230304 Anne Kjersti Kalvå of Norway celebrates after Women's Cross Country Skiing 30 km Classic Technique during the FIS Nordic Ski World Championships on March 4, 2023 in Planica. Photo: Petter Arvidson / BILDBYRÅN / kod PA / PA0533
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Natrudstilrennet 2009
Resultatliste Natrudstilrennet,29.11.2009 G 14 år 3,0km fri 1,Mattis Stenshagen, Follebu SK, 07:11, 2,Joachim Aurland, Kjellmyra IL, 07:21, 3,Are Nygårdseter, Vegårshei IL, 07:23, 4,Sindre Bergan Jakobsen, Roterud IL, 07:31, 5,Sivert Strande Ruud, Nes Ski, 07:33, 6,Aslak Gundersen Holth, Svea Skilag, 07:34, 7,Alexander Enerud Holen, Nes Ski, 07:37, 8,Mattis Haug, Fet SK, 07:39, 9,Torjus Bern Hansen, […]
Resultatliste Natrudstilrennet,29.11.2009
G 14 år 3,0km fri
1,Mattis Stenshagen, Follebu SK, 07:11,
2,Joachim Aurland, Kjellmyra IL, 07:21,
3,Are Nygårdseter, Vegårshei IL, 07:23,
4,Sindre Bergan Jakobsen, Roterud IL, 07:31,
5,Sivert Strande Ruud, Nes Ski, 07:33,
6,Aslak Gundersen Holth, Svea Skilag, 07:34,
7,Alexander Enerud Holen, Nes Ski, 07:37,
8,Mattis Haug, Fet SK, 07:39,
9,Torjus Bern Hansen, Kjelsås IL - ski, 07:41,
10,Sander Jansson, Ringebu/Fåvang SK, 07:42,
11,Andreas Nygaard, Kjellmyra IL, 07:44,
12,Eirik Josten, Lillehammer Skiklub, 07:46,
13,Iver Andreas Hanslien, Lillehammer Skiklub, 07:47,
14,Jonas Solheimsnes, Gjøvik SK, 08:11,
15,Erling Nyborg Owren, Gjøvik SK, 08:12,
16,Håkon Lindvik Stubrud, Søre Ål IL, 08:14,
17,Espen Berget, Veldre Ski, 08:16,
18,Øivind Bratland, Vestringen IL, 08:19,
19,Karl Jonas Johnsen, Follebu SK, 08:24,
20,Jonas Engebakken, Nordbygda/Løten Ski, 08:25,
21,Arne Fodstad Karlsen, Jømna/Heradsbygd Langrenn, 08:29,
21,Sigurd Kirkebøen, Hemsedal IL, 08:29,
23,Peder Fossheim Asplin, Follebu SK, 08:34,
24,Børge Løvseth Langedal, Gjøvik SK, 08:35,
25,Sondre Lebiko, Svea Skilag, 08:39,
26,Ola Lund Presterud, Kjelsås IL - ski, 08:40,
27,Henrik Bordal, Veldre Ski, 08:51,
28,Håkon Helgestad Stuan, Nordbygda/Løten Ski, 09:00,
29,Lars Kleven, Eidsvold Værks Skiklub, 10:01,
DNS,Håvard Mo Vaadal, Roterud IL, 00:00,
DNS,Mathias Aas Rolid, Redalen IL, 00:00,
DNS,Håvard Flaten, Jaren IL, 00:00,
DNS,Sturla Huse, Roterud IL, 00:00,
J 14 år 3,0km fri
1,Amalie Ous, Nes Ski, 07:39,
2,Lotta Udnes Weng, Nes Ski, 07:47,
3,Tiril Udnes Weng, Nes Ski, 07:50,
4,Marte Håkenstad-Bråten, Lillehammer Skiklub, 08:18,
5,Anne Marthe Brenden, Redalen IL, 08:22,
6,Marte Nordlunde, Follebu SK, 08:23,
7,Karoline Haug, Hamar SK, 08:28,
8,Anna Bergehagen, Lillehammer Skiklub, 09:02,
9,Grethe Aune, Nes Ski, 09:03,
10,Sigrid Linn, Follebu SK, 09:06,
11,Marte Sofie Buraas, Hurdal IL, 09:08,
12,Kristina Linesdatter Bakken, Hamar SK, 09:21,
13,Andrea Freng, Brøttum IL, 10:05,
G 13 år 3,0km fri
1,Petter Stakston, Søre Ål IL, 07:55,
2,Kristian Kvamme, Vegårshei IL, 07:59,
3,Vetle Kletthagen, Redalen IL, 08:06,
4,Jesper Dovland, Fossum IF, 08:22,
5,Brage Reier Groven, Drammen-Strong IL, 08:30,
6,Martin Røste Omdahl, Vind IL, 08:33,
7,Henrik Gullikstad, Søre Ål IL, 08:39,
8,Fredrik Myrvang, Strandbygda IL, 08:40,
9,Christian Skyttermoen, Follebu SK, 08:44,
10,Simen Eide Brøste, Lillehammer Skiklub, 08:46,
11,Martinus Strømsvåg, Roterud IL, 08:47,
12,Petter Bergmann, Konnerud IL, 08:49,
13,Erik Staum, Follebu SK, 08:51,
14,Ola Snellingen, Svea Skilag, 08:52,
15,Sivert Lomsdalen, Redalen IL, 08:58,
16,Simen Staum, Follebu SK, 08:59,
17,Mathias Stampe, Drammen-Strong IL, 09:02,
