Mundal nekter å ha alkoholproblem.

av SC community • 31.01.2001
Landslagstrener for herrene, Steinar Mundal, nekter at han har et alkoholproblem.
I et intervju med Adresseavisa i Trondheim, går Mundal ut for å skape ro rundt ryktekampanjen – to uker før VM i Lahti…

Landslagstrener for herrene, Steinar Mundal, nekter at han har et alkoholproblem.
I et intervju med Adresseavisa i Trondheim, går Mundal ut for å skape ro rundt ryktekampanjen – to uker før VM i Lahti…

Steinar Mundal legger ikke skjul på at det var et par episoder som oppstod i forrige sesong – som nå er lekket ut.

– Selv om jeg har tatt et glass for mye i lystig lag, så betyr ikke det at jeg har et alkoholproblem, sier Mundal til Adresseavisen.

Han har informert den nærmeste familien om situasjonen, og har rådført seg med en overordnende før han valgte å gå ut med dette intervjuet.

– Jeg synes det er veldig kjedelig med en slik sak 14 dager før VM starter, men jeg føler det er riktig å gjøre det nå, sier Mundal.

Leder i langrennskomiteen, Jan Erik Granamo, bekrefter overfor Langrenn.com at Mundal ikke har rådført seg med ham, før han valgte å gå ut med denne saken.
– Han har ikke snakket med meg om den saken. Noe mer vil jeg ikke kommentere, sier Granamo bestemt.

Fagsjef, Terje Langli, var heller ikke særlig pratsom:
– Ingen kommentar. Jeg har ikke lest saken, sier Langli til Langrenn.com.

Mundal har den siste tiden vært sjukemeldt på grunn av for stort arbeidspress, der høyt blodtrykk har versert som en av årsakene. Han deltok ikke under NM i Steinkjer. For tiden befinner han seg i Silvaplana, Sveits, sammen med det norske VM-laget for herrer.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Medaljeoversikt ol
    1

    Medaljeoversikt OL Beijing 2022

    by SC community
    06.02.2022
  • 1

    Skiskyting på TV – Program og sendetider

    by SC community
    06.11.2019
  • 1

    Resultater OL Beijing 2022

    by SC community
    04.01.2022
  • 1

    Langrenn på TV – Program og sendetider

    by SC community
    19.12.2018
  • 1

    MEDALJEOVERSIKT: OL Pyeongchang 2018

    by SC community
    05.02.2018

FlerE artikler

  • Vraket til VM – slo hele den svenske eliten

    Den Sverige-baserte Fredrikstad-løperen har slitt med en vond rygg i vår. Hun har ikke fått de resultatene hun ønsket seg. Derfor kom hun heller ikke med til VM i Italia i juli. Men på selveste nasjonaldagen i Sverige slo hun til og slo hele den svenske eliten i Swedish League.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    06.06.2026
  • Hedegart vil droppe suksessoppskriften

    av Ingeborg Scheve
    06.06.2026
  • Rett på sykehus: Nå venter operasjon

    av Ingeborg Scheve
    06.06.2026
  • Sjokkert over situasjonen i Norge: – Det er sinnssykt

    av Ingeborg Scheve
    05.06.2026
  • Ski-topp sier opp på dagen

    av Langrenn.com
    05.06.2026