Britta Johansson Norgren og Morten Eide Pedersen vant Jizerska 2018. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Britta Johansson Norgren og Morten Eide Pedersen vant Jizerska 2018. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt før Vasaloppet

Etter Jizerska, 7. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper foran kommende helgs Vasaloppet.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1250
2 (2) Kateřina Smutná BST 985
3 (3) Lina Korsgren ARE 845
4 (4) Sara Lindborg SER 750
5 (6) Heli Heiskanen ROB 560
6 (5) Evelina Bångman TMA 534
7 (9) Viktoria Melina RMT 441
8 (11) Astrid Øyre Slind KOT 420
9 (7) Terhi Pollari TMA 386
10 (8) Laila Kveli TYN 365
11 (10) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 330
12 (15) Ingeborg Dahl SGT 296
13 (14) Karolína Bícová CRT 270
14 (12) Masako Ishida KOT 255
15 (13) Niina Virtanen FFT 249
16 (19) Zuzana Kocumová SILV 208
17 (23) Nadezhda Shunyaeva RMT 182
18 (16) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
19 (29) Roxane Lacroix BST 175
20 (17) Lali Kvaratskheliya RMT 162
21 (18) Franziska Müller TFN 161
22 (34) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 149
23 (19) Barbara Jezersek BST 140
24 (21) Šárka Zelenková SILV 136
25 (22) Silje Øyre Slind KOT 130
26 (24) Sandra Schützová SILV 114
27 (25) Jessica Wirth TFN 110
28 (26) Seraina Boner SGT 105
29 (27) Maria Gräfnings SGT 100
30 (28) Larisa Ryasina RMT 95
31 (29) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
32   Sofie Elebro SAN 80
33 (31) Berit Gjelten SYN 72
33   Noora Kivikko CRT 72
35 (32) Barbro Saetha LYN 64
36 (33) Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
37   Emilia Romanowicz CRT 57
38 (35) Jogscha Aberhalden PAR 50
39 (36) Mirva Rottensteiner STA 39

