-->

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i Marcialonga forrige vinter. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i Marcialonga forrige vinter. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt foran Marcialonga

Etter 5. renn i Visma Ski Classics med La Diagonela er dette stillingen for samtlige cuper. Og søndag venter altså den 44. utgaven av Marcialonga.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 775
2 (2) Kateřina Smutná SAN 670
3 (4) Sara Lindborg SER 490
4 (3) Astrid Øyre Slind TUB 478
5 (9) Heli Heiskanen ROB 289
6 (5) Olga Rotcheva RMT 275
7 (6) Lina Korsgren LEA 272
8 (11) Emilia Lindstedt SPA 268
9 (7) Viktoria Melina RMT 262
10 (14) Barbara Jezersek PIO 249
11 (8) Seraina Boner GEL 206
12 (10) Svenja Hoelzle SYN 181
13 (19) Larisa Riasina RMT 180
14 (12) Laila Kveli TYN 166
15 (13) Adéla Boudíková ACT 164
16 (15) Kristin Antonsen SYN 140
16 (15) Masako Ishida TUB 140
18 (17) Petra Tanner STA 97
19 (18) Terhi Pollari TMA 90
20 (20) Klára Moravcová SIL 80
21   Evelina Bångman SPA 75
21 (21) Lisa K Svensson SAN 75
23 (22) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 70
23 (22) Rahel Imoberdorf XCA 70
25 (24) Julia Jansson SER 66
25 (24) Eva Johansson SPA 66
25 (24) Sandra Schützová SIL 66
28 (27) Jessica Wirth TFN 50
29 (28) Magdalena Maierhofer STA 38

 

 

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (2) Tord Asle Gjerdalen SAN 624
2 (1) Andreas Nygaard SAN 555
3 (4) Ilya Chernousov PIO 533
4 (3) Stian Hoelgaard LEA 488
5 (6) Johan Kjølstad TUB 380
6 (5) Morten Eide Pedersen BNB 375
7 (7) Kjetil Dammen LEA 325
8 (18) Øystein Pettersen BNB 320
9 (14) Fredrik Byström LAG 291
10 (8) Petter Eliassen LEA 287
11 (10) Oscar Persson LAG 253
12 (8) Vetle Thyli TUB 240
13 (15) Marcus Johansson LAG 238
14 (12) Bob Impola SER 236
15 (11) Torgeir Skare Thygesen LEA 228
16 (13) Alexey Dvoskin RMT 222
17 (16) John Kristian Dahl TUB 210
18 (17) Bruno Debertolis XCA 203
19 (25) Petr Novák ACT 194
20 (38) Oskar Kardin SER 190
21 (22) Torleif Syrstad SYN 184
22 (26) Jimmie Johnsson LAG 179
23 (19) Jens Eriksson SAN 170
24 (24) Tore Bjørseth Berdal TUB 167
25 (57) Simen Østensen BNB 162
26 (20) Konstantin Glavatskikh RMT 155
27 (27) Markus Ottosson LAG 151
28 (21) Alexander Utkin RMT 150
29 (22) Bastien Poirrier GEL 149
30 (44) Anders Aukland SAN 146
30 (30) Mauro Brigadoi ROB 146
32 (41) Stanislav Řezáč SIL 141
33 (28) Andreas Holmberg MOR 134
34 (31) Jiří Ročárek ACT 131
35 (51) Øyvind Moen Fjeld SAN 116
36 (39) Anders Høst LEA 115
37 (29) Eric Thomas STA 112
38 (31) Candide Pralong GEL 107
39 (33) Jerry Ahrlin TYN 105
39 (33) Adrien Mougel GEL 105
41 (40) Pavel Ondrášek ACT 102
42 (35) Daniel Máka ACT 97
43 (36) Johan Lövgren IGN 96
43 (36) Anton Daprà XCA 96
45 (48) Ivan Pavlov RMT 91
46 (45) Jan Šrail PIO 90
47 (80) Rikard Tynell TYN 87
48 (42) Bill Impola BRI 84
49 (42) Toni Livers GEL 82
49 (50) Björn Rydvall IGN 82
51 (46) Jérémie Millereau GEL 76
52 (47) Florian Rohde TFN 75
53 (49) Benoit Chauvet GEL 73
54 (56) Robin Frost TFN 70
55 (51) Erik Melin Söderström SER 66
55 (77) Ari Luusua TMA 66
57 (53) Bastien Buttin HSN 65
58 (54) Mats Håkon Breda SYN 64
58 (54) Snorri Einarsson SAN 64
60 (61) Michael Kuisle TFN 63
61 (65) Thomas Gifstad TFN 62
62 (58) David Frisk MOR 61
62 (58) Christoffer Lindvall TMA 61
64 (60) Loris Frasnelli ROB 60
65 (61) Jakub Pšenička SIL 59
66 (65) Rasmus Blom SER 56
66 (63) Thomas Chambellant GEL 56
68 (64) Anders Solin MOR 55
69 (65) Nicolas Bormolini ROB 50
69 (65) Ted Armgren SIL 50
69 (65) Vetle Juliussen SYN 50
69 (65) Adam Fellner PIO 50
69 (65) Johannes Pfab TFN 50
69 (65) Clément Mailler GEL 50
69 (65) Philipp Bachl STA 50
69 (65) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
69 (65) Mikhail Devjatiarov RMT 50
78 (76) Lukáš Bauer PIO 39
79 (77) Pavel Janeček SIL 35
80 (79) Chris Andre Jespersen TUB 31
81   Alexis Jeannerod PIO 29
82   Klas Nilsson IGN 23
83 (84) Thomas Bormolini ROB 22
84 (81) Thomas Gjestrumbakken PAR 17
85   Jörgen Brink BRI 16
86 (82) Lasse Hulgaard RUS 13
87 (83) Simen Engebretsen Nordli PAR 12
88   Valerio Leccardi XCA 9
89   Simone Bosin ROB 8
90 (85) Stian Jelstad RUS 7
91 (86) Atle Smenes RUS 3
92 (87) Radek Šretr ACT 2
93 (88) Ståle Fenstad RUS 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 140
2 (4) Astrid Øyre Slind TUB 40
2 (3) Kateřina Smutná SAN 40
4 (2) Olga Rotcheva RMT 30
5   Sara Lindborg SER 20
5   Lina Korsgren LEA 20
7 (4) Masako Ishida TUB 10

