Tord Asle Gjerdalen. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt før Jizerska

Etter Toblach.Cortina, 6. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper før Jizerska kommende helg.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1050
2 (2) Kateřina Smutná BST 815
3 (3) Lina Korsgren ARE 745
4 (4) Sara Lindborg SER 600
5 (5) Evelina Bångman TMA 470
6 (9) Heli Heiskanen ROB 430
7 (10) Terhi Pollari TMA 386
8 (6) Laila Kveli TYN 365
9 (7) Viktoria Melina RMT 336
10 (8) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 330
11 (13) Astrid Øyre Slind KOT 300
12 (11) Masako Ishida KOT 255
13 (14) Niina Virtanen FFT 249
14 (16) Karolína Bícová CRT 216
15 (12) Ingeborg Dahl SGT 211
16 (25) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
17 (15) Lali Kvaratskheliya RMT 162
18 (24) Franziska Müller TFN 161
19 (17) Zuzana Kocumová SILV 140
19 (17) Barbara Jezersek BST 140
21 (30) Šárka Zelenková SILV 136
22 (19) Silje Øyre Slind KOT 130
23 (20) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
24 (21) Sandra Schützová SILV 114
25 (22) Jessica Wirth TFN 110
26 (23) Seraina Boner SGT 105
27 (25) Maria Gräfnings SGT 100
28 (27) Larisa Ryasina RMT 95
29   Roxane Lacroix BST 85
29 (28) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
31 (29) Berit Gjelten SYN 72
32 (31) Barbro Saetha LYN 64
33 (32) Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
34 (33) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 54
35 (34) Jogscha Aberhalden PAR 50
36 (35) Mirva Rottensteiner STA 39


Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 860
2 (3) Morten Eide Pedersen BNB 680
3 (5) Andreas Nygaard SAN 638
4 (2) Ilya Chernousov BST 570
5 (4) Tore Bjørseth Berdal KOT 567
6 (6) Stian Hoelgaard KOT 517
7 (10) Anton Karlsson LAG 516
8 (8) Anders Aukland SAN 503
9 (11) Oskar Kardin SAN 485
10 (9) Øyvind Moen Fjeld SAN 459
11 (6) Ermil Vokuev RMT 441
12 (14) Simen Østensen BNB 405
13 (12) Andreas Holmberg SER 363
14 (17) Torgeir Skare Thygesen OSR 343
15 (13) Anders Høst SER 328
16 (15) Marcus Johansson LAG 306
17 (16) Jimmie Johnsson LAG 302
18 (19) Torleif Syrstad KOT 285
19 (20) Oscar Persson LAG 275
20 (18) Bob Impola SER 260
21 (21) Fredrik Byström LAG 252
22 (27) Mauro Brigadoi ROB 240
23 (33) Niko Koskela TMA 226
24 (25) Kjetil Dammen OSR 224
25 (29) Vetle Thyli TNM 212
26 (29) Markus Ottosson LAG 202
27 (22) Stanislav Řezáč SILV 196
27 (22) Rikard Tynell TYN 196
29 (31) Jan Šrail BST 189
30 (24) Alexey Dvoskin RMT 182
31 (25) Magnus Vesterheim PAR 181
32 (34) Jiří Ročárek CRT 180
33 (41) Alexis Jeannerod BST 171
34 (34) Jens Eriksson TYN 169
35 (28) Klas Nilsson IGN 162
36 (36) Jiří Pliska SILV 157
37 (38) Pavel Ondrášek CRT 156
38 (36) Bruno Debertolis ROB 154
39 (32) Thomas Gifstad SGT 145
40 (54) Øystein Pettersen BNB 137
41 (51) Antti Lampinen PEL 133
42 (43) Jörgen Brink BRI 132
43 (46) Stian Berg SYN 125
44 (40) Michael Kuisle TFN 124
45 (39) Petr Novák CRT 122
46 (49) Björn Rydvall IGN 109
47 (42) Lukáš Bauer BST 106
48 (55) Francesco Ferrari ROB 99
48 (44) Vinjar Skogsholm PAR 99
48 (59) Fabián Štoček CRT 99
51 (45) Eric Thomas TFN 98
52 (57) Christoffer Lindvall TMA 97
53 (47) Thomas Gjestrumbakken PAR 95
53 (47) Ari Luusua TMA 95
55 (69) Runar Hermo SYN 93
56 (50) Robin Frost TFN 90
57 (74) Runar Skaug Mathisen TEL 86
58 (52) Nils Weirich TFN 81
58 (52) Maxim Kovalev RMT 81
60 (66) Ståle Fenstad OSR 80
61 (56) Kristoffer Nielsen SGT 78
61 (63) Viktor Mäenpää TMA 78
63 (57) Simen Engebretsen Nordli PAR 75
64 (59) Kjetil Tyrom PAR 74
65 (65) Florian Göbel XCS 72
65 (61) Christian Winker SYN 72
67 (62) Nikita Stupak RMT 71
68 (63) Thomas Freimuth XCS 68
69 (67) Pål Åge Joten SYN 63
69 (67) Jakub Pšenička CRT 63
69 (72) Hannes Mäenpää TMA 63
72 (71) Atle Smenes OSR 60
72 (70) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
74 (72) Anders Kampenhøy PAR 52
75 (74) Philipp Bachl STA 51
76 (76) Thomas Stöggl STA 50
76 (76) Jan Svoboda SILV 50
76 (76) Philip Bellingham STA 50
76 (76) Daniel Debertin XCS 50
76 (76) Christoph Friedl XCS 50
76 (76) Olli Tyrväinen FFT 50
76 (76) Stefan Petritsch STA 50
76 (76) Mikko Harju FFT 50
76 (76) Miika Ruokonen FFT 50
76 (76) Gustaf Berglund ARE 50
76 (76) Martin Doppelreiter STA 50
87 (93) Johan Lövgren IGN 45
87 (87) Vegard Vinje LYN 45
89 (88) Václav Sedláček SILV 42
90 (89) Jerry Ahrlin TYN 39
91 (95) Loris Frasnelli ROB 37
92 (90) Chris Andre Jespersen KOT 32
93   Anders Gløersen OSR 30
94 (91) John Kristian Dahl KOT 28
95 (92) Mats Håkon Breda TEL 27
96 (94) Hans Mäenpää TMA 19
97 (96) Curdin Perl PON 15
98   Øyvind Røgenes YOK 13
99 (97) Pavel Janeček SILV 11
100 (98) Joar Thele LYN 10
101   Adam Fellner BST 9
102 (99) Arnaud Du Pasquier TNM 7
103 (100) Magnus Bleken MOS 6
103   Gianluca Cologna TFN 6
105   Lasse Hulgaard OSR 5
106 (101) Petter Kaarby LYN 4
106 (101) Daniel Máka CRT 4
106 (101) Ole Jakob Nes OSR 4

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 180
2 (2) Lina Korsgren ARE 93
3 (3) Kateřina Smutná BST 85
4 (4) Masako Ishida KOT 33
4 (4) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 33
6 (6) Astrid Øyre Slind KOT 21
6 (10) Sara Lindborg SER 21
8 (6) Viktoria Melina RMT 17
9 (8) Silje Øyre Slind KOT 9
10 (9) Laila Kveli TYN 8
11 (10) Seraina Boner SGT 4


Sprint Men

#     name team points
1 (1) Anton Karlsson LAG 289
2 (3) Oskar Kardin SAN 190
3 (2) Ermil Vokuev RMT 179
4 (4) Andreas Nygaard SAN 134
5 (5) Markus Ottosson LAG 51
6 (6) Morten Eide Pedersen BNB 34
7 (7) Simen Østensen BNB 30
8 (8) Øyvind Moen Fjeld SAN 26
9 (9) Thomas Gjestrumbakken PAR 24
9   Mauro Brigadoi ROB 24
11 (10) Torleif Syrstad KOT 22
12 (11) Jimmie Johnsson LAG 19
12 (11) Jens Eriksson TYN 19
12 (11) Anders Høst SER 19
15 (14) Rikard Tynell TYN 15
15   Alexis Jeannerod BST 15
15 (14) Nikita Stupak RMT 15
18 (23) Tord Asle Gjerdalen SAN 12
19 (16) Stanislav Řezáč SILV 11
19 (16) Marcus Johansson LAG 11
19 (16) Tore Bjørseth Berdal KOT 11
22 (19) Anders Aukland SAN 8
22 (19) Ilya Chernousov BST 8
24   Chris Andre Jespersen KOT 7
25 (21) Jerry Ahrlin TYN 4
25 (21) Kjetil Dammen OSR 4
25   Stian Hoelgaard KOT 4
28 (23) Klas Nilsson IGN 1
28 (23) Jan Šrail BST 1

