Landslagsutøvere viste seg frem på Lygna
Jenny Enodd tok sin andre seier i Norgescupen i skiskyting denne sesongen. Under herrenes sprint var det en helt ny mann som markerte seg.
Med feilfri skyting, og desidert beste langrennstid var det ingen av konkurrentene som klarte å gjøre noe med Jenny Enodd under dagens sprint på Lygna. Rekruttlandslagsutøveren vant også fellesstarten på Geilo for et par uker siden.
Med seg på pallen fikk hun lagvenninne på rekruttlandslaget, Juni Arnekleiv. Hun måtte nøye seg med én bom på standplass. I tillegg tok Eline Grue sin fjerde pallplass på fire forsøk for sesongen.
Topp tre Norgescup kvinner sprint:
1. Jenny Enodd 21.20,1 (0-0)
2. Juni Arnekleiv +31,3 (0-1)
3. Eline Grue +51,1 (0-0)
Kanonløp av Dramdal Borge
Under herrenes sprint ble det en noe overraskende seier. Herman Dramdal Borge skjøt ti av ti treff, og det var ingen av konkurrentene som var i nærheten med å true han. Tidligere denne sesongen er hanes beste resultat en 10.-, 12.- og 15.- plass.
Nærmeste konkurrent ble Eirik Silsand Gerhardsen som kom i mål over halvminuttet bak Team Maxim-utøveren.
Rekruttløper, Vebjørn Sørum ble nummer tre. Han måtte nøye seg med to bom på standplass, men med dagens beste langrennstid reddet han inn pallplassen.
Topp tre Norgescup menn sprint:
1. Herman Dramdal Borge 22.54,0 (0-0)
2. Eirik Silsand Gerhardsen +34,3 (0-0)
3. Vebjørn Sørum +40,6 (0-2)









