
23 (21) Bastien Poirrier GEL 6
23 (21) Konstantin Glavatskikh RMT 6
27 (26) Øyvind Moen Fjeld SAN 4
27 (26) Oscar Persson LAG 4
27 (26) Adrien Mougel GEL 4
27 (26) Candide Pralong GEL 4

 

 

 

 

Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 3966
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 2628
3 (3) Team United Bakeries TUB 2232
4 (4) Team LeasePlan LEA 1927
5 (5) Team Serneke SER 1455
6 (6) Team BN Bank BNB 1454
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 1218
8 (8) Russian Marathon Team RMT 1094
9 (9) Team Robinson Petshop Trainer ROB 840
10 (11) Team Synnfjell SYN 741
11 (10) Gel Intérim Rossignol GEL 644
12 (12) Atlas Craft Team ACT 607
13 (14) Silvini Madshus team SIL 553
14 (15) Team SkiProAm SPA 515
15 (13) Team Tynell TYN 514
16 (18) Ski team Mäenpää TMA 341
17 (16) Team Xcalibur Lill Sport XCA 326
18 (22) Team Parkettpartner PAR 302
19 (17) Team IFK Mora Skidklubb MOR 292
20 (19) Team Igne IGN 238
21 (21) Team Forever Nordic TFN 231
22 (20) Skimarathon Team Austria STA 211
23 (23) Haute-Savoie Nordic Team HSN 100
24 (24) Team Telemark TEL 90
25 (25) Brink Ski Team BRI 65
26 (26) Team Rustad IL RUS 37
27 (27) Team Skiclub TSC 5
28 (27) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Svenja Hoelzle SYN 348
2 (2) Evelina Bångman SPA 266
3 (3) Kristin Antonsen SYN 225
4 (4) Julia Jansson SER 66
4 (4) Sandra Schützová SIL 66
6 (6) Julia Svan SER 54
7 (7) Jessica Wirth TFN 50
8 (8) Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 763
2 (2) Oscar Persson LAG 377
3 (3) Torleif Syrstad SYN 346
4 (4) Oskar Kardin SER 297
5 (7) Andreas Holmberg MOR 244
6 (5) Bob Impola SER 240
7 (6) Mauro Brigadoi ROB 239
8 (8) Johan Lövgren IGN 145
9 (9) Anders Høst LEA 137
10 (11) Pavel Ondrášek ACT 127
11   Ermil Vokuev RMT 120
12 (12) Daniel Máka ACT 113
13 (10) Anton Daprà XCA 103
14 (15) Nicolas Bormolini ROB 84
15 (13) Robin Frost TFN 83
16 (18) Jakub Pšenička SIL 78
17 (14) Michael Kuisle TFN 72
18 (16) Thomas Gifstad TFN 67
19 (20) Vetle Juliussen SYN 63
20 (17) Christoffer Lindvall TMA 61
21 (23) Vinjar Skogsholm PAR 60
22 (19) Thomas Chambellant GEL 56
23 (22) Thomas Bormolini ROB 55
24 (20) Adam Fellner PIO 51
25 (23) Thomas Gjestrumbakken PAR 42
26 (23) Simen Engebretsen Nordli PAR 31
27 (26) Alexis Jeannerod PIO 29
28 (27) Simone Bosin ROB 24
29 (28) Lasse Hulgaard RUS 13
30 (29) Erlend Nydal SYN 12
31 (30) Jiří Harcuba PIO 4
32   Gjermund Steinsland TSC 2
33 (31) Kjetil Tyrom PAR 1
Annonse







Annonse