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Lager 157 Ski Team LAG 1050
2 (2) Team Santander SAN 1010
3 (3) Team Koteng KOT 745
4 (4) Bauer Ski Team BST 730
5 (6) Team Serneke SER 670
6 (4) Russian Marathon Team RMT 590
7 (7) Team Mäenpää TMA 536
8 (8) Team Trentino Robinson Trainer ROB 465
9 (9) Team BN Bank BNB 445
10 (12) ÅRE Längdskidklubb ARE 370
10 (13) Vltava Fund Craft Team CRT 370
12 (11) Silvini Madshus team SILV 368
13 (10) Team Parkettpartner PAR 327
14 (14) Team Tynell TYN 320
15 (16) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 317
16 (18) Team Forever Nordic TFN 309
17 (17) Team Synnfjell SYN 306
18 (15) Skigo XC Team SGT 273
19 (21) FullFit Team FFT 202
20 (20) Team Norgeshus Maxpulse TNM 201
21 (19) Team Igne IGN 193
22 (22) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 163
23 (25) Team Peltonen PEL 140
24 (24) JBrink Ski Team BRI 135
25 (26) Team Telemark TEL 130
26 (23) Skimarathon Team Austria STA 107
27 (28) Team Yoko Optiwax YOK 71
28 (27) Lyn Ski Moseteråsen LYN 50
29 (29) Team Pontresina PON 31
30 (30) Team Mosetertoppen Skiline MOS 23

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman TMA 470
2 (6) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
3 (2) Lali Kvaratskheliya RMT 162
4 (5) Franziska Müller TFN 161
5 (3) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
6 (4) Jessica Wirth TFN 110
7   Roxane Lacroix BST 85
8 (7) Jogscha Aberhalden PAR 50

Youth Men

#     name team points
1 (2) Oskar Kardin SAN 485
2 (1) Ermil Vokuev RMT 441
3 (3) Andreas Holmberg SER 363
4 (5) Torleif Syrstad KOT 285
5 (6) Oscar Persson LAG 275
6 (4) Bob Impola SER 260
7 (8) Mauro Brigadoi ROB 240
8 (7) Magnus Vesterheim PAR 181
9 (10) Pavel Ondrášek CRT 156
10 (9) Thomas Gifstad SGT 145
11 (13) Stian Berg SYN 125
12 (11) Michael Kuisle TFN 124
13 (17) Francesco Ferrari ROB 99
13 (12) Vinjar Skogsholm PAR 99
13 (19) Fabián Štoček CRT 99
16 (18) Christoffer Lindvall TMA 97
17 (14) Thomas Gjestrumbakken PAR 95
18 (15) Robin Frost TFN 90
19 (27) Runar Skaug Mathisen TEL 86
20 (16) Nils Weirich TFN 81
21 (22) Viktor Mäenpää TMA 78
22 (19) Kjetil Tyrom PAR 74
23 (21) Christian Winker SYN 72
24 (23) Pål Åge Joten SYN 63
24 (25) Hannes Mäenpää TMA 63
26 (24) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
27 (25) Anders Kampenhøy PAR 52
28 (28) Daniel Debertin XCS 50
28 (28) Olli Tyrväinen FFT 50
28 (28) Martin Doppelreiter STA 50
31 (31) Joar Thele LYN 10
32   Adam Fellner BST 9
33 (32) Arnaud Du Pasquier TNM 7
34 (33) Daniel Máka CRT 4

