Halvt støtteapparat til prøve-OL.

av SC community • 02.01.2001
I går morges dro de norske løperne til prøve-OL i Salt Lake City. Med på turen var også en (!) norsk trener.

I går morges dro de norske løperne til prøve-OL i Salt Lake City. Med på turen var også en (!) norsk trener.

Selv om ikkke prøve-OL er høyeste prioritet for mange av de beste norske løperne, må de som drar, klare seg på egen hånd.
Av de ni løperne som har dratt, er det bare Bente Skaris private trener, Dag Kaas, som er med løperne frem til helgen. Da kommer et par smørere, damenes landslagssjef, Ketil Grindheim og sprint-trener, Hallstein Bøgseth nedover.

Ketil Grindheim forklarer:
– Vi har lenge hatt dialog med løperne om at prøve-OL er frivillig. Derfor kan ikke forbundet sløse med pengene, og sende 10-15 folk i støtteapparat nedover. Det koster for mye penger, sier Grindheim til Langrenn.com.

Folk Langrenn.com. har snakket med, er høyst uenig i forbundets prioritering. Mange mener forbundet kunne tatt seg råd til å sende flere folk til prøve-OL. På verdenscuprenn, drar forbundet ofte med en leder per løper. I prøve-OL må flere løpere klare seg på egen hånd.
– Jeg tror andre landslag hadde sett rart på skinasjonen Norge, hvis vi hadde sendt et fullt støtte-apparat til USA. Det blir for dumt, forklarer Grindheim.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Langrenn på TV – Program og sendetider

    by SC community
    19.12.2018
  • 1

    Skiskyting på TV – Program og sendetider

    by SC community
    06.11.2019
  • 1

    Resultater Junior-VM Engadin – Mellomdistanse Kvalifisering 2016

    by SC community
    13.07.2016
  • 1

    Resultater Junior-VM Rauland – Mellomdistanse Kvalifisering 2015

    by SC community
    01.07.2015
  • 1

    Resultater NM del 2 Lygna – Alle dager

    by SC community
    22.03.2022

FlerE artikler

  • Skiforbundet oppgitt over kritikken mot Ski-VM: – Feil og misforståelser

    KOMMENTAR: Kritikken mot Ski-VM får skipresidenten til å reagere – hun slår tilbake mot det hun mener er gjentatte feil og misforståelser.
    av Av Tove Moe Dyrhaug, President Norges Skiforbund
    11.11.2025
  • eD system RJS Team – en bra mix av sterke løpere

    av langrenn.com
    11.11.2025
  • – Jeg må vite at jeg har gjort alt jeg kan

    av Ingeborg Scheve
    11.11.2025
  • Spesielt klimafenomen kan gi Norge grisekalde vintre

    av Ingeborg Scheve
    10.11.2025
  • Svenske stjerner reklamerer for legemiddel WADA vil ha på dopinglista

    av Ingeborg Scheve
    10.11.2025