Langrennslandslaget sikrer ny sponsoravtale

av Ingeborg Scheve • 02.06.2023
Norsk mobilleverandør blir ny sponsor for langrennslandslaget gjennom VM 2025 i Trondheim.

Norsk mobilleverandør blir ny sponsor for langrennslandslaget gjennom VM 2025 i Trondheim.

Skiforbundet langrenn har signert en sponsoravtale med mobilselskapet Happybytes som strategisk partner. Avtaletiden er på to år og går til etter VM i Trondheim 2025. 

Det kommer unektelig godt med for landslagene, har fått vesentlig strammere økonomi av flere grunner. 

Måtte kutte til beinet
Langrennslandslagene har fått trangere økonomiske rammer, blant annet på grunn av prisstigning og økte utgifter til drivstoff, hotell, varer og tjenester, samt bortfall av sponsorer er medvirkende årsaker til dette. 

Tidligere i vår ble det klart at en av de største sponsorene til Skiforbundet langrenn velger å avslutte sitt samarbeidmed langrennslandslagene. 

Konsekvensen ble omfattende kutt i landslagene, der elitelandslagene ble redusert fra 24 til 20 utøvere, og rekrutt- og juniorlandslagene fra 12 til 10 utøvere hver for kommende sesong.   

Les mer: Omfattende kutt i langrennslandslagene

Nå får langrennslandslagene kompensert for noe av dette gjennom den nye avtalen med mobilselskapet HappyBytes.

Tilskudd og kostnadsreduksjon
Avtalen med Happybytes bidrar med direkte inntekter til langrenn. I tillegg gir den strategiske partneren langrenns medarbeidere fri bruk av mobilen, en kostnadsreduksjon på cirka 400 000 kroner årlig. 

– Med sterkt kostnadsfokus i langrenn blir Happybytes et viktig tilskudd til vårt lag av strategiske partnere, sier kommersiell leder Peder Nævestad i Skiforbundet langrenn i en pressemelding

– Happybytes har som målsetting å være billigst på totalen. Det passer mobilkommunikasjonsaktiviteten til våre medarbeidere bra, med deling av informasjon både hjemme i Norge og på tvers av internasjonale landegrenser, sier Nævestad. 

Happybytes-sjef Thomas Sandaker håper at avtalen kan bidra til å gi langrennslandslaget bedre økonomiske rammer på flere nivåer. 

– I en krevende økonomisk tid er det ikke bare den jevne nordmann som har behov for å spare penger på mobilregningen, men naturlig nok også de som tilbringer store deler av året på reise. Vi er stolte av å kunne bidra til både bedre økonomi og gode mobiltjenester for langrennslandslaget, sier Sandaker, som har stor tro på samarbeidet med langrennslandslagene.

– Norges beste dekning og de beste prisene, sammen med verdens beste langrennsløpere, er uten tvil en svært god match.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 090220 Skidor, VM: Andrus Veerpalu på väg mot segern på 15 km © - 29514
    1

    Ny avsløring: Skistjernen dopet seg til VM-gull

    by Langrenn.com
    20.05.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • Ane Appelkvist Stenseth of Norway competes in women's classic technique sprint prologue during the FIS Cross-Country World Cup on March 12, 2026 in Drammen.
    1

    La opp i april – nå er hun fru Ulvang

    by Langrenn.com
    15.05.2026
  • Erik Valnes of the Norwegian national cross-country skiing team at a press meet during day 3 of Tour de Ski on December 30, 2025 in Cavalese. Photo: Maxim Thoré / BILDBYRÅN
    1

    Valnes med klar melding: – Vi trenger han i OL

    by Ingeborg Scheve
    19.01.2026

FlerE artikler

  • Norsk damestjerne røk ut – se KO-finalene live her

    Norges to verdensmestere på herresiden og vår Europamester på damesiden hadde ingen problemer med å kvalifisere seg til ettermiddagens kvartfinaler i verdenscupen i orientering i Lidköping. Se finalene live her på Langrenn.com.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    28.05.2026
  • Rulleskiguiden 2026

    av Langrenn.com
    28.05.2026
  • Verdensmesteren valgte bort forbundslaget

    av Ingeborg Scheve
    27.05.2026
  • Kalvå ferdig i Team Aker Dæhlie – bytter ut hele dametroppen

    av Langrenn.com
    27.05.2026
  • Hedegart med saftig stikk til FIS og forbundet

    av Ingeborg Scheve
    27.05.2026