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 990
2 (2) Morten Eide Pedersen BNB 880
3 (3) Andreas Nygaard SAN 788
4 (9) Oskar Kardin SAN 655
5 (7) Anton Karlsson LAG 621
6 (6) Stian Hoelgaard KOT 617
7 (4) Ilya Chernousov BST 602
8 (5) Tore Bjørseth Berdal KOT 601
9 (12) Simen Østensen BNB 525
10 (10) Øyvind Moen Fjeld SAN 523
11 (8) Anders Aukland SAN 503
12 (11) Ermil Vokuev RMT 441
13 (13) Andreas Holmberg SER 391
14 (14) Torgeir Skare Thygesen OSR 384
15 (18) Torleif Syrstad KOT 357
16 (15) Anders Høst SER 351
17 (16) Marcus Johansson LAG 333
18 (23) Niko Koskela TMA 316
19 (19) Oscar Persson LAG 312
20 (17) Jimmie Johnsson LAG 302
21 (20) Bob Impola SER 293
22 (22) Mauro Brigadoi ROB 288
23 (24) Kjetil Dammen OSR 284
24 (21) Fredrik Byström LAG 273
25 (31) Magnus Vesterheim PAR 257
26 (27) Stanislav Řezáč SILV 250
27 (25) Vetle Thyli TNM 247
28 (26) Markus Ottosson LAG 226
29 (32) Jiří Ročárek CRT 219
30 (30) Alexey Dvoskin RMT 211
31 (38) Bruno Debertolis ROB 197
32 (27) Rikard Tynell TYN 196
33 (53) Ari Luusua TMA 190
34 (29) Jan Šrail BST 189
35 (40) Øystein Pettersen BNB 188
36 (36) Jiří Pliska SILV 187
37 (48) Vinjar Skogsholm PAR 184
38 (37) Pavel Ondrášek CRT 181
39 (33) Alexis Jeannerod BST 171
40 (34) Jens Eriksson TYN 169
41 (35) Klas Nilsson IGN 162
42 (39) Thomas Gifstad SGT 160
43 (63) Simen Engebretsen Nordli PAR 155
44 (53) Thomas Gjestrumbakken PAR 152
45 (48) Fabián Štoček CRT 144
46 (41) Antti Lampinen PEL 133
47 (42) Jörgen Brink BRI 132
48 (43) Stian Berg SYN 125
49 (44) Michael Kuisle TFN 124
50 (45) Petr Novák CRT 122
51 (46) Björn Rydvall IGN 109
52 (58) Maxim Kovalev RMT 107
53 (47) Lukáš Bauer BST 106
54 (92) Chris Andre Jespersen KOT 100
54 (60) Ståle Fenstad OSR 100
56 (48) Francesco Ferrari ROB 99
57 (51) Eric Thomas TFN 98
58 (52) Christoffer Lindvall TMA 97
59 (55) Runar Hermo SYN 93
60 (61) Kristoffer Nielsen SGT 91
61 (56) Robin Frost TFN 90
62 (57) Runar Skaug Mathisen TEL 86
63 (68) Thomas Freimuth XCS 82
64 (58) Nils Weirich TFN 81
65 (69) Jakub Pšenička CRT 80
65 (65) Florian Göbel XCS 80
67 (61) Viktor Mäenpää TMA 78
68 (64) Kjetil Tyrom PAR 74
69 (65) Christian Winker SYN 72
70 (67) Nikita Stupak RMT 71
71 (69) Pål Åge Joten SYN 63
71 (69) Hannes Mäenpää TMA 63
73 (89) Václav Sedláček SILV 60
73 (72) Atle Smenes OSR 60
73 (72) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
76 (76) Daniel Debertin XCS 57
77 (75) Philipp Bachl STA 53
78 (74) Anders Kampenhøy PAR 52
79 (76) Thomas Stöggl STA 50
79 (76) Jan Svoboda SILV 50
79 (76) Philip Bellingham STA 50
79 (76) Christoph Friedl XCS 50
79 (76) Olli Tyrväinen FFT 50
79 (76) Stefan Petritsch STA 50
79 (76) Mikko Harju FFT 50
79 (76) Miika Ruokonen FFT 50
79 (76) Gustaf Berglund ARE 50
79 (76) Martin Doppelreiter STA 50
89 (87) Johan Lövgren IGN 45
89 (87) Vegard Vinje LYN 45
91 (90) Jerry Ahrlin TYN 39
92 (91) Loris Frasnelli ROB 37
93 (93) Anders Gløersen OSR 30
94 (94) John Kristian Dahl KOT 28
95 (95) Mats Håkon Breda TEL 27
96 (98) Øyvind Røgenes YOK 25
97 (106) Daniel Máka CRT 23
98   Erlend Widerø Hennig SGT 22
99 (96) Hans Mäenpää TMA 19
100   Ilya Semikov RMT 16
101 (97) Curdin Perl PON 15
102 (99) Pavel Janeček SILV 11
103 (100) Joar Thele LYN 10
104 (101) Adam Fellner BST 9
104   Esa Mursu FFT 9
106 (102) Arnaud Du Pasquier TNM 7
107 (103) Magnus Bleken MOS 6
107 (103) Gianluca Cologna TFN 6
109 (105) Lasse Hulgaard OSR 5
110 (106) Petter Kaarby LYN 4
110   Henri Jelonen YOK 4
110 (106) Ole Jakob Nes OSR 4
113   Nils-Ingar Aadne BNB 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 210
2 (3) Kateřina Smutná BST 109
3 (2) Lina Korsgren ARE 93
4 (4) Masako Ishida KOT 33
4 (4) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 33
6 (6) Astrid Øyre Slind KOT 30
7 (6) Sara Lindborg SER 25
8 (8) Viktoria Melina RMT 17
8   Heli Heiskanen ROB 17
10 (9) Silje Øyre Slind KOT 9
11 (10) Laila Kveli TYN 8
12 (11) Seraina Boner SGT 4

