Elisabeth Sveum med sitt VM-sølv i senior elite under VM i vintertriathlon i Cogne i Italia 2013. Foto: Ingrid Lorvik.

Elisabeth Sveum med sitt VM-sølv i senior elite under VM i vintertriathlon i Cogne i Italia 2013. Foto: Ingrid Lorvik.

VM-GULL og SØLV i Vintertriathlon

VM i vintertriathlon

- Det ble en god norsk dag under VM i vintertriathlon i Cogne i Italia, forteller Elisabeth Sveum til Langrenn.com på vegne av Norges Triathlon Forbund.

Tips en venn  Skriv ut

Elisabeth Sveum tok selv VM-sølv i damer elite.

- I tillegg ble Carl Fredrik Hagen verdenmester i U23-klassen etter et sterkt løp, opplyser hun til Langrenn.com lørdag kveld.

Distansene i VM i vintertriathlon var 6 km løp - 12 km sykkel - 9 km ski (skøyting).

- I morgen er det mix-stafett. Norges lag er Ingrid Lorvik, Elisabeth Sveum, Arne Post og Carl Fredrik Hagen, får vi vite fra Elisabeth Sveum før hun legger til.

- Norge og Russland er favoritter på stafetten.

Resultater følger nedenfor bildet
Carl Fredrik Hagen med sitt VM-gull i U23 under VM i vintertriathlon i Cogne i Italia 2013. Foto: Ingrid Lorvik.
Carl Fredrik Hagen med sitt VM-gull i U23. Foto: Ingrid Lorvik.

---

VM i vintertriathlon
Cogne, Italia - 23. februar 2013

Kvinner Elite

1 Helena Erbenova CZE 01:20:10
2 Elisabeth Sveum NOR 01:23:22
3 Sarka Grabmullerova CZE 01:24:24
4 Tatiana Charochkina RUS 01:24:55
5 Ingrid Lorvik NOR 01:25:58
6 Yulia Surikova RUS 01:29:56


Menn Elite

1 Pavel Andreev RUS 01:08:24
2 Daniel Antonioli ITA 01:08:25
3 Evgeny Kirillov RUS 01:08:35
4 Maxim Kuzmin RUS 01:09:21
5 Kristian Monsen NOR 01:09:35
6 Arne Post NOR 01:09:49


Kvinner U23

1 Margarita Ovsyannikva RUS 01:25:45
2 Tatiana Bregeda RUS 01:27:25
3 Greta Vettorata ITA 01:42:46
4 Ilaria Titone ITA 01:47:31


Menn U23

1 Carl-fredrik Hagen NOR 01:08:50
2 Pavel Yakimov RUS 01:11:59
3 Viktor Kuznetsov RUS 01:13:17
4 Felix Waldhuber AUT 01:13:57
5 Pavel Eliseev RUS 01:16:43
6 Martin Husek CZE 01:17:09


Kvinner Junior

1 Emilie Collomb ITA 01:00:43
2 Mariia Bochkareva RUS 01:02:20
3 Stefania Shamshurina RUS 01:05:12
4 Melanie Albrecht GER 01:05:35
5 Karina Sakhno RUS 01:10:08
6 Radka Sucha SVK 01:12:19


Menn Junior

1 Zhorzh Basyuk RUS 00:52:43
2 Roman Vasin RUS 00:53:19
3 Sonny Stauder ITA 00:53:35
4 Evgenii Shiganov RUS 00:54:15
5 Nehuen Truc ITA 00:54:57
6 Marco Liporace ITA 00:56:10


Komplette resultater VM i vintertriathlon alle klasser 2013


SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse