Andreas Nygaard avgjør La Diagonela 2019 og sesongens 4. renn i Ski Classics til sin fordel foran Tord Asle Gjerdalen. Foto: Magnus Östh.

Andreas Nygaard avgjør La Diagonela 2019 og sesongens 4. renn i Ski Classics til sin fordel foran Tord Asle Gjerdalen. Foto: Magnus Östh.

Visma Ski Classics 2018/2019 - Stilling sammenlagt før Vasaloppet

Etter Jizerska er dette stillingen for samtlige cuper i Ski Classics 2018/2019. På søndag er det klart for Vasaloppet, 90 km fra Sälen til Mora i Sverige.



Champion Men

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 779
2 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 680
3 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 645
4 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 533
5 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 476
6 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 475
7 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 471
8 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 438
9 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 433
10 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 409
11 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 365
12 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 360
13 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 354
14 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 339
15 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 335
16 ARI LUUSUA TEAM MÄENPÄÄ 326
17 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 310
18 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 299
19 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 284
20 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 280
21 KLAS NILSSON TEAM IGNE 276
22 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 265
23 SIMEN ENGEBRETSEN NORDLI TEAM PARKETTPARTNER 222
24 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 217
25 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 216
26 STANISLAV ŘEZÁČ SLAVIA POJIŠŤOVNA TEAM 206
27 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 205
28 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN MARATHON TEAM 179
29 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 175
30 JAN ŠRAIL ED SYSTEM BAUER TEAM 174
 

Champion Women

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 850
2 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 735
3 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 695
4 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 585
5 KARI VIKHAGEN GJEITNES TEAM RAGDE EIENDOM 509
6 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM 490
7 HELI HEISKANEN VLTAVA FUND SKI TEAM 446
8 SOFIE ELEBRO TEAM RAGDE EIENDOM 425
9 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 363
10 ADÉLA BOUDÍKOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 351
11 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 345
12 ROXANE LACROIX ED SYSTEM BAUER TEAM 310
13 MARIA GRÄFNINGS TEAM PARKETTPARTNER 278
14 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 258
15 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 244
16 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 240
17 KAROLÍNA GROHOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 221
18 CHIARA CAMINADA TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 196
18 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 196
20 INGEBORG DAHL TEAM XPND 191
21 ANN-CATHRIN UHL TEAM FOREVER NORDIC 189
22 VIKTORIA MELINA RUSSIAN MARATHON TEAM 183
23 CARINE HEUBERGER BSV PRO TEAM NORDIC 178
24 ANASTASIA VLASOVA RUSSIAN MARATHON TEAM 170
25 LAILA KVELI TEAM TYNELL 167
25 NOORA KIVIKKO VLTAVA FUND SKI TEAM 167
27 TERHI POLLARI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 165
28 ANNA JENSEN TEAM NTNUI SWECO 153
29 ANNA JÖNSSON HAAG TEAM RAMUDDEN 150
30 EVELINA BÅNGMAN TEAM MÄENPÄÄ 147
 

Visma Alp Trophy Men

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 530
2 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 475
3 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 420
4 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 372
5 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 310
6 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 278
7 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 275
8 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 274
9 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 261
10 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 254
11 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 246
12 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 227
13 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 220
14 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 196
15 KLAS NILSSON TEAM IGNE 195
16 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 186
17 ANDERS HØST TEAM SERNEKE 184
18 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 160
19 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 149
20 ARI LUUSUA TEAM MÄENPÄÄ 131
21 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 123
22 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 116
23 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 112
24 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 109
25 JOHAN LÖVGREN TEAM IGNE 107
26 ALEXEY DVOSKIN RUSSIAN MARATHON TEAM 106
27 ANTON KARLSSON LAGER 157 SKI TEAM 101
28 PONTUS NORDSTRÖM TEAM SERNEKE 91
29 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN MARATHON TEAM 88
30 STANISLAV ŘEZÁČ SLAVIA POJIŠŤOVNA TEAM 84