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Anton Karlsson LAG 328
2 (2) Oskar Kardin SAN 240
3 (3) Ermil Vokuev RMT 179
4 (4) Andreas Nygaard SAN 158
5 (6) Morten Eide Pedersen BNB 65
6 (5) Markus Ottosson LAG 51
7 (7) Simen Østensen BNB 41
8 (8) Øyvind Moen Fjeld SAN 26
9 (9) Thomas Gjestrumbakken PAR 24
9 (9) Mauro Brigadoi ROB 24
11 (11) Torleif Syrstad KOT 23
12 (12) Jimmie Johnsson LAG 19
12 (12) Jens Eriksson TYN 19
12 (12) Anders Høst SER 19
12   Øystein Pettersen BNB 19
16 (18) Tord Asle Gjerdalen SAN 16
17 (15) Rikard Tynell TYN 15
17   Ari Luusua TMA 15
17 (15) Alexis Jeannerod BST 15
17 (15) Nikita Stupak RMT 15
21 (19) Stanislav Řezáč SILV 11
21 (19) Marcus Johansson LAG 11
21 (19) Tore Bjørseth Berdal KOT 11
24 (22) Anders Aukland SAN 8
24 (22) Ilya Chernousov BST 8
26 (24) Chris Andre Jespersen KOT 7
26   Niko Koskela TMA 7
28 (25) Jerry Ahrlin TYN 4
28 (25) Kjetil Dammen OSR 4
28 (25) Stian Hoelgaard KOT 4
31 (28) Klas Nilsson IGN 1
31 (28) Jan Šrail BST 1

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Lager 157 Ski Team LAG 1220
2 (2) Team Santander SAN 1210
3 (3) Team Koteng KOT 845
4 (4) Bauer Ski Team BST 825
5 (5) Team Serneke SER 750
6 (6) Russian Marathon Team RMT 660
7 (7) Team Mäenpää TMA 626
8 (9) Team BN Bank BNB 565
9 (8) Team Trentino Robinson Trainer ROB 550
10 (13) Team Parkettpartner PAR 467
11 (10) Vltava Fund Craft Team CRT 445
12 (12) Silvini Madshus team SILV 430
13 (10) ÅRE Längdskidklubb ARE 424
14 (15) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 375
15 (18) Skigo XC Team SGT 339
16 (14) Team Tynell TYN 320
17 (16) Team Forever Nordic TFN 309
18 (17) Team Synnfjell SYN 306
19 (20) Team Norgeshus Maxpulse TNM 251
20 (19) FullFit Team FFT 243
21 (22) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 210
22 (21) Team Igne IGN 193
23 (26) Skimarathon Team Austria STA 145
24 (23) Team Peltonen PEL 140
25 (24) JBrink Ski Team BRI 135
26 (25) Team Telemark TEL 130
27 (27) Team Yoko Optiwax YOK 115
28 (28) Lyn Ski Moseteråsen LYN 50
29 (29) Team Pontresina PON 31
30 (30) Team Mosetertoppen Skiline MOS 23

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman TMA 534
2 (5) Nadezhda Shunyaeva RMT 182
3 (2) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
4 (7) Roxane Lacroix BST 175
5 (3) Lali Kvaratskheliya RMT 162
6 (4) Franziska Müller TFN 161
7 (6) Jessica Wirth TFN 110
8   Sofie Elebro SAN 80
9 (8) Jogscha Aberhalden PAR 50

