Bestenotering for Tina.
Med 16.plass satte Tina Bay ny personlig rekord i friteknikk. Før dagens konkurranse var 20.plassen fra skøyterennet på Beitostølen før jul det beste resultatet.
– Jeg hadde gode ski. Formen kan ikke være så aller verst den heller, sier hun lurt.
Under dagens femkilometer startet Korlevoll-løperen rett før rød pulje.
– Det gjorde nok litt på gliden. Jeg så det var mange av de som kom bak som slet fryketlig med skiene, sier Tina.
I løpet av fire dager har formen snudd fra det elendingen til det store. På lørdag brøt nemlig 28-åringen tremila ei mil fra mål. Da var det slutt.
– Det var nok næringen som tok slutt da. De siste dagene har jeg fylt opp lageret så godt som mulig. Trent rolig og slappet av. Det er tydelig at det har hjulpet. Nå ser jeg positivt på helgens konkurranser, sier Tina, som med dagens 16.plass satte ny personlig rekord i friteknikk.
– Teknikken fungerte bedre enn på lenge. Dagens renn viser at jeg kan gå fort også under vanskelige forhold.