Visma Alp Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 800
2 (3) Kateřina Smutná BST 595
3 (2) Lina Korsgren ARE 590
4 (4) Sara Lindborg SER 430
5 (5) Heli Heiskanen ROB 380
6 (7) Evelina Bångman TMA 340
7 (6) Masako Ishida KOT 255
8 (12) Terhi Pollari TMA 251
9 (8) Laila Kveli TYN 220
10 (9) Viktoria Melina RMT 210
11 (17) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
12 (10) Lali Kvaratskheliya RMT 162
13 (11) Ingeborg Dahl SGT 161
14 (13) Zuzana Kocumová SILV 140
15 (22) Šárka Zelenková SILV 136
16 (26) Niina Virtanen FFT 131
17 (14) Silje Øyre Slind KOT 130
17 (14) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 130
19   Astrid Øyre Slind KOT 120
20 (27) Karolína Bícová CRT 109
21 (16) Seraina Boner SGT 105
22 (17) Maria Gräfnings SGT 100
23 (19) Larisa Ryasina RMT 95
24   Roxane Lacroix BST 85
24 (20) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
26 (21) Berit Gjelten SYN 72
27 (23) Barbro Saetha LYN 64
28 (24) Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
28   Franziska Müller TFN 60
30 (25) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 54
31 (28) Mirva Rottensteiner STA 39


Visma Alp Trophy Men

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 730
2 (2) Ilya Chernousov BST 520
3 (3) Morten Eide Pedersen BNB 500
4 (4) Tore Bjørseth Berdal KOT 445
5 (9) Andreas Nygaard SAN 438
6 (5) Anders Aukland SAN 435
7 (7) Anton Karlsson LAG 425
8 (8) Øyvind Moen Fjeld SAN 349
9 (10) Stian Hoelgaard KOT 317
10 (12) Oskar Kardin SAN 315
11 (6) Ermil Vokuev RMT 306
12 (11) Andreas Holmberg SER 270
13 (15) Simen Østensen BNB 265
14 (14) Jimmie Johnsson LAG 235
15 (13) Marcus Johansson LAG 205
16 (17) Kjetil Dammen OSR 191
17 (16) Anders Høst SER 178
18 (21) Vetle Thyli TNM 173
19 (24) Oscar Persson LAG 168
20 (19) Torleif Syrstad KOT 159
21 (25) Mauro Brigadoi ROB 158
22 (18) Bob Impola SER 146
23 (31) Øystein Pettersen BNB 137
24 (23) Jörgen Brink BRI 132
25 (49) Niko Koskela TMA 131
26 (20) Rikard Tynell TYN 124
27 (46) Torgeir Skare Thygesen OSR 123
27 (30) Markus Ottosson LAG 123
29 (22) Stanislav Řezáč SILV 120
30 (38) Alexis Jeannerod BST 117
31 (32) Jan Šrail BST 111
32 (37) Jiří Ročárek CRT 107
33 (36) Jens Eriksson TYN 104
34 (35) Pavel Ondrášek CRT 101
35 (39) Antti Lampinen PEL 99
36 (46) Fredrik Byström LAG 97
37 (25) Magnus Vesterheim PAR 94
38 (34) Bruno Debertolis ROB 92
39 (27) Klas Nilsson IGN 88
40 (40) Runar Skaug Mathisen TEL 86
41 (28) Thomas Gifstad SGT 85
42 (29) Alexey Dvoskin RMT 84
43 (40) Jiří Pliska SILV 77
44 (33) Nikita Stupak RMT 71
45 (42) Michael Kuisle TFN 60
46 (52) Björn Rydvall IGN 56
46 (55) Stian Berg SYN 56
48 (43) Petr Novák CRT 45
48 (59) Johan Lövgren IGN 45
48 (43) Thomas Gjestrumbakken PAR 45
48 (43) Vegard Vinje LYN 45
52 (75) Runar Hermo SYN 43
53 (48) Václav Sedláček SILV 42
53 (67) Fabián Štoček CRT 42
55 (50) Eric Thomas TFN 40
56 (51) Jerry Ahrlin TYN 39
57 (68) Christoffer Lindvall TMA 38
58 (68) Loris Frasnelli ROB 37
59 (53) Lukáš Bauer BST 35
60 (73) Francesco Ferrari ROB 33
61 (54) Chris Andre Jespersen KOT 32
62 (72) Ståle Fenstad OSR 30
62   Anders Gløersen OSR 30
64 (55) John Kristian Dahl KOT 28
64 (55) Kristoffer Nielsen SGT 28
66 (58) Mats Håkon Breda TEL 27
67 (60) Simen Engebretsen Nordli PAR 25
68 (61) Vinjar Skogsholm PAR 24
68 (61) Kjetil Tyrom PAR 24
70 (70) Florian Göbel XCS 22
70 (75) Viktor Mäenpää TMA 22
70 (63) Christian Winker SYN 22
73 (64) Robin Frost TFN 20
73 (64) Nils Weirich TFN 20
75 (66) Hans Mäenpää TMA 18
76 (70) Curdin Perl PON 15
77 (73) Pål Åge Joten SYN 13
77   Øyvind Røgenes YOK 13
79 (77) Pavel Janeček SILV 11
79   Hannes Mäenpää TMA 11
81 (78) Joar Thele LYN 10
81 (80) Atle Smenes OSR 10
81 (78) Sigurd Sollien Hulbak SGT 10
84   Adam Fellner BST 9
85 (81) Arnaud Du Pasquier TNM 7
86 (82) Magnus Bleken MOS 6
86   Gianluca Cologna TFN 6
88   Lasse Hulgaard OSR 5
89 (83) Petter Kaarby LYN 4
89 (83) Ole Jakob Nes OSR 4
91 (85) Anders Kampenhøy PAR 2
92 (86) Philipp Bachl STA 1

Climb Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 84
2 (2) Lina Korsgren ARE 47
3 (3) Kateřina Smutná BST 26
4 (4) Astrid Øyre Slind KOT 24
4 (4) Masako Ishida KOT 24
6 (6) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 21
7 (7) Sara Lindborg SER 13
8 (8) Silje Øyre Slind KOT 9
9 (9) Viktoria Melina RMT 4

Climb Men

#     name team points
1 (1) Morten Eide Pedersen BNB 109
2 (2) Ermil Vokuev RMT 88
3 (3) Ilya Chernousov BST 74
4 (4) Tore Bjørseth Berdal KOT 70
5 (5) Tord Asle Gjerdalen SAN 52
6 (6) Simen Østensen BNB 50
7 (7) Øyvind Moen Fjeld SAN 47
8 (8) Anton Karlsson LAG 23
8 (8) Andreas Nygaard SAN 23
10 (10) Oskar Kardin SAN 15
11 (11) Anders Aukland SAN 14
12 (12) Marcus Johansson LAG 11
12 (12) Ari Luusua TMA 11
12 (12) Magnus Vesterheim PAR 11
15 (15) Torleif Syrstad KOT 4
16 (16) Stian Hoelgaard KOT 1







Illustrasjonsbilde fra Toppidrettsveka. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Alliansloppet Action Week 2018 - Alle resultater

Alliansloppet Action Week arrangeres fra torsdag 23. til søndag 26. august. Resultater fra alle konkurranser her.

Herrenes fellesstart under Blinkfestivalen 2016. Arrangørfoto.

Blinkfestivalen - Blink 2018 - Alle resultater

Blinkfestivalen 2018, med Blink Classics og Lysebotn Opp, pågår fra onsdag 1. til lørdag 4. august. Resultater fra samtlige konkurranser samles her:

Fra Vestmar Sportsfestival og Olaf Skoglunds Minneløp ved Spurtpris Byggi. Arrangørfoto.

SKI-TV LIVE: Olaf Skoglunds Minneløp / Vestmar Sportsfestival 2018

Lørdag 23. juni er sendingen

TV-bilder med live-streaming fra helgens Vestmar Sportsfestival, med Olaf Skoglunds Minneløp i Guide World Classic Tour, vises her direkte på Langrenn.com i samarbeid med arrangøren.