Lager 157 Ski Team jubler etter å ha vært best i oppstarten av Visma Ski Classics 2017/2018. De vant prologen i Pontresina. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Lager 157 Ski Team jubler etter å ha vært best i oppstarten av Visma Ski Classics 2017/2018. De vant prologen i Pontresina. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt etter 1. renn

Etter Pro Team Tempo-prologen i Pontresina, 1. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper. 

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Laila Kveli TYN 50
1 (1) Astrid Øyre Slind KOT 50
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 50
1 (1) Sara Lindborg SER 50
1 (1) Lina Korsgren ARE 50
1 (1) Kateřina Smutná BST 50
1 (1) Karolína Bícová CRT 50
1 (1) Nadezhda Shunyaeva RMT 50
1 (1) Viktoria Melina RMT 50
1 (1) Terhi Pollari TMA 50
1 (1) Heli Heiskanen ROB 50
1 (1) Ingeborg Dahl SGT 50
1 (1) Barbara Jezersek BST 50
1 (1) Franziska Müller TFN 50
1 (1) Evelina Bångman TMA 50
1 (1) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 50
1 (1) Jessica Wirth TFN 50
1 (1) Sandra Schützová SILV 50
1 (1) Niina Virtanen FFT 50
1 (1) Jogscha Aberhalden PAR 50

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Stanislav Řezáč SILV 50
1 (1) Rikard Tynell TYN 50
1 (1) Bruno Debertolis ROB 50
1 (1) Simen Østensen BNB 50
1 (1) Morten Eide Pedersen BNB 50
1 (1) Thomas Freimuth XCS 50
1 (1) Jimmie Johnsson LAG 50
1 (1) Marcus Johansson LAG 50
1 (1) Jens Eriksson TYN 50
1 (1) Thomas Stöggl STA 50
1 (1) Anders Høst SER 50
1 (1) Fredrik Byström LAG 50
1 (1) Øyvind Moen Fjeld SAN 50
1 (1) Simen Engebretsen Nordli PAR 50
1 (1) Torgeir Skare Thygesen OSR 50
1 (1) Jiří Pliska SILV 50
1 (1) Petr Novák CRT 50
1 (1) Klas Nilsson IGN 50
1 (1) Alexey Dvoskin RMT 50
1 (1) Ståle Fenstad OSR 50
1 (1) Markus Ottosson LAG 50
1 (1) Björn Rydvall IGN 50
1 (1) Anton Karlsson LAG 50
1 (1) Oscar Persson LAG 50
1 (1) Tore Bjørseth Berdal KOT 50
1 (1) Lukáš Bauer BST 50
1 (1) Stian Hoelgaard KOT 50
1 (1) Jan Svoboda SILV 50
1 (1) Oskar Kardin SAN 50
1 (1) Bob Impola SER 50
1 (1) Thomas Gjestrumbakken PAR 50
1 (1) Philip Bellingham STA 50
1 (1) Daniel Debertin XCS 50
1 (1) Eric Thomas TFN 50
1 (1) Pavel Ondrášek CRT 50
1 (1) Jiří Ročárek CRT 50
1 (1) Christoph Friedl XCS 50
1 (1) Pål Åge Joten SYN 50
1 (1) Atle Smenes OSR 50
1 (1) Runar Hermo SYN 50
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 50
1 (1) Jan Šrail BST 50
1 (1) Jakub Pšenička CRT 50
1 (1) Florian Göbel XCS 50
1 (1) Mauro Brigadoi ROB 50
1 (1) Francesco Ferrari ROB 50
1 (1) Anders Kampenhøy PAR 50
1 (1) Stian Berg SYN 50
1 (1) Robin Frost TFN 50
1 (1) Kristoffer Nielsen SGT 50
1 (1) Thomas Gifstad SGT 50
1 (1) Andreas Holmberg SER 50
1 (1) Vinjar Skogsholm PAR 50
1 (1) Olli Tyrväinen FFT 50
1 (1) Viktor Mäenpää TMA 50
1 (1) Hannes Mäenpää TMA 50
1 (1) Sigurd Sollien Hulbak SGT 50
1 (1) Kjetil Tyrom PAR 50
1 (1) Christian Winker SYN 50
1 (1) Stefan Petritsch STA 50
1 (1) Mikko Harju FFT 50
1 (1) Michael Kuisle TFN 50
1 (1) Christoffer Lindvall TMA 50
1 (1) Torleif Syrstad KOT 50
1 (1) Magnus Vesterheim PAR 50
1 (1) Philipp Bachl STA 50
1 (1) Ilya Chernousov BST 50
1 (1) Ermil Vokuev RMT 50
1 (1) Miika Ruokonen FFT 50
1 (1) Niko Koskela TMA 50
1 (1) Gustaf Berglund ARE 50
1 (1) Martin Doppelreiter STA 50
1 (1) Nils Weirich TFN 50
1 (1) Fabián Štoček CRT 50
1 (1) Maxim Kovalev RMT 50