Youth Men

#     name team points
1 (1) Oskar Kardin SAN 655
2 (2) Ermil Vokuev RMT 441
3 (3) Andreas Holmberg SER 391
4 (4) Torleif Syrstad KOT 357
5 (5) Oscar Persson LAG 312
6 (6) Bob Impola SER 293
7 (7) Mauro Brigadoi ROB 288
8 (8) Magnus Vesterheim PAR 257
9 (13) Vinjar Skogsholm PAR 184
10 (9) Pavel Ondrášek CRT 181
11 (10) Thomas Gifstad SGT 160
12 (17) Thomas Gjestrumbakken PAR 152
13 (13) Fabián Štoček CRT 144
14 (11) Stian Berg SYN 125
15 (12) Michael Kuisle TFN 124
16 (13) Francesco Ferrari ROB 99
17 (16) Christoffer Lindvall TMA 97
18 (18) Robin Frost TFN 90
19 (19) Runar Skaug Mathisen TEL 86
20 (20) Nils Weirich TFN 81
21 (21) Viktor Mäenpää TMA 78
22 (22) Kjetil Tyrom PAR 74
23 (23) Christian Winker SYN 72
24 (24) Pål Åge Joten SYN 63
24 (24) Hannes Mäenpää TMA 63
26 (26) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
27 (28) Daniel Debertin XCS 57
28 (27) Anders Kampenhøy PAR 52
29 (28) Olli Tyrväinen FFT 50
29 (28) Martin Doppelreiter STA 50
31 (34) Daniel Máka CRT 23
32   Erlend Widerø Hennig SGT 22
33   Ilya Semikov RMT 16
34 (31) Joar Thele LYN 10
35 (32) Adam Fellner BST 9
36 (33) Arnaud Du Pasquier TNM 7

Visma Alp Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 800
2 (2) Kateřina Smutná BST 595
3 (3) Lina Korsgren ARE 590
4 (4) Sara Lindborg SER 430
5 (5) Heli Heiskanen ROB 380
6 (6) Evelina Bångman TMA 340
7 (7) Masako Ishida KOT 255
8 (8) Terhi Pollari TMA 251
9 (9) Laila Kveli TYN 220
10 (10) Viktoria Melina RMT 210
11 (11) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
12 (12) Lali Kvaratskheliya RMT 162
13 (13) Ingeborg Dahl SGT 161
14 (14) Zuzana Kocumová SILV 140
15 (15) Šárka Zelenková SILV 136
16 (16) Niina Virtanen FFT 131
17 (17) Silje Øyre Slind KOT 130
17 (17) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 130
19 (19) Astrid Øyre Slind KOT 120
20 (20) Karolína Bícová CRT 109
21 (21) Seraina Boner SGT 105
22 (22) Maria Gräfnings SGT 100
23 (23) Larisa Ryasina RMT 95
24 (24) Roxane Lacroix BST 85
24 (24) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
26 (26) Berit Gjelten SYN 72
27 (27) Barbro Saetha LYN 64
28 (28) Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
28 (28) Franziska Müller TFN 60
30 (30) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 54
31 (31) Mirva Rottensteiner STA 39

