Reddet satsingstilbudet: Dette er Team Anlegg Øst Entreprenør

av Ingeborg Scheve • 25.05.2023
Landet ny avtale som redder satsingstilbudet for unge seniorer på Lillehammer: Dette er Team Anlegg Øst Entreprenør.

Landet ny avtale som redder satsingstilbudet for unge seniorer på Lillehammer: Dette er Team Anlegg Øst Entreprenør.

Det Lillehammerbaserte satsingslaget Team Anlegg Øst Entreprenør består av totalt seks løpere, derav to kvinner og fire menn. Alle løperne er fra 20 til 25 år gamle. 

Se hele uttaket nederst i saken

Team Anlegg Øst Entreprenør er en videreføring av tidligere Team Bauhaus. Det er disse utøverne som utgjør troppen også kommende sesong, og hovedmålet for laget er Norgescup og Skandinavisk Cup.  

Les også: Skandinavisk Cup får ny administrasjon

Trener og daglig leder i laget Emil Hosøy etablerte det Lillehammerbaserte satsingslaget for to år siden, da flere av de utøverne han hadde vært trener for som juniorer kom tilbake fra ulike skigymnas og dermed sto uten videre satsingsopplegg. 

– Da vi etablerte laget var målsettingen å hjelpe unge utøvere i overgangen fra junior til senior. Det tar lang tid å nå toppen i langrenn, og det betyr utrolig mye for disse løperne å vite at de har et heldekkende opplegg i ryggen, sier Hosøy til Langrenn.com. 

– Etter sesongen 22/23, valgte Bauhaus å avslutte samarbeidet med oss. Dermed starta jobben med å finne ny sponsor og samarbeidspartner for laget, sier han.

Hosøy er derfor glad for at de nå har landet en ny hovedsponsor og dermed kan videreføre laget og opprettholde kontinuiteten i satsingen for utøverne. 

Les også: Utbryterne fra Team Aker Dæhlie lanserer eget satsingsteam

Omfattende opplegg
Hosøy legger opp til mellom fem og åtte fellesøkter i uka, samt en uke samling hver måned i barmarksesongen.

– Vi legger opp til mange fellestreninger i hverdagen sammenliknet med andre lag av denne sorten. Men vi føler at vi har funnet fram til en modell som fungerer godt, sier han. 

I rennsesongen tilbyr laget også support og smøreservice for utøverne i forbindelse med konkurranser. 

Vinn-vinn
Lagets nye hovedsponsor Anlegg Øst Entreprenør har i første omgang skrevet en toårig kontrakt, og begge parter ser samarbeidet som en vinn-vinn situasjon. 

– Det var viktig å finne en partner som forstår våre ambisjoner, som også kan være vår «sparringspartner» for å nå våre mål, sier Hosøy.

Det samme sier sponsoren om sin nye samarbeidspartner. 

– Vi er stolte over å kunne bidra inn i laget, og tror at vi sammen kan få til et godt samarbeid der idrett og næringsliv kan utveksle erfaringer for å nå våre mål, prestasjoner og resultat i sammen, sier daglig leder i Anlegg Øst Entreprenør AS Trond Musdalslien.

– Utøverne på laget er flotte ambassadører for oss, og vi ønsker å ta eierskap til dette slik at samarbeidet går begge veier. Vi gleder oss til å komme i gang og følge dem på veien mot sine mål, mens de kan hjelpe oss med våre mål. 

Følgende løpere er tatt ut på Team Anlegg Øst Entreprenør 2023/24:
Kvinner

Karoline Grøtting
Ingrid Aabrekke

Menn
Erling Fagerbakke Fosse
Simen Engevik
Kasper Herland
Bård Olav Medhus

Trener og sportslig leder: Emil Hosøy

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Ny beskjed om Emil Iversen

    by Ingeborg Scheve
    15.01.2026
  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • 1

    – Klæbo jukset i OL

    by langrenn.com
    11.03.2026
  • Nadine Faehndrich (SUI), Astrid Oeyre Slind (NOR), (l-r) - XXV. Olympic Winter Games Milano-Cortina 2026, Cross-Country, team sprint, Tesero (ITA). www.nordicfocus.com. © Barbieri/NordicFocus.
    1

    Tok OL-sølv for to uker siden – nå legger hun opp

    by Ingeborg Scheve
    04.03.2026

FlerE artikler

  • Johaug med nytt comeback: – Føles helt jævlig

    Therese Johaug gjør comeback etter fødselen, slår Heidi Weng i et rent langrennsoppgjør om seieren i Sentrumsløpet lørdag ettermiddag,
    av Ingeborg Scheve
    25.04.2026
  • Klæbo slår til igjen – lokal unggutt på pallen i Bysprinten

    av Ingeborg Scheve
    25.04.2026
  • Dette er Klæbos krav til Skiforbundet

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • To nye utøvere får avslag: – Maktmisbruk 

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Damene reddet Norge i verdenscupen i Locarno

    av Kjell-Erik Kristiansen
    24.04.2026