Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt før Kaiser Maximilian Lauf

Etter La Sgambeda, 2. renn i Visma Ski Classics som gikk før jul, er dette stillingen for samtlige cuper, nå foran denne ukens Kaiser Maximilian Lauf.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 250
2 (1) Kateřina Smutná BST 220
3 (1) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 200
4 (1) Astrid Øyre Slind KOT 180
5 (1) Sara Lindborg SER 170
6 (1) Lina Korsgren ARE 155
7 (1) Laila Kveli TYN 145
8 (1) Barbara Jezersek BST 140
9 (1) Terhi Pollari TMA 135
10 (1) Evelina Bångman TMA 130
11 (1) Viktoria Melina RMT 126
12 (1) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
13 (1) Niina Virtanen FFT 118
14 (1) Sandra Schützová SILV 114
15 (1) Jessica Wirth TFN 110
16 (1) Karolína Bícová CRT 107
17 (1) Franziska Müller TFN 101
18 (1) Heli Heiskanen ROB 50
18 (1) Ingeborg Dahl SGT 50
18 (1) Jogscha Aberhalden PAR 50

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Torgeir Skare Thygesen OSR 220
2   Andreas Nygaard SAN 200
2 (1) Stian Hoelgaard KOT 200
4 (1) Morten Eide Pedersen BNB 180
5 (1) Oskar Kardin SAN 170
6 (1) Fredrik Byström LAG 155
7 (1) Anders Høst SER 150
8 (1) Simen Østensen BNB 140
9 (1) Ermil Vokuev RMT 135
10 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 130
11 (1) Torleif Syrstad KOT 126
12 (1) Tore Bjørseth Berdal KOT 122
13 (1) Bob Impola SER 114
14 (1) Øyvind Moen Fjeld SAN 110
15 (1) Oscar Persson LAG 107
16 (1) Marcus Johansson LAG 101
17 (1) Alexey Dvoskin RMT 98
18   Ari Luusua TMA 95
18 (1) Niko Koskela TMA 95
20 (1) Andreas Holmberg SER 93
21 (1) Anton Karlsson LAG 91
22 (1) Magnus Vesterheim PAR 87
23 (1) Mauro Brigadoi ROB 82
24 (1) Maxim Kovalev RMT 81
25 (1) Jiří Pliska SILV 80
26 (1) Markus Ottosson LAG 79
27 (1) Jan Šrail BST 78
28 (1) Petr Novák CRT 77
29 (1) Stanislav Řezáč SILV 76
30 (1) Vinjar Skogsholm PAR 75
31 (1) Klas Nilsson IGN 74
32 (1) Jiří Ročárek CRT 73
33 (1) Rikard Tynell TYN 72
34 (1) Lukáš Bauer BST 71
35 (1) Robin Frost TFN 70
36 (1) Stian Berg SYN 69
37   Anders Aukland SAN 68
37 (1) Thomas Freimuth XCS 68
39 (1) Jimmie Johnsson LAG 67
40 (1) Francesco Ferrari ROB 66
41 (1) Jens Eriksson TYN 65
42 (1) Michael Kuisle TFN 64
43 (1) Jakub Pšenička CRT 63
44 (1) Bruno Debertolis ROB 62
45 (1) Nils Weirich TFN 61
46 (1) Thomas Gifstad SGT 60
47 (1) Christoffer Lindvall TMA 59
48 (1) Eric Thomas TFN 58
49 (1) Fabián Štoček CRT 57
50 (1) Viktor Mäenpää TMA 56
51 (1) Pavel Ondrášek CRT 55
52   Alexis Jeannerod BST 54
53 (1) Björn Rydvall IGN 53
54 (1) Hannes Mäenpää TMA 52
55 (1) Thomas Stöggl STA 50
55 (1) Simen Engebretsen Nordli PAR 50
55 (1) Ståle Fenstad OSR 50
55 (1) Jan Svoboda SILV 50
55 (1) Thomas Gjestrumbakken PAR 50
55 (1) Philip Bellingham STA 50
55 (1) Daniel Debertin XCS 50
55 (1) Christoph Friedl XCS 50
55 (1) Pål Åge Joten SYN 50
55 (1) Atle Smenes OSR 50
55 (1) Runar Hermo SYN 50
55 (1) Florian Göbel XCS 50
55 (1) Anders Kampenhøy PAR 50
55 (1) Kristoffer Nielsen SGT 50
55 (1) Olli Tyrväinen FFT 50
55 (1) Sigurd Sollien Hulbak SGT 50
55 (1) Kjetil Tyrom PAR 50
55 (1) Christian Winker SYN 50
55 (1) Stefan Petritsch STA 50
55 (1) Mikko Harju FFT 50
55 (1) Philipp Bachl STA 50
55 (1) Ilya Chernousov BST 50
55 (1) Miika Ruokonen FFT 50
55 (1) Gustaf Berglund ARE 50
55 (1) Martin Doppelreiter STA 50
80   Vetle Thyli TNM 39
81   Antti Lampinen PEL 34
82   Kjetil Dammen OSR 33
83   Daniel Máka CRT 4
84   Hans Mäenpää TMA 1

Sprint Women

#     name team points
1   Britta Johansson Norgren LAG 30
2   Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 24
3   Astrid Øyre Slind KOT 17
4   Lina Korsgren ARE 9
5   Kateřina Smutná BST 4

