Bråten beklager

av SC community • 22.01.2001
Inge Bråten, tidligere landslagstrener for guttene, beklager i denne artikelen uttalelsen han kom med her på P4 i dag tidlig.

Inge Bråten, tidligere landslagstrener for guttene, beklager i denne artikelen uttalelsen han kom med her på P4 i dag tidlig.

Inge Bråten sa i morgensporten på P4 tidligere i dag at han var redd Bente Skari har vært med å få Ketil Grindheim vekk fra jobben som landslagstrener.
– Ketil Grindheim ble utsatt for et kupp, og jeg er redd Bente Skari står bak i kulissene, sa Bråten på direkten til P4.

Som de fleste nå kjenner til trakk Grindheim seg som trener for langrennskvinnene i går – knappe fire uker før VM i Lahti.

Som tidligere omtalt her på Langrenn.com har Inge Bråten snakket med Bente Skari, og vil nå beklage uttalelsene.
– Det var kanskje en litt forhastet slutning fra meg. Jeg har snakket med Bente Skari i dag, jeg har også snakket med Terje Langli, sportssjef for langrenn i skiforbundet, og fått oppklart en del ting. Jeg beklager det som er blitt sagt om Bente Skari, at hun kan ha stått bak noe av dette, og det er helt klart at løperne skal være frikjent for enhver sammenheng med denne saken, sier Bråten til P4 nå i ettermiddag.

Maktkamp
Likevel er ikke Bråten innstilt på å trekke all kritikken mot Skiforbundets behandling av saken, og mener det internt i langrennsleieren er en kamp om posisjoner.
– Dette er rett og slett en form for kupp. Noen i norsk langrenn vil slippe til de unge altfor tidlig. Og når sportssjefen står frem og nærmest lanserer den nye kvinnetreneren forrige fredag uten at den sittende er særlig oppmerksom på det – da lukter det dårlig samvittighet i kommunikasjonen fra et eller annet hold, sier Bråten til P4.

Dårligere i VM
Den nye treneren for kvinnelandslaget heter Svein Tore Samdal. Han skal bekle stillingen i første runde ut sesongen. Bråten har liten tro på at et trenerbytte var det som trengtes nå.
-Det er uhyre uproft å bytte ut treneren rett før et mesterskap. Dette kan bare føre til at jentene gjør det dårligere enn de kunne ha gjort det i Lathti-VM, avsluttet den tidligere landslagstreneren til P4 nå i ettermiddag.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Medaljeoversikt ol
    1

    Medaljeoversikt OL Beijing 2022

    by SC community
    06.02.2022
  • 1

    Skiskyting på TV – Program og sendetider

    by SC community
    06.11.2019
  • 1

    Resultater OL Beijing 2022

    by SC community
    04.01.2022
  • 1

    Langrenn på TV – Program og sendetider

    by SC community
    19.12.2018
  • 1

    MEDALJEOVERSIKT: OL Pyeongchang 2018

    by SC community
    05.02.2018

FlerE artikler

  • Johannes Thingnes Bø gjør comeback

    I juli gjør skiskytterkongen comeback - som skiskytter.
    av Langrenn.com
    17.06.2026
  • Bryter med landslaget: – Jeg er svært misfornøyd

    av Ingeborg Scheve
    17.06.2026
  • TRENING PÅ RULLESKI: Grunnleggende utholdenhet – hvordan unngå skader

    av Langrenn.com
    17.06.2026
  • Verdenscuplegende tvinges til å legge opp

    av Ingeborg Scheve
    16.06.2026
  • Northug debuterer i svensk realityserie

    av Langrenn.com
    16.06.2026