Vilde Nilsen er Covid-smittet

av Ingeborg Scheve • 27.01.2022
Vilde Nilsen, som tok fire medaljer under VM i snøsport på Lillehammer forrige uke, har testet positivt for Covid-19.

Vilde Nilsen, som tok fire medaljer under VM i snøsport på Lillehammer forrige uke, har testet positivt for Covid-19.

Vilde Nilsen har reist hjem fra World Cup Para i Østersund etter å ha fått påvist korona.

21-åringen tok nylig to individuelle gull og ett sølv samt bronse på stafetten under VM i snøsport for parautøvere på Lillehammer. Nilsen er også tatt ut til Paralympics i Kina senere i vinter. Denne ukens verdenscupkonkurranser er siste test før Paralympics. 

– Vilde har fått påvist korona, men føler seg i god form og er ved godt mot. Vi tror og håper hun snart er tilbake i trening og i god rute til å prestere godt i Paralympics. Det er en måneds tid igjen før avreise til Kina. Vilde har fortsatt god tid, sier Ulf Morten Aune, sportslig ansvarlig for langrennslandslaget para elite.

Nilsen er torsdag på vei tilbake til Norge i egen bil. Trener Magnus Evenby og lagvenninnen Indira Milena Hopsdal Liseth reiser også hjem. 

– Indira og jeg er nærkontakter, og vi reiser sammen hjem fra Østersund i egen bil. Vi satt i samme bil som Vilde til Sverige, og selv om vi har tatt alle forholdsregler og brukte munnbind, så får ikke Indira gå renn i dag og i morgen, sier Evenby.

Guttas opplegg i Østersund går uforandret. Det betyr at Thomas Karbøl Oxaal og Ole-Martin Lid (ledsager) fortsatt skal i aksjon. Det samme gjelder Trygve Toskedal Larsen. 

– For utøverne og hovedtrener Bjørn Kristiansen får dette ingen konsekvenser, men de skal testes regelmessig gjennom oppholdet i Sverige. Det er konkurranser i dag og morgen. De reiser hjem til Norge lørdag, og vi håper selvfølgelig at ikke flere er blitt smittet, sier Evenby.

Paralympics 2022 arrangeres i Kina fra 4. til 13. mars. 

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • Erik Valnes of the Norwegian national cross-country skiing team at a press meet during day 3 of Tour de Ski on December 30, 2025 in Cavalese. Photo: Maxim Thoré / BILDBYRÅN
    1

    Valnes med klar melding: – Vi trenger han i OL

    by Ingeborg Scheve
    19.01.2026
  • 1

    – Føler at jeg har stjålet en OL-plass

    by Ingeborg Scheve
    21.01.2026
  • Foto: Jon Olav Nesvold / BILDBYRÅN /
    1

    Hedegart vant igjen

    by langrenn.com
    11.04.2026

FlerE artikler

  • – Han har noen ekstreme spissegenskaper

    Auklands menn leverte tidenes dårligste sesong. Nå henter de inn en av verdens beste. Ambisjonene for neste sesong er krystallklare.
    av Ingeborg Scheve
    29.04.2026
  • Satte strek i mars – nå har Stina Nilsson tatt et valg

    av Ingeborg Scheve
    28.04.2026
  • Forbundet henter inn treneren bak Heggen og Drivenes

    av Ingeborg Scheve
    28.04.2026
  • Rulleskiguiden 2026

    av Langrenn.com
    28.04.2026
  • – Jeg skal kanskje slå han ned

    av Ingeborg Scheve
    28.04.2026