 

 

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 115
2 (3) Anders Høst LEA 75
3 (2) Markus Ottosson LAG 71
4 (5) Mauro Brigadoi ROB 34
5 (3) Jens Eriksson SAN 30
6 (6) Marcus Johansson LAG 23
7 (6) Anders Aukland SAN 15
7   Fredrik Byström LAG 15
9 (15) Morten Eide Pedersen BNB 12
10 (8) Alexey Dvoskin RMT 11
10 (8) John Kristian Dahl TUB 11
12 (15) Simen Østensen BNB 10
13 (10) Bruno Debertolis XCA 8
13 (10) Ilya Chernousov PIO 8
15   Jimmie Johnsson LAG 6
15 (12) Torgeir Skare Thygesen LEA 6
15 (12) Jiří Ročárek ACT 6
15 (12) Konstantin Glavatskikh RMT 6
19   Øyvind Moen Fjeld SAN 4
19 (15) Oscar Persson LAG 4

Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 2284
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 1626
3 (3) Team United Bakeries TUB 1283
4 (4) Team LeasePlan LEA 1194
5 (6) Team Serneke SER 958
6 (5) Russian Marathon Team RMT 878
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 815
8 (10) Team BN Bank BNB 594
9 (9) Atlas Craft Team ACT 471
10 (12) Team Robinson Petshop Trainer ROB 437
11 (8) Gel Intérim Rossignol GEL 399
12 (11) Team Synnfjell SYN 356
13 (13) Team Xcalibur Lill Sport XCA 274
14 (14) Silvini Madshus team SIL 271
15 (17) Team Tynell TYN 232
16 (16) Ski team Mäenpää TMA 211
17 (15) Skimarathon Team Austria STA 209
18 (21) Team SkiProAm SPA 200
19 (18) Team Forever Nordic TFN 164
20 (20) Team Igne IGN 151
21 (19) Team IFK Mora Skidklubb MOR 149
22 (22) Team Parkettpartner PAR 99
23 (23) Brink Ski Team BRI 44
24 (24) Team Rustad IL RUS 20
25 (25) Team Skiclub TSC 0
25 (25) Haute-Savoie Nordic Team HSN 0
25 (25) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0
25 (25) Team Telemark TEL 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Svenja Hoelzle SYN 181
2 (2) Kristin Antonsen SYN 140
3   Evelina Bångman SPA 75
4 (3) Julia Jansson SER 66
4 (3) Sandra Schützová SIL 66
6 (5) Jessica Wirth TFN 50
7 (6) Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 488
2 (2) Oscar Persson LAG 253
3 (3) Bob Impola SER 236
4 (10) Oskar Kardin SER 190
5 (4) Torleif Syrstad SYN 184
6 (6) Mauro Brigadoi ROB 146
7 (5) Andreas Holmberg MOR 134
8 (11) Anders Høst LEA 115
9 (12) Pavel Ondrášek ACT 102
10 (7) Daniel Máka ACT 97
11 (8) Johan Lövgren IGN 96
11 (8) Anton Daprà XCA 96
13 (13) Robin Frost TFN 70
14 (15) Michael Kuisle TFN 63
15 (18) Thomas Gifstad TFN 62
16 (14) Christoffer Lindvall TMA 61
17 (15) Jakub Pšenička SIL 59
18 (17) Thomas Chambellant GEL 56
19 (18) Nicolas Bormolini ROB 50
19 (18) Vetle Juliussen SYN 50
19 (18) Adam Fellner PIO 50
22   Alexis Jeannerod PIO 29
23 (25) Thomas Bormolini ROB 22
24 (22) Thomas Gjestrumbakken PAR 17
25 (23) Lasse Hulgaard RUS 13
26 (24) Simen Engebretsen Nordli PAR 12
27   Simone Bosin ROB 8


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +