---
Hovedlandsrennet: Stafett: Jenter- Gutter| Langrennscross: J15- J16- G15- G16| Sprint: Finale: J15- J16- G15- G16| Prolog: J15- J16- G15- G16| 5/7,5 km: J15- J16- G15- G16
---
Skandinavisk Cup: 10/15 km Jaktstart: Kvinner- Menn| 5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn
---
OL Pyeongchang: 30/50 km: Kvinner- Menn| Alle OL-res langrenn| Alle OL-res alle idretter
---
Smøretips - Lær av de beste: Hovedlandsr.| Hafjell Ski Marathon| Vasaloppet| OL Pyeongchang

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i Marcialonga 2016. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i Marcialonga 2016. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt før Marcialonga

Etter La Diagonela, 4. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper, nå foran denne ukens Marcialonga.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 650
2 (4) Kateřina Smutná BST 475
3 (2) Sara Lindborg SER 470
4 (5) Lina Korsgren ARE 445
5 (6) Laila Kveli TYN 365
6 (3) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 330
7 (8) Evelina Bångman TMA 290
8 (10) Masako Ishida KOT 255
9 (12) Heli Heiskanen ROB 230
10 (13) Viktoria Melina RMT 216
11 (7) Terhi Pollari TMA 211
12 (9) Astrid Øyre Slind KOT 180
13 (21) Lali Kvaratskheliya RMT 162
14 (11) Barbara Jezersek BST 140
15 (23) Ingeborg Dahl SGT 126
16 (14) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
17 (15) Niina Virtanen FFT 118
18 (16) Sandra Schützová SILV 114
19 (17) Jessica Wirth TFN 110
20 (18) Karolína Bícová CRT 107
21 (19) Franziska Müller TFN 101
22   Marthe Bjørnsgaard SAN 100
23 (20) Larisa Ryasina RMT 95
24   Berthe Annette Svenkerud SYN 85
25 (22) Zuzana Kocumová SILV 72
26   Šárka Zelenková SILV 68
27 (23) Jogscha Aberhalden PAR 50

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 530
2 (2) Morten Eide Pedersen BNB 410
3 (6) Oskar Kardin SAN 380
4 (14) Ilya Chernousov BST 370
5 (3) Stian Hoelgaard KOT 361
6 (7) Andreas Nygaard SAN 348
7 (4) Ermil Vokuev RMT 341
8 (11) Øyvind Moen Fjeld SAN 315
9 (9) Anders Høst SER 312
10 (13) Tore Bjørseth Berdal KOT 302
11 (20) Anders Aukland SAN 298
12 (12) Anton Karlsson LAG 291
13 (5) Andreas Holmberg SER 263
14 (15) Torleif Syrstad KOT 248
15 (8) Simen Østensen BNB 235
16 (16) Bob Impola SER 233
17 (10) Torgeir Skare Thygesen OSR 226
18 (16) Marcus Johansson LAG 216
19 (22) Jimmie Johnsson LAG 196
20 (25) Alexey Dvoskin RMT 182
21 (21) Magnus Vesterheim PAR 162
22 (18) Fredrik Byström LAG 155
22 (18) Oscar Persson LAG 155
24 (26) Jan Šrail BST 150
25 (24) Mauro Brigadoi ROB 146
26 (44) Stanislav Řezáč SILV 136
27 (27) Rikard Tynell TYN 132
27 (28) Jiří Ročárek CRT 132
29 (48) Klas Nilsson IGN 131
30 (32) Kjetil Dammen OSR 127
31 (43) Vetle Thyli TNM 126
32 (23) Petr Novák CRT 122
32 (41) Markus Ottosson LAG 122
32 (32) Thomas Gifstad SGT 122
35 (38) Jiří Pliska SILV 113
36 (35) Michael Kuisle TFN 112
37 (36) Bruno Debertolis ROB 110
38 (38) Pavel Ondrášek CRT 106
39 (29) Jens Eriksson TYN 99
40 (45) Eric Thomas TFN 98
41 (30) Ari Luusua TMA 95
41 (30) Niko Koskela TMA 95
43 (34) Lukáš Bauer BST 92
44 (49) Björn Rydvall IGN 91
45 (41) Robin Frost TFN 90
46 (59) Nils Weirich TFN 81
46 (37) Maxim Kovalev RMT 81
48 (83) Øystein Pettersen BNB 80
48 (38) Thomas Gjestrumbakken PAR 80
50 (82) Jörgen Brink BRI 76
51 (45) Vinjar Skogsholm PAR 75
51 (45) Christoffer Lindvall TMA 75
53 (57) Kristoffer Nielsen SGT 73
54 (49) Christian Winker SYN 72
55 (62) Fabián Štoček CRT 71
56 (51) Stian Berg SYN 69
57 (52) Thomas Freimuth XCS 68
57 (52) Viktor Mäenpää TMA 68
59 (84) Antti Lampinen PEL 66
59 (54) Francesco Ferrari ROB 66
61 (62) Florian Göbel XCS 65
61 (55) Kjetil Tyrom PAR 65
63 (56) Ståle Fenstad OSR 64
64 (67) Pål Åge Joten SYN 63
64 (57) Jakub Pšenička CRT 63
66 (60) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
67 (61) Atle Smenes OSR 58
68 (64) Alexis Jeannerod BST 54
69 (65) Anders Kampenhøy PAR 52
69 (65) Hannes Mäenpää TMA 52
71 (67) Philipp Bachl STA 51
72 (67) Thomas Stöggl STA 50
72 (67) Simen Engebretsen Nordli PAR 50
72 (67) Jan Svoboda SILV 50
72 (67) Philip Bellingham STA 50
72 (67) Daniel Debertin XCS 50
72 (67) Christoph Friedl XCS 50
72 (67) Runar Hermo SYN 50
72 (67) Olli Tyrväinen FFT 50
72 (67) Stefan Petritsch STA 50
72 (67) Mikko Harju FFT 50
72 (67) Miika Ruokonen FFT 50
72 (67) Gustaf Berglund ARE 50
72 (67) Martin Doppelreiter STA 50
85   Jerry Ahrlin TYN 39
86   Nikita Stupak RMT 37
87 (85) John Kristian Dahl KOT 28
88 (86) Mats Håkon Breda TEL 27
89 (87) Johan Lövgren IGN 26
90   Václav Sedláček SILV 22
91 (88) Hans Mäenpää TMA 19
92   Loris Frasnelli ROB 16
93   Curdin Perl PON 15
94 (89) Pavel Janeček SILV 11
95   Arnaud Du Pasquier TNM 7
96 (90) Daniel Máka CRT 4
96 (90) Ole Jakob Nes OSR 4

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 120
2 (3) Lina Korsgren ARE 67
3 (6) Kateřina Smutná BST 37
4 (4) Masako Ishida KOT 33
4 (2) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 33
6 (5) Astrid Øyre Slind KOT 17
6   Viktoria Melina RMT 17
8   Laila Kveli TYN 8
9 (6) Sara Lindborg SER 4

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Anton Karlsson LAG 189
2 (3) Oskar Kardin SAN 151
3 (2) Ermil Vokuev RMT 140
4 (4) Andreas Nygaard SAN 72
5 (6) Morten Eide Pedersen BNB 34
6 (9) Øyvind Moen Fjeld SAN 26
6 (13) Markus Ottosson LAG 26
8 (4) Thomas Gjestrumbakken PAR 24
9 (6) Simen Østensen BNB 23
10 (10) Torleif Syrstad KOT 22
11 (6) Jimmie Johnsson LAG 19
11   Anders Høst SER 19
13   Nikita Stupak RMT 15
14 (10) Marcus Johansson LAG 11
14 (10) Tore Bjørseth Berdal KOT 11
16 (14) Ilya Chernousov BST 8
17   Anders Aukland SAN 7
18   Jerry Ahrlin TYN 4
19 (14) Klas Nilsson IGN 1
19   Tord Asle Gjerdalen SAN 1
19   Jan Šrail BST 1

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 710
2 (1) Lager 157 Ski Team LAG 680
3 (3) Team Koteng KOT 505
4 (4) Team Serneke SER 500
5 (5) Russian Marathon Team RMT 470
6 (6) Bauer Ski Team BST 420
7 (7) Team Mäenpää TMA 326
8 (8) Team Trentino Robinson Trainer ROB 295
9 (11) Team BN Bank BNB 265
10 (9) Team Parkettpartner PAR 257
11 (10) Vltava Fund Craft Team CRT 249
12 (13) Silvini Madshus team SILV 244
13 (11) Team Forever Nordic TFN 239
14 (16) Team Tynell TYN 225
15 (18) ÅRE Längdskidklubb ARE 210
16 (15) Skigo XC Team SGT 207
16 (14) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 207
18 (17) Team Synnfjell SYN 190
19 (20) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 132
20 (21) Team Igne IGN 126
21 (21) Team Norgeshus Maxpulse TNM 123
22 (19) FullFit Team FFT 113
23 (23) Skimarathon Team Austria STA 74
24 (24) JBrink Ski Team BRI 73
25 (24) Team Peltonen PEL 71
26 (26) Team Telemark TEL 33
27 (27) Team Pontresina PON 31
28 (27) Lyn Ski Moseteråsen LYN 0
28 (27) Team Mosetertoppen Skiline MOS 0
28   Team Yoko Optiwax YOK 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman TMA 290
2 (5) Lali Kvaratskheliya RMT 162
3 (2) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
4 (3) Jessica Wirth TFN 110
5 (4) Franziska Müller TFN 101
6   Marthe Bjørnsgaard SAN 100
7 (6) Jogscha Aberhalden PAR 50

Youth Men

#     name team points
1 (3) Oskar Kardin SAN 380
2 (1) Ermil Vokuev RMT 341
3 (2) Andreas Holmberg SER 263
4 (4) Torleif Syrstad KOT 248
5 (5) Bob Impola SER 233
6 (7) Magnus Vesterheim PAR 162
7 (6) Oscar Persson LAG 155
8 (8) Mauro Brigadoi ROB 146
9 (9) Thomas Gifstad SGT 122
10 (10) Michael Kuisle TFN 112
11 (11) Pavel Ondrášek CRT 106
12 (13) Robin Frost TFN 90
13 (21) Nils Weirich TFN 81
14 (11) Thomas Gjestrumbakken PAR 80
15 (14) Vinjar Skogsholm PAR 75
15 (14) Christoffer Lindvall TMA 75
17 (16) Christian Winker SYN 72
18 (23) Fabián Štoček CRT 71
19 (17) Stian Berg SYN 69
20 (18) Viktor Mäenpää TMA 68
21 (19) Francesco Ferrari ROB 66
22 (20) Kjetil Tyrom PAR 65
23 (26) Pål Åge Joten SYN 63
24 (22) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
25 (24) Anders Kampenhøy PAR 52
25 (24) Hannes Mäenpää TMA 52
27 (26) Daniel Debertin XCS 50
27 (26) Olli Tyrväinen FFT 50
27 (26) Martin Doppelreiter STA 50
30   Arnaud Du Pasquier TNM 7
31 (30) Daniel Máka CRT 4

Visma Alp Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 400
2 (2) Sara Lindborg SER 300
3 (5) Lina Korsgren ARE 290
4 (6) Kateřina Smutná BST 255
4 (3) Masako Ishida KOT 255
6 (7) Laila Kveli TYN 220
7 (10) Heli Heiskanen ROB 180
8 (9) Lali Kvaratskheliya RMT 162
9 (11) Evelina Bångman TMA 160
10 (4) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 130
11   Marthe Bjørnsgaard SAN 100
12 (8) Larisa Ryasina RMT 95
13   Viktoria Melina RMT 90
14   Berthe Annette Svenkerud SYN 85
15 (12) Terhi Pollari TMA 76
15   Ingeborg Dahl SGT 76
17 (13) Zuzana Kocumová SILV 72
18   Šárka Zelenková SILV 68

