Johannes Thingnes Bø knuste alle på testløpet

av Ingeborg Scheve • 09.11.2022
Johannes Thingnes Bø er i OL-form: knuste konkurrentene på generalprøven før den nasjonale sesongåpningen kommende helg.

Johannes Thingnes Bø er i OL-form: knuste konkurrentene på generalprøven før den nasjonale sesongåpningen kommende helg.

Johannes Thingnes Bø var i en klasse for seg selv på tirsdagens testløp på Beitostølen. Der ble det kjørt sprint i konkurransetempo for hele landslaget, inkludert junior, rekrutt og elite. Til tross for at Thingnes Bø måtte bruke to ekstraskudd var han over halvminuttet foran Johannes Dale på andreplass. 

– Jeg kunne bare kjøre på i løypa. Det er det jeg måler mest på. Ut fra start og ut på sisterunden hadde jeg masse å kjøre med. Motoren føles å være tilbake, sier Thingnes Bø til TV2 etter testløpet på Beitostølen. 

– Sist det kjentes sånn ut var nok i OL, sier han tilfreds. 

I fjor ble Thingnes Bø absolutt sist på testløpet før sesongåpningen i fjor. Og i verdenscupen 2022 ble han nummer 13 sammenlagt. 

Les også: 
Johannes Thingnes Bø: – Det finnes jo ingen dårlige tapere lenger

Tredjeplassen i testløpet på Beitostølen var det Sturla Holm Lægreid som sikret seg. 25-åringen, som nylig meldte at han aldri har kjent seg bedre på denne tida av sesongen, var tre sekunder bak Johannes Dale. 

Tarjei Bø, som nettopp ble far for første gang og har hatt en helt annerledes sesongoppkjøring enn tidligere, gikk inn til femteplass i testløpet. 

Slik gikk testløpet på Beitostølen
1. Johannes Thingnes Bø
2. Johannes Dale, +33 sekunder
3. Sturla Holm Lægreid, +36 sekunder

5. Tarjei bø, +42 sekunder

Les også: Slik skal Sturla Holm Lægreid slå tilbake

Sesongen starter til helga
Kommende helg er det duket for den nasjonale sesongåpningen i skiskyting. Den arrangeres på Natrudstilen lørdag 12. november og søndag 13. november. På grunn av snømangel består åpningshelga i år av sprint begge dagene i stedet for en sprint og en fellesstart, slik det har vært tidligere. 

Første runde i verdenscupen i skiskyting går i Kontiolahti i Finland 29. november til 4. desember. 

Slik blir verdenscupen i skiskyting 2022/23

Slik gikk skiskytterverdenscupen 2022 sammenlagt

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Legger opp: 21. februar er karrieren over

    by Ingeborg Scheve
    29.01.2026
  • 1

    Bryter med landslaget: – Jeg er svært misfornøyd

    by Ingeborg Scheve
    17.06.2026
  • Aasne Skrede (NOR) - IBU World Cup Biathlon, sprint women, Oberhof (GER).
    1

    Tvinges til karrierepause på ubestemt tid

    by Ingeborg Scheve
    01.02.2026
  • 1

    OL-helten rett inn i toppstilling

    by Ingeborg Scheve
    30.05.2026
  • 1

    Nå er skiskytterstjernen gift– og gravid!

    by Ingeborg Scheve
    05.05.2026

FlerE artikler

  • Slo Bjørn Dæhlies rekord i fjor, nå vil han slå seg selv

    I fjor slo han Bjørn Dæhlies legendariske rekord på 3000-meter. Lørdag går langrennsprofilen for ny pers og seier mot 500 løpere i Moseby Invitational på Bislett.
    av Ingeborg Scheve
    27.06.2026
  • Mistet bestemoren – som var en pioner i langrennssporet

    av Kjell-Erik Kristiansen
    26.06.2026
  • Fotball-VM fyrer opp skiskytterstjernene

    av Ingeborg Scheve
    26.06.2026
  • Blir Sondre helten? Se junior-VM live og eksklusivt her

    av Kjell-Erik Kristiansen
    26.06.2026
  • Tildheim Andersen imponerer blant proffsyklistene i NM

    av Ingeborg Scheve
    26.06.2026