Karoline Knotten skadet i stygg sykkelvelt

av Ingeborg Scheve • 02.05.2022
Skiskytteren Karoline Knotten får et ufrivillig treningsavbrekk etter at sesongens første sykkeltur endte på legevakta.

Skiskytteren Karoline Knotten får et ufrivillig treningsavbrekk etter at sesongens første sykkeltur endte på legevakta.

Søndag var Karoline Knotten på sesongens første sykkeltur sammen med treningsvenninna Lotte Lie. For Knotten endte turen på sjukehus etter en stygg velt. 

Selv husker ikke 27-åringen hva som skjedde eller hvordan det skjedde. 

– Jeg husker ikke hva som skjedde i krasjen. Plutselig lå jeg på bakken. Det var Lotte som tok meg til legevakta, sier Knotten til Nordic Mag. 

Knotten har ikke brukket noe, men har pådratt seg en hjernerystelse, skrubbsår og en skikkelig blåveis. Hun tør ikke tenke på hva som kunne skjedd om hun ikke hadde hatt hjelm. På sin instagramkonto skriver hun «Bruk hjelm, alltid.»

Knotten imponerte med pallplass under verdenscupen i Estland i mars. Etter verdenscupavslutningen i Holmenkollen ble Knotten smittet av korona og var sjuk i et par uker. Nå får Knotten nok et ubeleilig avbrekk i treningen. Først om et par uker kan hun gjenoppta treningen, da først med rolig aktivitet.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Snapper til seg Norges gulltrener

    by Ingeborg Scheve
    22.02.2026
  • 1

    Gullvinneren fra Lillehammer-OL er død

    by Ingeborg Scheve
    17.09.2026
  • 1

    Hedegart vurderer å slutte: – Jeg har ingenting å gjøre her

    by Ingeborg Scheve
    22.09.2026
  • 1

    Klinker til med seier og karrierens første pallplass

    by Langrenn.com
    28.02.2026
  • 1

    Norsk paradeseier i Stockholm: – Det beste jeg vet er å vinne foran svenskene

    by Ingeborg Scheve
    02.03.2026

FlerE artikler

  • Ny beskjed: Skistad trekker seg

    Planen var klar. Nå, bare ett døgn før landslagssamlingen starter, har 27-åringen tatt en ny beslutning.
    av Langrenn.com
    04.10.2026
  • Landslaget tilbake der Bakken døde – moren er med

    av Ingeborg Scheve
    04.10.2026
  • Verdens beste skiskytter rømte til Norge: – Jeg kommer til å gjøre det igjen

    av Ingeborg Scheve
    04.10.2026
  • Grand Finale Summit 2 Senja avslutter Ski Classics Sesongen 2026-27

    av Leandro Lutz
    04.10.2026
  • Verdenscupdøra er allerede lukket for flere stjerner

    av Ingeborg Scheve
    03.10.2026