Visma Alp Trophy Men

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 400
2 (3) Ilya Chernousov BST 320
3 (11) Anders Aukland SAN 230
3 (7) Morten Eide Pedersen BNB 230
5 (9) Oskar Kardin SAN 210
6 (4) Ermil Vokuev RMT 206
7 (6) Øyvind Moen Fjeld SAN 205
8 (5) Anton Karlsson LAG 200
9 (10) Tore Bjørseth Berdal KOT 180
10 (2) Andreas Holmberg SER 170
11 (13) Anders Høst SER 162
12 (12) Stian Hoelgaard KOT 161
13 (22) Andreas Nygaard SAN 148
14 (17) Jimmie Johnsson LAG 129
15 (14) Torleif Syrstad KOT 122
16 (19) Bob Impola SER 119
17 (15) Marcus Johansson LAG 115
18 (8) Simen Østensen BNB 95
19 (16) Kjetil Dammen OSR 94
20 (24) Vetle Thyli TNM 87
21 (41) Alexey Dvoskin RMT 84
22 (26) Øystein Pettersen BNB 80
23 (23) Jörgen Brink BRI 76
24 (18) Magnus Vesterheim PAR 75
25 (30) Jan Šrail BST 72
26 (25) Mauro Brigadoi ROB 64
27 (28) Thomas Gifstad SGT 62
28   Stanislav Řezáč SILV 60
28 (29) Rikard Tynell TYN 60
30 (32) Jiří Ročárek CRT 59
31   Klas Nilsson IGN 57
32 (36) Pavel Ondrášek CRT 51
33 (37) Bruno Debertolis ROB 48
33 (20) Oscar Persson LAG 48
33 (38) Michael Kuisle TFN 48
36 (21) Petr Novák CRT 45
37   Markus Ottosson LAG 43
38 (44) Eric Thomas TFN 40
39   Jerry Ahrlin TYN 39
40 (42) Björn Rydvall IGN 38
41   Nikita Stupak RMT 37
42 (27) Jens Eriksson TYN 34
43   Jiří Pliska SILV 33
44   Antti Lampinen PEL 32
45 (31) Thomas Gjestrumbakken PAR 30
46 (33) John Kristian Dahl KOT 28
47 (34) Mats Håkon Breda TEL 27
48 (35) Johan Lövgren IGN 26
49 (48) Kristoffer Nielsen SGT 23
50   Václav Sedláček SILV 22
50 (39) Christian Winker SYN 22
52 (40) Lukáš Bauer BST 21
53 (52) Robin Frost TFN 20
53   Nils Weirich TFN 20
55 (43) Hans Mäenpää TMA 18
56   Loris Frasnelli ROB 16
56 (45) Christoffer Lindvall TMA 16
58 (54) Florian Göbel XCS 15
58 (46) Kjetil Tyrom PAR 15
58   Curdin Perl PON 15
61 (47) Ståle Fenstad OSR 14
61   Fabián Štoček CRT 14
63   Pål Åge Joten SYN 13
64 (49) Viktor Mäenpää TMA 12
65 (50) Pavel Janeček SILV 11
66 (51) Sigurd Sollien Hulbak SGT 10
67 (53) Atle Smenes OSR 8
68   Arnaud Du Pasquier TNM 7
69   Torgeir Skare Thygesen OSR 6
70 (55) Ole Jakob Nes OSR 4
71 (56) Anders Kampenhøy PAR 2
72   Philipp Bachl STA 1

Climb Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 60
2 (2) Astrid Øyre Slind KOT 24
2 (2) Masako Ishida KOT 24
4 (4) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 21
5 (5) Lina Korsgren ARE 17
6 (6) Sara Lindborg SER 13
7 (7) Kateřina Smutná BST 9

Climb Men

#     name team points
1 (1) Morten Eide Pedersen BNB 78
2 (2) Ermil Vokuev RMT 69
3 (3) Simen Østensen BNB 50
4 (4) Øyvind Moen Fjeld SAN 46
5 (5) Tore Bjørseth Berdal KOT 31
6 (6) Tord Asle Gjerdalen SAN 28
7 (7) Ilya Chernousov BST 24
8 (8) Anton Karlsson LAG 19
9 (9) Oskar Kardin SAN 15
10 (10) Ari Luusua TMA 11
10 (10) Magnus Vesterheim PAR 11
12 (12) Andreas Nygaard SAN 8
13 (13) Anders Aukland SAN 7
14 (14) Torleif Syrstad KOT 4
15 (15) Stian Hoelgaard KOT 1