Tandrevold med gladmelding: – Ser lovende ut
Skiskytterstjernen er nå på bedringens vei etter bruddskaden hun pådro seg i starten av sommeren.
Ingrid Landmark Tandrevold er fikk sommerens treningsopplegg snudd på hodet etter brudd i starten av juli. Etter ukevis med alternativt opplegg, er skiskytterstjernen nå klar for å gjenoppta normal trening.
Landslagstrener Sverre Huber Kaas melder at Tandrevold nå er tilbake i trening med resten av laget.
– Det går stadig framover. Hun har begynt å bruke hånden og har allerede gått på rulleski med staver, så det ser lovende ut. Hånden må fortsette å bygges opp, men hun er med på samling nå, så det tror vi blir bra, sier Kaas til NTB.
– Bruddet er på et gunstig sted i hånden, og ikke i håndroten, der det ville vært enda kjedeligere å pådra seg brudd, sa landslagslege Aasne Fenne Hoksrud i en uttalelse 9. juli.
Det var under fjelløpet Lofoten Sky Race i starten av juli at Ingrid Landmark Tandrevold pådro seg en bruddskade i hånda da hun skled på de glatte, krevende forholdene i løypa. Likevel løp skiskytteren inn til en imponerende sjuendeplass i det prestisjetunge løpet. Det var forøvrig comeback-klare Therese Johaug som vant Lofoten Sky Race.
Les mer:
Dramatisk for Tandrevold: – Jeg merket at noe var galt med hånda
Endelig på glid igjen
Bruddskaden har gjort at 27-åringen fra Fossum har måttet trene mye alternativt i sommer. Tandrevold gikk også glipp av Blinkfestivalen i Sandnes første helga i august.
Etter planen skal hun nå delta på den prestisjetunge internasjonale ski- og skiskytterfestivalen Martin Fourcade Nordic Festival i Annecy i Frankrike neste helg. Der er den norske skiskytterstjernen en av en håndfull spesielt inviterte utøvere.
Et par uker etter den franske sommerskifestivalen, skal Tandrevold delta i det stjernespekkede showrennet City Biathlon Dresden i Tyskland. Der er hun en av fire inviterte norske skiskyttere.
Se også: – Jeg lover jeg dere et vakkert show
For Ingrid Landmark Tandrevold er det imidlertid vinteren som gjelder. Kommende sesong er det VM i Lenzerheide i Sveits, og verdenscupen sammenlagt som er de store målene. I vinter vant hun sprintverdenscupen og ble nummer tre i verdenscupen sammenlagt.










