Rekordoppslutning om Norefjellrennet

av SC community • 19.02.2016

Dette viser at Norefjellrennet har blitt svært attraktivt, sier rennleder Gunhild Skinnes Bjerkerud foran deres turrenn lørdag, i et av hovedstadens nærmeste fjellområder.

Dette viser at Norefjellrennet har blitt svært attraktivt, sier rennleder Gunhild Skinnes Bjerkerud foran deres turrenn lørdag, i et av hovedstadens nærmeste fjellområder.

Lørdag arrangerer Krødsherad IL N3 – Norefjellrennet i Buskerud.

– Den nettbaserte påmeldingen er nå stengt og vi har en fin økning i antall løpere, forteller rennleder Gunhild Skinnes Bjerkerud.

– Men fortvil ikke, det er fortsatt mulig å etteranmelde seg på rennkontoret på Norefjell Ski og Spa Hotell fredag fra 18 til 20, og samme sted på renndagen fram til kl 09.00, legger hun raskt til.

Videre sier Skinnes Bjerkerud at de er fornøyde med å øke antall deltagere i en helg med mange renn.

– Dette viser at Norefjellrennet har blitt svært attraktivt, poengterer rennlederen.

Det er nå 300 forhåndspåmeldte til rennet lørdag.

Langrenn.com får høre at det er spådd snø natt til lørdag, men at det er to tråkkemaskiner til disposisjon, noe som skulle gi garanti for flotte løyper, ikke minst med tanke på de grep som er tatt. Gunhild Skinnes Bjerkerud forteller;

– Vi er nå veldig glade for at den værutsatte høyfjellsdelen av den lengste distansen på fire mil er flyttet lavere i terrenget for å hindre problemer med gjennomføringen hvis det blåser og snør.

Lenker
* Mer informasjon på arrangementets nettside.
* Tidligere omtaler og resultater, værvarsel med mere.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Bildbyran
    1

    Startlister og starttider søndag

    by Adrian Orellana Hellerud
    21.03.2026
  • 1

    Skiskyting på TV – Program og sendetider

    by SC community
    06.11.2019
  • 1

    Langrenn på TV – Program og sendetider

    by SC community
    19.12.2018
  • 1

    Sjur Røthe sekunder fra seier i Engadin – Anita Moen vant halvmaraton

    by SC community
    13.03.2016
  • Medaljeoversikt ol
    1

    Medaljeoversikt OL Beijing 2022

    by SC community
    06.02.2022

FlerE artikler

  • Den halvnorske JVM-vinneren rett inn på A-landslaget

    19-åringen fra Bærum vant junior-VM i vinter og kom hjem med tre medaljer fra mesterskapet i tyske Arber. Men supertalentet har valgt å gå for Sverige siden han er halvt svensk. Nå går han rett inn på det svenske A-landslaget i skiskyting foran sesongen 2026/2027.
    av Kjell-Erik Kristiansen og Ingeborg Scheve
    28.04.2026
  • Svensk stjerne forlater Lager 157 Ski Team etter to år

    av Maja Eriksson/langrenn.com
    28.04.2026
  • Millionsmellen for Ski-VM betydelig verre enn ventet

    av Langrenn.com
    27.04.2026
  • Tidligere norgesmester på ski fraktet med ambulansefly til Norge

    av Ingeborg Scheve
    27.04.2026
  • Har fått reaksjoner: – Angrer ingenting

    av Ingeborg Scheve
    27.04.2026