Sprint Men

#     name team points
1   Anton Karlsson LAG 50
2   Ermil Vokuev RMT 39
3   Oskar Kardin SAN 31
4   Andreas Nygaard SAN 24
5   Simen Østensen BNB 19
6   Morten Eide Pedersen BNB 15
7   Torleif Syrstad KOT 11
8   Markus Ottosson LAG 7
9   Tore Bjørseth Berdal KOT 4
10   Klas Nilsson IGN 1

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Lager 157 Ski Team LAG 370
2 (3) Team Santander SAN 340
3 (2) Team Koteng KOT 310
4 (7) Russian Marathon Team RMT 210
5 (4) Bauer Ski Team BST 205
6 (5) Team Serneke SER 200
7 (8) Team Mäenpää TMA 175
8 (6) Team Trentino Robinson Trainer ROB 145
9 (13) Team Forever Nordic TFN 138
10 (9) Vltava Fund Craft Team CRT 137
11 (10) Team Parkettpartner PAR 136
12 (12) Silvini Madshus team SILV 120
13 (17) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 119
14 (11) FullFit Team FFT 113
15 (19) Team BN Bank BNB 95
16 (15) Team Synnfjell SYN 91
17 (14) Skigo XC Team SGT 87
18 (18) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 72
19 (19) Team Tynell TYN 70
20 (19) ÅRE Längdskidklubb ARE 54
21 (16) Skimarathon Team Austria STA 47
22 (19) Team Norgeshus Maxpulse TNM 44
23 (19) Team Peltonen PEL 38
24 (19) Team Igne IGN 35
25 (19) Lyn Ski Moseteråsen LYN 0
25 (19) Team Mosetertoppen Skiline MOS 0
25 (19) JBrink Ski Team BRI 0
25 (19) Team Telemark TEL 0
25   Team Pontresina PON 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman TMA 130
2 (1) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
3 (1) Jessica Wirth TFN 110
4 (1) Franziska Müller TFN 101
5 (1) Jogscha Aberhalden PAR 50

Youth Men

#     name team points
1 (1) Oskar Kardin SAN 170
2 (1) Ermil Vokuev RMT 135
3 (1) Torleif Syrstad KOT 126
4 (1) Bob Impola SER 114
5 (1) Oscar Persson LAG 107
6 (1) Andreas Holmberg SER 93
7 (1) Magnus Vesterheim PAR 87
8 (1) Mauro Brigadoi ROB 82
9 (1) Vinjar Skogsholm PAR 75
10 (1) Robin Frost TFN 70
11 (1) Stian Berg SYN 69
12 (1) Francesco Ferrari ROB 66
13 (1) Michael Kuisle TFN 64
14 (1) Nils Weirich TFN 61
15 (1) Thomas Gifstad SGT 60
16 (1) Christoffer Lindvall TMA 59
17 (1) Fabián Štoček CRT 57
18 (1) Viktor Mäenpää TMA 56
19 (1) Pavel Ondrášek CRT 55
20 (1) Hannes Mäenpää TMA 52
21 (1) Thomas Gjestrumbakken PAR 50
21 (1) Daniel Debertin XCS 50
21 (1) Pål Åge Joten SYN 50
21 (1) Anders Kampenhøy PAR 50
21 (1) Olli Tyrväinen FFT 50
21 (1) Sigurd Sollien Hulbak SGT 50
21 (1) Kjetil Tyrom PAR 50
21 (1) Christian Winker SYN 50
21 (1) Martin Doppelreiter STA 50
30   Daniel Máka CRT 4

Climb Women

#     name team points
1   Britta Johansson Norgren LAG 30
2   Astrid Øyre Slind KOT 24
3   Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 17
4   Kateřina Smutná BST 9
5   Sara Lindborg SER 4

Climb Men

#     name team points
1   Simen Østensen BNB 50
2   Morten Eide Pedersen BNB 39
3   Tore Bjørseth Berdal KOT 31
4   Tord Asle Gjerdalen SAN 24
5   Ermil Vokuev RMT 19
6   Øyvind Moen Fjeld SAN 15
7   Ari Luusua TMA 11
8   Andreas Nygaard SAN 7
9   Torleif Syrstad KOT 4
10   Stian Hoelgaard KOT 1







Illustrasjonsbilde fra Toppidrettsveka. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Alliansloppet Action Week 2018 - Alle resultater

Alliansloppet Action Week arrangeres fra torsdag 23. til søndag 26. august. Resultater fra alle konkurranser her.

Herrenes fellesstart under Blinkfestivalen 2016. Arrangørfoto.

Blinkfestivalen - Blink 2018 - Alle resultater

Blinkfestivalen 2018, med Blink Classics og Lysebotn Opp, pågår fra onsdag 1. til lørdag 4. august. Resultater fra samtlige konkurranser samles her:

Fra Vestmar Sportsfestival og Olaf Skoglunds Minneløp ved Spurtpris Byggi. Arrangørfoto.

SKI-TV LIVE: Olaf Skoglunds Minneløp / Vestmar Sportsfestival 2018

Lørdag 23. juni er sendingen

TV-bilder med live-streaming fra helgens Vestmar Sportsfestival, med Olaf Skoglunds Minneløp i Guide World Classic Tour, vises her direkte på Langrenn.com i samarbeid med arrangøren.