Tord Asle Gjerdalen. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt før Toblach-Cortina

Etter Marcialonga, 5. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper, nå foran denne ukens Toblach-Cortina.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 850
2 (2) Kateřina Smutná BST 645
3 (4) Lina Korsgren ARE 595
4 (3) Sara Lindborg SER 470
5 (7) Evelina Bångman TMA 380
6 (5) Laila Kveli TYN 365
7 (10) Viktoria Melina RMT 336
8 (6) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 330
9 (9) Heli Heiskanen ROB 325
10 (11) Terhi Pollari TMA 291
11 (8) Masako Ishida KOT 255
12 (15) Ingeborg Dahl SGT 211
13 (12) Astrid Øyre Slind KOT 180
14 (17) Niina Virtanen FFT 169
15 (13) Lali Kvaratskheliya RMT 162
16 (20) Karolína Bícová CRT 152
17 (25) Zuzana Kocumová SILV 140
17 (14) Barbara Jezersek BST 140
19   Silje Øyre Slind KOT 130
20 (16) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
21 (18) Sandra Schützová SILV 114
22 (19) Jessica Wirth TFN 110
23   Seraina Boner SGT 105
24 (21) Franziska Müller TFN 101
25 (22) Marthe Bjørnsgaard SAN 100
25   Maria Gräfnings SGT 100
27 (23) Larisa Ryasina RMT 95
28 (24) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
29   Berit Gjelten SYN 72
30 (26) Šárka Zelenková SILV 68
31   Barbro Saetha LYN 64
32   Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
33   Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 54
34 (27) Jogscha Aberhalden PAR 50
35   Mirva Rottensteiner STA 39

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 660
2 (4) Ilya Chernousov BST 570
3 (2) Morten Eide Pedersen BNB 560
4 (10) Tore Bjørseth Berdal KOT 472
5 (6) Andreas Nygaard SAN 468
6 (5) Stian Hoelgaard KOT 441
6 (7) Ermil Vokuev RMT 441
8 (11) Anders Aukland SAN 403
9 (8) Øyvind Moen Fjeld SAN 391
10 (12) Anton Karlsson LAG 386
11 (3) Oskar Kardin SAN 380
12 (13) Andreas Holmberg SER 331
13 (9) Anders Høst SER 328
14 (15) Simen Østensen BNB 320
15 (18) Marcus Johansson LAG 306
16 (19) Jimmie Johnsson LAG 268
17 (17) Torgeir Skare Thygesen OSR 263
18 (16) Bob Impola SER 260
19 (14) Torleif Syrstad KOT 256
20 (22) Oscar Persson LAG 203
21 (22) Fredrik Byström LAG 198
22 (26) Stanislav Řezáč SILV 196
22 (27) Rikard Tynell TYN 196
24 (20) Alexey Dvoskin RMT 182
25 (30) Kjetil Dammen OSR 181
25 (21) Magnus Vesterheim PAR 181
27 (25) Mauro Brigadoi ROB 176
28 (29) Klas Nilsson IGN 162
29 (32) Markus Ottosson LAG 161
29 (31) Vetle Thyli TNM 161
31 (24) Jan Šrail BST 150
32 (32) Thomas Gifstad SGT 145
33 (41) Niko Koskela TMA 136
34 (39) Jens Eriksson TYN 132
34 (27) Jiří Ročárek CRT 132
36 (37) Bruno Debertolis ROB 131
36 (35) Jiří Pliska SILV 131
38 (38) Pavel Ondrášek CRT 123
39 (32) Petr Novák CRT 122
40 (36) Michael Kuisle TFN 112
41 (68) Alexis Jeannerod BST 111
42 (43) Lukáš Bauer BST 106
43 (50) Jörgen Brink BRI 105
44 (51) Vinjar Skogsholm PAR 99
45 (40) Eric Thomas TFN 98
46 (56) Stian Berg SYN 97
47 (48) Thomas Gjestrumbakken PAR 95
47 (41) Ari Luusua TMA 95
49 (44) Björn Rydvall IGN 91
50 (45) Robin Frost TFN 90
51 (59) Antti Lampinen PEL 88
52 (46) Nils Weirich TFN 81
52 (46) Maxim Kovalev RMT 81
54 (48) Øystein Pettersen BNB 80
55 (59) Francesco Ferrari ROB 79
56 (53) Kristoffer Nielsen SGT 78
57 (72) Simen Engebretsen Nordli PAR 75
57 (51) Christoffer Lindvall TMA 75
59 (61) Kjetil Tyrom PAR 74
59 (55) Fabián Štoček CRT 74
61 (54) Christian Winker SYN 72
62 (86) Nikita Stupak RMT 71
63 (57) Thomas Freimuth XCS 68
63 (57) Viktor Mäenpää TMA 68
65 (61) Florian Göbel XCS 65
66 (63) Ståle Fenstad OSR 64
67 (64) Pål Åge Joten SYN 63
67 (64) Jakub Pšenička CRT 63
69 (72) Runar Hermo SYN 62
70 (66) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
71 (67) Atle Smenes OSR 58
72 (69) Anders Kampenhøy PAR 52
72 (69) Hannes Mäenpää TMA 52
74   Runar Skaug Mathisen TEL 51
74 (71) Philipp Bachl STA 51
76 (72) Thomas Stöggl STA 50
76 (72) Jan Svoboda SILV 50
76 (72) Philip Bellingham STA 50
76 (72) Daniel Debertin XCS 50
76 (72) Christoph Friedl XCS 50
76 (72) Olli Tyrväinen FFT 50
76 (72) Stefan Petritsch STA 50
76 (72) Mikko Harju FFT 50
76 (72) Miika Ruokonen FFT 50
76 (72) Gustaf Berglund ARE 50
76 (72) Martin Doppelreiter STA 50
87   Vegard Vinje LYN 45
88 (90) Václav Sedláček SILV 42
89 (85) Jerry Ahrlin TYN 39
90   Chris Andre Jespersen KOT 32
91 (87) John Kristian Dahl KOT 28
92 (88) Mats Håkon Breda TEL 27
93 (89) Johan Lövgren IGN 26
94 (91) Hans Mäenpää TMA 19
95 (92) Loris Frasnelli ROB 16
96 (93) Curdin Perl PON 15
97 (94) Pavel Janeček SILV 11
98   Joar Thele LYN 10
99 (95) Arnaud Du Pasquier TNM 7
100   Magnus Bleken MOS 6
101   Petter Kaarby LYN 4
101 (96) Daniel Máka CRT 4
101 (96) Ole Jakob Nes OSR 4

