Kristin Størmer Steira har sagt ja til Pinåsløpet
Det samme svaret har verdens beste mannlige skiløper sist sesong, Martin Johnsrud Sundby, samt flere andre topper fra skisporet, også gitt Lardal OL og Svarstad IL.
Det samme svaret har verdens beste mannlige skiløper sist sesong, Martin Johnsrud Sundby, samt flere andre topper fra skisporet, også gitt Lardal OL og Svarstad IL.
For 12. gang arrangeres Pinåsløpet på Steinsholt i Lardal 21. juni 2014.
Tidligere har løpsdagen vært i august, forteller primus motor og arrangør Ole Wiik, som allerede nå er i full gang med å legge til rette for vårens «sprekaste» eventyr i Lardal.
– Det at vi har byttet dato kommer av to ting. Det ene er at Skiforbundet har planlagt en rulleskicup på løpsdatoen vår og det ande er rett og slett av hensyn til slåtten på jordet der løpet arrangeres. Grasset på jordet tråkkes ned i forbindelse med løpet og 2. slåtten blei betydelig redusert før. Når vi nå flytter starten til tidligere på sommeren går det bra. Eliteløperne hadde heller ikke noen innvendinger mot forsommer-moro i Lardal, så dermed var det bare å gi gass.
Ole Wiik gir bokstavelig gass. Han er allerede i gang med å rydde og gjøre det fint til årets løp starter 21. juni rett ved Daleælva i frodige Lågendalen.
Sammen med 15-20 støttespillere der A-Circle er den betydelig største giveren , samt ABAX, Technet Consulting og de andre sponsorene sine bidrag, har arrangørene allerede fått lovnad fra flere av landets aller beste langrennsløpere om at de vil delta.
«Dronninga av Pinås», nyforlovede Kristin Størmer Steira har igjen sagt ja til Lardal O-lag og Svarstad IL.
Verdens beste mannlige skiløper sist sesong, Martin Johnsrud Sundby, kommer også igjen til starstreken i Lardal.
Når så tidligere rekordholder i det lange bakkeløpet Anders Aukland, sammen med Simen Østensen har sagt ja til å delta, kan det bli skikkelig moro 21. juni på Steinsholt.









