Dobbeltseier også i IBU-cupen
Samtidig som de norske herrene dominerte totalt i sprinten i Le Grand-Bornand stod et par andre norske skiskyttere for enda en topp prestasjon. Norsk dobbelseier i IBU-cupens sprint i sveitsiske Lenzerheide var bare prikken over i’en på en fantastisk norsk skiskytter-dag.
Sverre Dalen Aspenes har ikke riktig fått til skytingen i vinter. Men nå ble det bare en strafferunde i stående, og Skatval-løperen feide i vanlig ordning forbi de fleste i sporet.
Det holdt til en meritterende seier i forrige sesongs VM-løyper på mellomhøyden i Lenzerheide.
Vetle Rype Paulsen fulgte opp med feilfri skyting og en klar andreplass. Han var 8,7 sekunder bak sin landslagskollega i mål.
Den største overraskelsen var den 19-årige svensken Philip Lindkvist-Flötten. Totalt ukjent dunket han til med en 3.plass, også det etter feilfri skyting. Artig for svenskene, som sårt behøver noen nye navn på herresiden.
Jørgen Sæter skjøt også fullt og ble nummer 10, mens Martin Nevland på plassen bak hadde en strafferunde. De var 53 og 55 sekunder bak Sverre Dalen Aspenes.
Kasper Kalkenberg viste ikke like bra form som i den første runden av IBU-cupen. Skjøt en bom i liggende og ble nummer 19.

Femsteinevik tilbake
I damenes sprint var Ragnhild Femsteinevik tilbake etter at hun tok en pause fra verdenscupen. Hun ble nummer 9 med en strafferunde. Det var beste norske, og med miunuttet opp har hun fortsatt litt å gå på. Men den doble sølvvinneren fra VM på denne arenaen forrige sesong er fortsatt aktuell for OL.
Marit Ishol Skogen var tilbake internasjonalt. Steinkjer-jenta skjøt fullt og sluttet på 13.plass. Det var et steg i riktig retning for trønderen som har vært ”under isen” de siste to sesongene.
IBU-cupen i Lenzerheide avsluttes med fellesstarten på lørdagen.