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 150
2 (2) Lina Korsgren ARE 84
3 (3) Kateřina Smutná BST 61
4 (4) Masako Ishida KOT 33
4 (4) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 33
6 (6) Astrid Øyre Slind KOT 17
6 (6) Viktoria Melina RMT 17
8   Silje Øyre Slind KOT 9
9 (8) Laila Kveli TYN 8
10   Seraina Boner SGT 4
10 (9) Sara Lindborg SER 4

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Anton Karlsson LAG 239
2 (3) Ermil Vokuev RMT 179
3 (2) Oskar Kardin SAN 151
4 (4) Andreas Nygaard SAN 103
5 (6) Markus Ottosson LAG 50
6 (5) Morten Eide Pedersen BNB 34
7 (9) Simen Østensen BNB 30
8 (6) Øyvind Moen Fjeld SAN 26
9 (8) Thomas Gjestrumbakken PAR 24
10 (10) Torleif Syrstad KOT 22
11 (11) Jimmie Johnsson LAG 19
11   Jens Eriksson TYN 19
11 (11) Anders Høst SER 19
14   Rikard Tynell TYN 15
14 (13) Nikita Stupak RMT 15
16   Stanislav Řezáč SILV 11
16 (14) Marcus Johansson LAG 11
16 (14) Tore Bjørseth Berdal KOT 11
19 (17) Anders Aukland SAN 8
19 (16) Ilya Chernousov BST 8
21 (18) Jerry Ahrlin TYN 4
21   Kjetil Dammen OSR 4
23 (19) Klas Nilsson IGN 1
23 (19) Tord Asle Gjerdalen SAN 1
23 (19) Jan Šrail BST 1

Pro Teams

#     name team points
1 (2) Lager 157 Ski Team LAG 880
2 (1) Team Santander SAN 810
3 (3) Team Koteng KOT 645
4 (5) Russian Marathon Team RMT 590
4 (6) Bauer Ski Team BST 590
6 (4) Team Serneke SER 580
7 (7) Team Mäenpää TMA 416
8 (8) Team Trentino Robinson Trainer ROB 370
9 (9) Team BN Bank BNB 360
10 (10) Team Parkettpartner PAR 327
11 (12) Silvini Madshus team SILV 306
12 (15) ÅRE Längdskidklubb ARE 295
13 (11) Vltava Fund Craft Team CRT 290
14 (14) Team Tynell TYN 279
15 (16) Skigo XC Team SGT 273
16 (16) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 251
17 (18) Team Synnfjell SYN 248
18 (13) Team Forever Nordic TFN 239
19 (20) Team Igne IGN 155
20 (21) Team Norgeshus Maxpulse TNM 154
21 (22) FullFit Team FFT 148
22 (19) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 132
23 (23) Skimarathon Team Austria STA 107
24 (24) JBrink Ski Team BRI 100
25 (25) Team Peltonen PEL 96
26 (26) Team Telemark TEL 80
27 (28) Lyn Ski Moseteråsen LYN 50
28 (28) Team Yoko Optiwax YOK 38
29 (27) Team Pontresina PON 31
30 (28) Team Mosetertoppen Skiline MOS 23

