Stina Nilsson har fått Covid

av Ingeborg Scheve • 12.05.2022
Stina Nilsson er smittet av korona. Den svenske skiskytteren mister derfor oppstartsamlingen med laget på Kreta.

Stina Nilsson er smittet av korona. Den svenske skiskytteren mister derfor oppstartsamlingen med laget på Kreta.

Stina Nilsson, som gikk over til skiskyting i forkant av sesongen 2020/21, har så langt klart å unngå å bli smittet. 

Til og med etter verdenscupavslutningen i Holmenkollen der et stort antall norske og internasjonale løpere ble Covid-smittet slapp 28-åringen unna viruset. Nå var det altså hennes tur likevel. 

– Etter å ha unngått smitte i to og et halvt år var det min tur. Men jeg holder meg positiv og håper jeg blir fort frisk, skriver Stina Nilsson på Instagram onsdag kveld. 

Nilsson får imidlertid ikke vært med laget på oppstartsamlingen på Kreta denne uka, men utsetter sesongstarten til hun er frisk. 

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Gabriela Soukalova (CZE). Photo: GEPA pictures/ Philipp Brem © Bildbyrån
    1

    OL-stjernen måtte rømme fra eksmannen, vant bitter kamp i retten

    by Adela Rocarkova og INGEBORG SCHEVE
    22.09.2025
  • 1

    VM-gull igjen – snart tar han igjen samboeren

    by Kjell-Erik Kristiansen
    27.02.2025
  • 1

    La opp i 2020 – nå gruser hun gutta

    by Ingeborg Scheve
    29.09.2025
  • Eline Grue (NOR), Ragnhild Femsteinevik (NOR), (l-r) - IBU Cup Biathlon, training, Obertilliach (AUT).
    1

    La opp fulltidssatsingen – nå knuser hun verdenseliten

    by Ingeborg Scheve
    02.09.2025
  • Tarjei Bø (til venstre) og Johannes Thingnes Bø storkoste seg gjennom comebacken i City Biathlon Dresden søndag ettermiddag. Foto: Authamayou/NordicFocus
    1

    Johannes Thingnes Bø etter stjerneslaget i Dresden: – Kan hende vi stiller i OL

    by Ingeborg Scheve
    31.08.2025

FlerE artikler

  • Lægreid frustrert over IBUs obligatoriske OL-kickoff

    IBU selger den nye sesong-kickoffen Loop One i oktober som en folkefest. Utøverne kaller det pompøse showrennet tvang, og frykter OL-formen blir skadelidende.
    av Ingeborg Scheve
    01.10.2025
  • Lever på hemmelig adresse: – Det er som om noen har krøpet inn i livet mitt

    av Ingeborg Scheve
    01.10.2025
  • Skistad-rival gjør comeback: – Jeg er i form

    av Ingeborg Scheve
    01.10.2025
  • Ski Classics Sesong XVII: Nå er lagene klare

    av Langrenn.com
    01.10.2025
  • FIS snur verdenscuprunden i Trondheim før jul på hodet

    av Ingeborg Scheve
    01.10.2025