Visma Alp Trophy Men

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 730
2 (2) Ilya Chernousov BST 520
3 (3) Morten Eide Pedersen BNB 500
4 (4) Tore Bjørseth Berdal KOT 445
5 (5) Andreas Nygaard SAN 438
6 (6) Anders Aukland SAN 435
7 (7) Anton Karlsson LAG 425
8 (8) Øyvind Moen Fjeld SAN 349
9 (9) Stian Hoelgaard KOT 317
10 (10) Oskar Kardin SAN 315
11 (11) Ermil Vokuev RMT 306
12 (12) Andreas Holmberg SER 270
13 (13) Simen Østensen BNB 265
14 (14) Jimmie Johnsson LAG 235
15 (15) Marcus Johansson LAG 205
16 (16) Kjetil Dammen OSR 191
17 (17) Anders Høst SER 178
18 (18) Vetle Thyli TNM 173
19 (19) Oscar Persson LAG 168
20 (20) Torleif Syrstad KOT 159
21 (21) Mauro Brigadoi ROB 158
22 (22) Bob Impola SER 146
23 (23) Øystein Pettersen BNB 137
24 (24) Jörgen Brink BRI 132
25 (25) Niko Koskela TMA 131
26 (26) Rikard Tynell TYN 124
27 (27) Torgeir Skare Thygesen OSR 123
27 (27) Markus Ottosson LAG 123
29 (29) Stanislav Řezáč SILV 120
30 (30) Alexis Jeannerod BST 117
31 (31) Jan Šrail BST 111
32 (32) Jiří Ročárek CRT 107
33 (33) Jens Eriksson TYN 104
34 (34) Pavel Ondrášek CRT 101
35 (35) Antti Lampinen PEL 99
36 (36) Fredrik Byström LAG 97
37 (37) Magnus Vesterheim PAR 94
38 (38) Bruno Debertolis ROB 92
39 (39) Klas Nilsson IGN 88
40 (40) Runar Skaug Mathisen TEL 86
41 (41) Thomas Gifstad SGT 85
42 (42) Alexey Dvoskin RMT 84
43 (43) Jiří Pliska SILV 77
44 (44) Nikita Stupak RMT 71
45 (45) Michael Kuisle TFN 60
46 (46) Björn Rydvall IGN 56
46 (46) Stian Berg SYN 56
48 (48) Petr Novák CRT 45
48 (48) Johan Lövgren IGN 45
48 (48) Thomas Gjestrumbakken PAR 45
48 (48) Vegard Vinje LYN 45
52 (52) Runar Hermo SYN 43
53 (53) Václav Sedláček SILV 42
53 (53) Fabián Štoček CRT 42
55 (55) Eric Thomas TFN 40
56 (56) Jerry Ahrlin TYN 39
57 (57) Christoffer Lindvall TMA 38
58 (58) Loris Frasnelli ROB 37
59 (59) Lukáš Bauer BST 35
60 (60) Francesco Ferrari ROB 33
61 (61) Chris Andre Jespersen KOT 32
62 (62) Ståle Fenstad OSR 30
62 (62) Anders Gløersen OSR 30
64 (64) John Kristian Dahl KOT 28
64 (64) Kristoffer Nielsen SGT 28
66 (66) Mats Håkon Breda TEL 27
67 (67) Simen Engebretsen Nordli PAR 25
68 (68) Vinjar Skogsholm PAR 24
68 (68) Kjetil Tyrom PAR 24
70 (70) Florian Göbel XCS 22
70 (70) Viktor Mäenpää TMA 22
70 (70) Christian Winker SYN 22
73 (73) Robin Frost TFN 20
73 (73) Nils Weirich TFN 20
75 (75) Hans Mäenpää TMA 18
76 (76) Curdin Perl PON 15
77 (77) Pål Åge Joten SYN 13
77 (77) Øyvind Røgenes YOK 13
79 (79) Pavel Janeček SILV 11
79 (79) Hannes Mäenpää TMA 11
81 (81) Joar Thele LYN 10
81 (81) Atle Smenes OSR 10
81 (81) Sigurd Sollien Hulbak SGT 10
84 (84) Adam Fellner BST 9
85 (85) Arnaud Du Pasquier TNM 7
86 (86) Magnus Bleken MOS 6
86 (86) Gianluca Cologna TFN 6
88 (88) Lasse Hulgaard OSR 5
89 (89) Petter Kaarby LYN 4
89 (89) Ole Jakob Nes OSR 4
91 (91) Anders Kampenhøy PAR 2
92 (92) Philipp Bachl STA 1

Climb Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 114
2 (3) Kateřina Smutná BST 50
3 (2) Lina Korsgren ARE 47
4 (4) Astrid Øyre Slind KOT 41
5 (4) Masako Ishida KOT 24
6 (7) Sara Lindborg SER 22
7 (6) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 21
8 (8) Silje Øyre Slind KOT 9
9 (9) Viktoria Melina RMT 4
9   Heli Heiskanen ROB 4

Climb Men

#     name team points
1 (1) Morten Eide Pedersen BNB 159
2 (2) Ermil Vokuev RMT 88
3 (3) Ilya Chernousov BST 74
4 (5) Tord Asle Gjerdalen SAN 71
5 (4) Tore Bjørseth Berdal KOT 70
6 (8) Andreas Nygaard SAN 62
7 (6) Simen Østensen BNB 61
8 (8) Anton Karlsson LAG 54
9 (7) Øyvind Moen Fjeld SAN 47
10 (10) Oskar Kardin SAN 39
11   Øystein Pettersen BNB 15
12 (11) Anders Aukland SAN 14
13 (12) Ari Luusua TMA 12
14 (12) Marcus Johansson LAG 11
14 (12) Magnus Vesterheim PAR 11
16 (15) Torleif Syrstad KOT 8
17   Chris Andre Jespersen KOT 7
18 (16) Stian Hoelgaard KOT 1