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Lager 157 Ski Team LAG 200
2 (2) Team Koteng KOT 170
3 (3) Team Santander SAN 140
4 (4) Bauer Ski Team BST 120
5 (5) Team Serneke SER 100
6 (6) Team Trentino Robinson Trainer ROB 95
7 (7) Russian Marathon Team RMT 90
8 (8) Team Mäenpää TMA 85
9 (9) ÅRE Längdskidklubb ARE 80
10 (10) Team Tynell TYN 70
11 (11) Vltava Fund Craft Team CRT 66
12 (12) Team Parkettpartner PAR 62
13 (13) FullFit Team FFT 58
14 (14) Silvini Madshus team SILV 54
15 (15) Team Forever Nordic TFN 50
16 (16) Skigo XC Team SGT 47
17 (17) Team Synnfjell SYN 44
18 (18) Skimarathon Team Austria STA 41
19 (19) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 38
20 (20) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 35
21 (21) Team Igne IGN 33
22 (22) Team BN Bank BNB 31

Youth Women

#     name team points
1 (1) Nadezhda Shunyaeva RMT 50
1 (1) Franziska Müller TFN 50
1 (1) Evelina Bångman TMA 50
1 (1) Jessica Wirth TFN 50
1 (1) Jogscha Aberhalden PAR 50

Youth Men

#     name team points
1 (1) Oscar Persson LAG 50
1 (1) Oskar Kardin SAN 50
1 (1) Bob Impola SER 50
1 (1) Thomas Gjestrumbakken PAR 50
1 (1) Daniel Debertin XCS 50
1 (1) Pavel Ondrášek CRT 50
1 (1) Pål Åge Joten SYN 50
1 (1) Mauro Brigadoi ROB 50
1 (1) Francesco Ferrari ROB 50
1 (1) Anders Kampenhøy PAR 50
1 (1) Stian Berg SYN 50
1 (1) Robin Frost TFN 50
1 (1) Thomas Gifstad SGT 50
1 (1) Andreas Holmberg SER 50
1 (1) Vinjar Skogsholm PAR 50
1 (1) Olli Tyrväinen FFT 50
1 (1) Viktor Mäenpää TMA 50
1 (1) Hannes Mäenpää TMA 50
1 (1) Sigurd Sollien Hulbak SGT 50
1 (1) Kjetil Tyrom PAR 50
1 (1) Christian Winker SYN 50
1 (1) Michael Kuisle TFN 50
1 (1) Christoffer Lindvall TMA 50
1 (1) Torleif Syrstad KOT 50
1 (1) Magnus Vesterheim PAR 50
1 (1) Ermil Vokuev RMT 50
1 (1) Martin Doppelreiter STA 50
1 (1) Nils Weirich TFN 50
1 (1) Fabián Štoček CRT 50