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman TMA 380
2 (2) Lali Kvaratskheliya RMT 162
3 (3) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
4 (4) Jessica Wirth TFN 110
5 (5) Franziska Müller TFN 101
6 (6) Marthe Bjørnsgaard SAN 100
7 (7) Jogscha Aberhalden PAR 50

Youth Men

#     name team points
1 (2) Ermil Vokuev RMT 441
2 (1) Oskar Kardin SAN 380
3 (3) Andreas Holmberg SER 331
4 (5) Bob Impola SER 260
5 (4) Torleif Syrstad KOT 256
6 (7) Oscar Persson LAG 203
7 (6) Magnus Vesterheim PAR 181
8 (8) Mauro Brigadoi ROB 176
9 (9) Thomas Gifstad SGT 145
10 (11) Pavel Ondrášek CRT 123
11 (10) Michael Kuisle TFN 112
12 (15) Vinjar Skogsholm PAR 99
13 (19) Stian Berg SYN 97
14 (14) Thomas Gjestrumbakken PAR 95
15 (12) Robin Frost TFN 90
16 (13) Nils Weirich TFN 81
17 (21) Francesco Ferrari ROB 79
18 (15) Christoffer Lindvall TMA 75
19 (22) Kjetil Tyrom PAR 74
19 (18) Fabián Štoček CRT 74
21 (17) Christian Winker SYN 72
22 (20) Viktor Mäenpää TMA 68
23 (23) Pål Åge Joten SYN 63
24 (24) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
25 (25) Anders Kampenhøy PAR 52
25 (25) Hannes Mäenpää TMA 52
27   Runar Skaug Mathisen TEL 51
28 (27) Daniel Debertin XCS 50
28 (27) Olli Tyrväinen FFT 50
28 (27) Martin Doppelreiter STA 50
31   Joar Thele LYN 10
32 (30) Arnaud Du Pasquier TNM 7
33 (31) Daniel Máka CRT 4

Visma Alp Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 600
2 (3) Lina Korsgren ARE 440
3 (4) Kateřina Smutná BST 425
4 (2) Sara Lindborg SER 300
5 (7) Heli Heiskanen ROB 275
6 (4) Masako Ishida KOT 255
7 (9) Evelina Bångman TMA 250
8 (6) Laila Kveli TYN 220
9 (13) Viktoria Melina RMT 210
10 (8) Lali Kvaratskheliya RMT 162
11 (15) Ingeborg Dahl SGT 161
12 (15) Terhi Pollari TMA 156
13 (17) Zuzana Kocumová SILV 140
14   Silje Øyre Slind KOT 130
14 (10) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 130
16   Seraina Boner SGT 105
17 (11) Marthe Bjørnsgaard SAN 100
17   Maria Gräfnings SGT 100
19 (12) Larisa Ryasina RMT 95
20 (14) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
21   Berit Gjelten SYN 72
22 (18) Šárka Zelenková SILV 68
23   Barbro Saetha LYN 64
24   Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
25   Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 54
26   Niina Virtanen FFT 51
27   Karolína Bícová CRT 45
28   Mirva Rottensteiner STA 39

