Skisesongen i gang på Hafjell: – 60 kilometer løyper fra Mosetertoppen

av SC community • 02.11.2016

– Fra Mosetertoppen til Pellestova er det blitt laget ny tidligløype, forteller Jo Stenersen til Langrenn.com.

– Fra Mosetertoppen til Pellestova er det blitt laget ny tidligløype, forteller Jo Stenersen til Langrenn.com.

Etter snøfallet som er kommet de siste dagene er løypebasene rundt omkring i fjellheimen i full sving.

Dette gjelder også for Hafjell, rett nord for Lillehammer og et par timer i bil fra Oslo.

Jo Stenersen, løypebas i Øyer Turskiløyper, er i full gang med å preppe tidligløypene i Hafjell.

– Det er blitt gjort store utbredringer av tidligløypenettet før denne sesongen og det er en viktig strategi i Øyer Turskiløyper å utvikle tidligløypene, forteller han til nettavisen Langrenn.com.

– Med en voldsom interesse for å komme i gang med skisesongen blant de skifrelste er det viktig for oss å tilrettelegge for dette.

– Fra Mosetertoppen til Pellestova er det blitt laget ny tidligløype. Det betyr at tidligløypene nå er utvidet med yterligere 10 kilometer tur/retur.

– Denne løypa ble preppet i går, men det gjenstår fortsatt noe gravearbeider rundt Ilsetra, påpeker Stenersen.

– Her vil det være gravemaskiner i sving slik at løypene blir breddet og planert i henhold til våre ønsker.

– Det har vært viktig å få koblet tidlignettet med Mosetertoppen Skistsadion slik at skiløperene enkelt kan komme seg til de nye konkurransløypene der.

–  Hvor mange kilometer med løyper har dere nå?

– Til helgen vil det være rundt 60 kilometer med løyper fra Mosetertoppen.

– Da vil blant annet den populære Hornsjørunden være preppet med skøyting i midten og ett spor på hver side.

– Det er meldt om kuldegrader og ytterligere snøfall frem mot helgen så det kan virkelig bli godt skiføre til helgen, sier Stenersen ivrig.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Ny beskjed om Emil Iversen

    by Ingeborg Scheve
    15.01.2026
  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • 1

    – Klæbo jukset i OL

    by langrenn.com
    11.03.2026
  • Nadine Faehndrich (SUI), Astrid Oeyre Slind (NOR), (l-r) - XXV. Olympic Winter Games Milano-Cortina 2026, Cross-Country, team sprint, Tesero (ITA). www.nordicfocus.com. © Barbieri/NordicFocus.
    1

    Tok OL-sølv for to uker siden – nå legger hun opp

    by Ingeborg Scheve
    04.03.2026

FlerE artikler

  • To nye utøvere får avslag: – Maktmisbruk 

    Torsdag kveld fikk Astrid Øyre Slind avslag på sin søknad om fritak fra landslaget. Fredag kveld har to nye løpere fått avslag.
    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Damene reddet Norge i verdenscupen i Locarno

    av Kjell-Erik Kristiansen
    24.04.2026
  • Eckhoff bryter tausheten om bruddet: – Jeg kastet ham ut

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Bekrefter: Vraket fra landslaget

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Emil Iversen fortsetter: –⁠ Skal bli enda mer «syk i hodet»

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026