Langrenn og skiskyting på hvert sitt sted
av SC community
• 07.05.2012
En av de store publikumsidrettene under et eventuelt norsk vinter-OL i 2022 kan bli lagt til Lillehammer, melder NRK.
En av de store publikumsidrettene under et eventuelt norsk vinter-OL i 2022 kan bli lagt til Lillehammer, melder NRK.
Alpint, bob og aking er allerede planlagt i Lillehammer-området. De kan få selskap av skiskytterne ettersom Birkebeineren skistadion skal rustes opp foran ungdoms-OL i 2016.
– Jeg forstår at de trekker fram Lillehammer som et alternativ siden de skal arrangere ungdoms-OL i 2016, sier Hans Peter Olsen, leder i Oslo og Akershus skiskytterkrets.
I mulighetsstudien fra Oslo kommunes OL-prosjekt er fortsatt plan A å bygge skiskytterstadion i Huken Pukkverk i Lillomarka på Grorud. Alternativ B er Varingskollen i Nittedal, men begge anleggene kan komme i konflikt med markaloven.
Holmenkollen er nasjonalanlegg også for skiskyting, men kan ikke brukes i et OL fordi konkurranseprogrammet blir for tett til å ha skiskyting, langrenn, hopp og kombinert samme sted.