Visma Alp Trophy Men

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 530
2 (2) Ilya Chernousov BST 520
3 (3) Morten Eide Pedersen BNB 380
4 (9) Tore Bjørseth Berdal KOT 350
5 (3) Anders Aukland SAN 335
6 (6) Ermil Vokuev RMT 306
7 (8) Anton Karlsson LAG 295
8 (7) Øyvind Moen Fjeld SAN 281
9 (13) Andreas Nygaard SAN 268
10 (12) Stian Hoelgaard KOT 241
11 (10) Andreas Holmberg SER 238
12 (5) Oskar Kardin SAN 210
13 (17) Marcus Johansson LAG 205
14 (14) Jimmie Johnsson LAG 201
15 (18) Simen Østensen BNB 180
16 (11) Anders Høst SER 178
17 (19) Kjetil Dammen OSR 148
18 (16) Bob Impola SER 146
19 (15) Torleif Syrstad KOT 130
20 (28) Rikard Tynell TYN 124
21 (20) Vetle Thyli TNM 122
22 (28) Stanislav Řezáč SILV 120
23 (23) Jörgen Brink BRI 105
24 (33) Oscar Persson LAG 96
25 (26) Mauro Brigadoi ROB 94
25 (24) Magnus Vesterheim PAR 94
27 (31) Klas Nilsson IGN 88
28 (27) Thomas Gifstad SGT 85
29 (21) Alexey Dvoskin RMT 84
30 (37) Markus Ottosson LAG 82
31 (22) Øystein Pettersen BNB 80
32 (25) Jan Šrail BST 72
33 (41) Nikita Stupak RMT 71
34 (33) Bruno Debertolis ROB 69
35 (32) Pavel Ondrášek CRT 68
36 (42) Jens Eriksson TYN 67
37 (30) Jiří Ročárek CRT 59
38   Alexis Jeannerod BST 57
39 (44) Antti Lampinen PEL 54
40 (43) Jiří Pliska SILV 51
40   Runar Skaug Mathisen TEL 51
42 (33) Michael Kuisle TFN 48
43 (36) Petr Novák CRT 45
43 (45) Thomas Gjestrumbakken PAR 45
43   Vegard Vinje LYN 45
46   Fredrik Byström LAG 43
46 (69) Torgeir Skare Thygesen OSR 43
48 (50) Václav Sedláček SILV 42
49   Niko Koskela TMA 41
50 (38) Eric Thomas TFN 40
51 (39) Jerry Ahrlin TYN 39
52 (40) Björn Rydvall IGN 38
53 (52) Lukáš Bauer BST 35
54   Chris Andre Jespersen KOT 32
55 (46) John Kristian Dahl KOT 28
55   Stian Berg SYN 28
55 (49) Kristoffer Nielsen SGT 28
58 (47) Mats Håkon Breda TEL 27
59 (48) Johan Lövgren IGN 26
60   Simen Engebretsen Nordli PAR 25
61   Vinjar Skogsholm PAR 24
61 (58) Kjetil Tyrom PAR 24
63 (50) Christian Winker SYN 22
64 (53) Robin Frost TFN 20
64 (53) Nils Weirich TFN 20
66 (55) Hans Mäenpää TMA 18
67 (61) Fabián Štoček CRT 17
68 (56) Loris Frasnelli ROB 16
68 (56) Christoffer Lindvall TMA 16
70 (58) Florian Göbel XCS 15
70 (58) Curdin Perl PON 15
72 (61) Ståle Fenstad OSR 14
73 (63) Pål Åge Joten SYN 13
73   Francesco Ferrari ROB 13
75   Runar Hermo SYN 12
75 (64) Viktor Mäenpää TMA 12
77 (65) Pavel Janeček SILV 11
78   Joar Thele LYN 10
78 (66) Sigurd Sollien Hulbak SGT 10
80 (67) Atle Smenes OSR 8
81 (68) Arnaud Du Pasquier TNM 7
82   Magnus Bleken MOS 6
83   Petter Kaarby LYN 4
83 (70) Ole Jakob Nes OSR 4
85 (71) Anders Kampenhøy PAR 2
86 (72) Philipp Bachl STA 1

Climb Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 84
2 (5) Lina Korsgren ARE 47
3 (7) Kateřina Smutná BST 26
4 (2) Astrid Øyre Slind KOT 24
4 (2) Masako Ishida KOT 24
6 (4) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 21
7 (6) Sara Lindborg SER 13
8   Silje Øyre Slind KOT 9
9   Viktoria Melina RMT 4

Climb Men

#     name team points
1 (1) Morten Eide Pedersen BNB 109
2 (2) Ermil Vokuev RMT 88
3 (7) Ilya Chernousov BST 74
4 (5) Tore Bjørseth Berdal KOT 70
5 (6) Tord Asle Gjerdalen SAN 52
6 (3) Simen Østensen BNB 50
7 (4) Øyvind Moen Fjeld SAN 47
8 (8) Anton Karlsson LAG 23
8 (12) Andreas Nygaard SAN 23
10 (9) Oskar Kardin SAN 15
11 (13) Anders Aukland SAN 14
12   Marcus Johansson LAG 11
12 (10) Ari Luusua TMA 11
12 (10) Magnus Vesterheim PAR 11
15 (14) Torleif Syrstad KOT 4
16 (15) Stian Hoelgaard KOT 1