Visma Alp Trophy Women

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 BRITTA JOHANSSON NORGREN LAGER 157 SKI TEAM 550
2 ASTRID ØYRE SLIND TEAM KOTENG 450
2 KATEŘINA SMUTNÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 450
4 KARI VIKHAGEN GJEITNES TEAM RAGDE EIENDOM 405
5 LINA KORSGREN TEAM RAMUDDEN 390
6 SOFIE ELEBRO TEAM RAGDE EIENDOM 305
7 ELIN MOHLIN LAGER 157 SKI TEAM 285
8 JUSTYNA KOWALCZYK TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 270
9 HELI HEISKANEN VLTAVA FUND SKI TEAM 245
10 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 192
11 MARIA GRÄFNINGS TEAM PARKETTPARTNER 175
12 ADÉLA BOUDÍKOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 171
13 ANASTASIA VLASOVA RUSSIAN MARATHON TEAM 170
14 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 166
15 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 144
16 CARINE HEUBERGER BSV PRO TEAM NORDIC 128
17 KAROLÍNA GROHOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 126
18 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 125
19 ROXANE LACROIX ED SYSTEM BAUER TEAM 121
20 ANNA JENSEN TEAM NTNUI SWECO 119
21 CHIARA CAMINADA TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 113
22 JOGSCHA ABDERHALDEN BSV PRO TEAM NORDIC 105
23 INGEBORG DAHL TEAM XPND 102
23 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 102
25 ANNA JÖNSSON HAAG TEAM RAMUDDEN 100
26 VIKTORIA MELINA RUSSIAN MARATHON TEAM 85
27 CAMILLA LIE TEAM NTNUI SWECO 72
28 TERHI POLLARI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 68
29 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER 67
30 KARIN WELTERT XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 61

Youth Men

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 360
2 TORLEIF SYRSTAD TEAM KOTENG 339
3 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 335
4 JOAR THELE TEAM RAGDE EIENDOM 217
5 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 205
6 ALEKSANDR GREBENKO RUSSIAN MARATHON TEAM 171
7 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER 152
8 VIKTOR MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 148
9 FRANCESCO FERRARI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 137
10 FABIÁN ŠTOČEK VLTAVA FUND SKI TEAM 135
11 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 133
12 LUDWIG TÄRNING TEAM SERNEKE 132
13 MICHAEL KUISLE TEAM FOREVER NORDIC 123
14 MART KEVIN POLLUSTE TEAM SYNNFJELL 93
15 FABIO LECHNER BSV PRO TEAM NORDIC 87
16 ROBIN FROST TEAM FOREVER NORDIC 76
17 THOMAS CHAMBELLANT TEAM JOBSTATION ROSSIGNOL 71
17 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 71
19 ANTOINE AUGER E-LIBERTY SKI TEAM 67
20 JAN ČECH SILVINI MADSHUS TEAM 66
21 HANNES MÄENPÄÄ TEAM MÄENPÄÄ 59
21 LAURO BRÄNDLI BSV PRO TEAM NORDIC 59
23 SIGURD SOLLIEN HULBAK TEAM SYNNFJELL 57
24 LORENZO BUSIN TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 54
25 ISAC HOLMSTRÖM TEAM MÄENPÄÄ 50
25 KJETIL TYROM TEAM PARKETTPARTNER 50
25 OLE EIRIK FUGLEHAUG EKREM TEAM SYNNFJELL 50
25 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 50
25 SIMONE VARESCO TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 50
25 PATRICK DUCI SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 50

Youth Women

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 SOFIE ELEBRO TEAM RAGDE EIENDOM 425
2 MARIE RENÉE SØRUM GANGSØ TEAM SYNNFJELL 363
3 JULIA ANGELSIÖÖ TEAM SERNEKE 258
4 ANDREA KLEMENTOVÁ VLTAVA FUND SKI TEAM 244
5 MARIE KROMER E-LIBERTY SKI TEAM 240
6 ANIKKEN GJERDE ALNES TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 196
7 ANN-CATHRIN UHL TEAM FOREVER NORDIC 189
8 CARINE HEUBERGER BSV PRO TEAM NORDIC 178
9 ANNA JENSEN TEAM NTNUI SWECO 153
10 MARTINE KORSLUND TEAM PARKETTPARTNER 145
10 TEREZA TVARŮŽKOVÁ ED SYSTEM BAUER TEAM 145
12 JOGSCHA ABDERHALDEN BSV PRO TEAM NORDIC 105
13 JENNY LARSSON TEAM RAMUDDEN 102
14 REBECCA IMMONEN RUSSIAN MARATHON TEAM 95
15 FRANZISKA MÜLLER TEAM FOREVER NORDIC 90
16 SELINA PFÄFFLI BSV PRO TEAM NORDIC 89
17 JESSICA WIRTH TEAM FOREVER NORDIC 86
18 CAMILLA LIE TEAM NTNUI SWECO 72
19 TEREZA TUŽILOVÁ SILVINI MADSHUS TEAM 65
20 CONSTANCE VULLIET E-LIBERTY SKI TEAM 50
21 GINA FLUGSTAD ØISTUEN LYN SKI MOSETERÅSEN 43
22 KAROLINE BYE ØREN TEAM PARKETTPARTNER 29
23 BÁRA MÜLLEROVÁ SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 10

Sprint Men

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 ANTON KARLSSON LAGER 157 SKI TEAM 144
2 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 123
3 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 93
4 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 81
5 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 71
6 STIAN BERG TEAM KAFFEBRYGGERIET 70
7 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 52
8 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 47
9 OLOF JONSSON TEAM RAMUDDEN 44
10 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 40
11 ARI LUUSUA TEAM MÄENPÄÄ 32
12 JAN ŠRAIL ED SYSTEM BAUER TEAM 24
13 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 23
14 THÉO DESWAZIÈRE E-LIBERTY SKI TEAM 21
15 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 19
15 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 19
17 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 17
18 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 16
19 JIŘÍ PLISKA SILVINI MADSHUS TEAM 12
20 JOHAN PERSSON TEAM RAMUDDEN 10
20 MAXIM KOVALEV RUSSIAN MARATHON TEAM 10
22 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 9
23 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 8
23 ERMIL VOKUEV RUSSIAN MARATHON TEAM 8
25 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 7
26 VINJAR SKOGSHOLM TEAM PARKETTPARTNER 4
27 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 2
27 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 2

Sprint Women

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS
1 MORTEN EIDE PEDERSEN TEAM BN BANK 189
2 ANDREAS NYGAARD TEAM RAGDE EIENDOM 150
3 SIMEN ØSTENSEN TEAM BN BANK 124
4 CHRIS ANDRE JESPERSEN TEAM KOTENG 112
5 PETTER ELIASSEN TEAM BN BANK 99
6 OSKAR KARDIN TEAM RAGDE EIENDOM 63
7 ANDREAS HOLMBERG LAGER 157 SKI TEAM 58
8 ERMIL VOKUEV RUSSIAN MARATHON TEAM 50
9 TORE BJØRSETH BERDAL TEAM KOTENG 48
10 TORD ASLE GJERDALEN TEAM RAGDE EIENDOM 44
11 ARI LUUSUA TEAM MÄENPÄÄ 42
12 ALEXIS JEANNEROD ED SYSTEM BAUER TEAM 41
13 ILYA CHERNOUSOV ED SYSTEM BAUER TEAM 31
14 EMIL PERSSON LAGER 157 SKI TEAM 30
15 ØYSTEIN PETTERSEN TEAM BN BANK 19
15 VETLE THYLI TEAM KAFFEBRYGGERIET 19
17 ØYVIND MOEN FJELD TEAM RAGDE EIENDOM 15
17 STIAN HOELGAARD TEAM KOTENG 15
17 BOB IMPOLA TEAM SERNEKE 15
20 ANDERS AUKLAND TEAM RAGDE EIENDOM 12
20 MARCUS JOHANSSON LAGER 157 SKI TEAM 12
22 MAURO BRIGADOI TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 10
23 NIKO KOSKELA TEAM MÄENPÄÄ 7
24 MAGNUS VESTERHEIM TEAM KAFFEBRYGGERIET 2
25 KLAS NILSSON TEAM IGNE 1
25 THOMAS GJESTRUMBAKKEN TEAM PARKETTPARTNER 1

Climb Women

Pro Team

RANK PRO TEAM POINTS
1 LAGER 157 SKI TEAM 980
2 TEAM RAGDE EIENDOM 940
3 TEAM KOTENG 800
4 ED SYSTEM BAUER TEAM 780
5 TEAM BN BANK 757
6 TEAM RAMUDDEN 450
7 VLTAVA FUND SKI TEAM 447
8 TEAM SERNEKE 442
9 TEAM KAFFEBRYGGERIET 441
10 TEAM PARKETTPARTNER 426
11 RUSSIAN MARATHON TEAM 424
12 TEAM SYNNFJELL 344
13 TEAM MÄENPÄÄ 332
14 TEAM TRENTINO ROBINSON TRAINER 331
15 SILVINI MADSHUS TEAM 304
16 TEAM FOREVER NORDIC 298
17 E-LIBERTY SKI TEAM 273
18 TEAM IGNE 220
19 BSV PRO TEAM NORDIC 209
20 TEAM OSLO SPORTSLAGER - RUSTAD IL 207
21 TEAM TYNELL 202
22 TEAM XPND 192
23 SLAVIA POJIŠŤOVNA TEAM 185
24 XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM 176
24 SKIMARATHON TEAM AUSTRIA 176
26 TEAM NTNUI SWECO 169
27 TEAM JOBSTATION ROSSIGNOL 131
28 VANG SKILØPERFORENING LONG DISTANCE XC TEAM 89
29 JBRINK SKI TEAM 52
30 LYN SKI MOSETERÅSEN 38
31 TEAM MOSETERTOPPEN SKILINE 0
31 TEAM TELEMARK 0