18,Oliver Nøvik, Nes Ski, 09:05,
19,Ola Kullsveen Søbye, Lillehammer Skiklub, 09:07,
20,Petter Andre Kleiven, Gjøvik SK, 09:13,
20,Sindre Lien Oftebro, Haslum If, 09:13,
22,Christian Magnus Hjelde, Drammen-Strong IL, 09:15,
22,Thomas H. Bjurhult, Haslum If, 09:15,
24,Petter Thormodsen, Svea Skilag, 09:19,
25,Vegard Bergset, Søre Ål IL, 09:21,
26,Henrik Roland Granseth, Lillehammer Skiklub, 09:25,
26,Martin Strand, Snertingdal IF Ski, 09:25,
28,Håkon Myhr, Vallset IL, 09:30,
29,Jørgen Fischer, Eidsvold Værks Skiklub, 09:33,
30,Sondre Rustad Rudi, Eidsvold Værks Skiklub, 09:39,
31,Marius Christensen Saxhaug, Eidsvold Værks Skiklub, 09:45,
31,Robert Stordahl Dybvig, Nes Ski, 09:45,
33,Simen Kjørven, Svea Skilag, 10:02,
34,Petter Myhr, Vallset IL, 10:26,
35,Lars Wøien Alhaug, Svea Skilag, 10:34,
36,Sander Berntsen, Veldre Ski, 10:47,
37,Heine Jessen Sørensen, Eidsvold Værks Skiklub, 11:01,
DNS,Håkon Kjonerud, Roterud IL, 00:00,
J 13 år 3,0km fri
1,Camilla Vannebo, Holmen IF, 09:36,
2,Vilde Vingebakken, Østre Toten Skilag, 10:20,
J 15 år 5,0km fri
1,Lisa Kvamme, Vegårshei IL, 12:16,
2,Siri Østensen, Østre Toten Skilag, 12:42,
3,Stine Schonhowd, Svea Skilag, 13:12,
4,Celine Vannebo, Jardar IL, 13:13,
5,Kristiane Vollum Bø, Lillehammer Skiklub, 13:15,
6,Maren Kraby Simenstad, Vind IL, 13:29,
6,Pernille Skarpenes, Kjelsås IL - ski, 13:29,
8,Hege Snortheimsmoen, Vestre Slidre IL, 13:44,
9,Agathe Strand Båtnes, Lillehammer Skiklub, 13:53,
10,Nikoline Stakston Hilleren, Lillehammer Skiklub, 13:57,
11,Karoline Røste Omdahl, Vind IL, 14:13,
12,Madelen Engum Lindstad, Svea Skilag, 14:45,
13,Maren Engeskaug Nielsen, Hamar SK, 14:49,
DNS,Ingvild T Westlie, Vang Skiløperforening, 00:00,
J 16 år 5,0km fri
1,Julie Vollum Bø, Lillehammer Skiklub, 11:35,
2,Thea Krokan Murud, Roterud IL, 11:46,
3,Kristin Hjelstuen, Lyn Ski, 12:13,
4,Eirin Christina Roland Udnæs, Lillehammer Skiklub, 12:25,
5,Lena Jansson, Ringebu/Fåvang SK, 12:47,
6,Line Maria Haugen Melby, Åsen IL, 13:19,
7,Nathalie Skyttermoen, Follebu SK, 13:28,
8,Agnes Holstad, Vind IL, 13:34,
DNS,Aurora Solbakk Andersen, Asker SK, 00:00,
DNS,Ingvild Kildal, Jardar IL, 00:00,
K 17 år 5,0km fri
1,Marte Dehli, Brøttum IL, 13:25,
DNS,Kristine K. Torgersen, Vind IL, 00:00,
K 18 år 5,0km fri
1,Beate Eide Tokheim, Søre Ål IL, 12:06,
2,Sina Sandholt, Gjerdrum IL, 12:36,
3,Ragnhild Hafsahl Karset, Vang Skiløperforening, 12:45,
4,Mari Bergendahl, Lyn Ski, 13:25,
5,Ragnhild Fauchald, Vind IL, 14:12,
K 19/20 år 5,0km fri
1,Kaia Wøien Nicolaisen, Asker SK, 11:52,
2,Dina Dæhli, Veldre Ski, 12:02,
2,Thea Karoline Nomerstad, Moelven IL, 12:02,
4,Tina Tomter, Hamar SK, 12:20,
4,Kerstin Holmstrand, Arvika, 12:20,
6,Joanna Valland, Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl, 12:36,
7,Marthe Mina Tornes, Mesnali skilag, 12:48,
DNS,Kathrine Håverstad, Iveland IL, 00:00,
Kvinner senior 5,0km fri
1,Britt Ingunn Nydal, Njård, 10:51,
2,Vilde Ravnsborg Gurigard, Søre Ål IL, 11:05,
3,Ane Sandaker Kvittingen, Geilo IL, 11:16,
4,Marthe Katrine Myhre, Gjøvik SK, 11:43,
5,Ulrika Persson, Sunne If, 11:46,
6,Kjersti Isaksen, Hammerfest SK, 11:49,
7,Bjørg Marit Valland, Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl, 11:51,
G 15 år 5,0km fri
1,Gaute Kvåle, Hordaland Skikrets, 10:16,
2,Stian Elverhøi, Nes Ski, 10:46,
3,Sigmund Kielland, Kolbukameratene, IL, 10:47,
4,Erling Tofte, Lillehammer Skiklub, 11:10,
5,Sindre Tungesvik, Jardar IL, 11:14,
6,Vegard Børsheim, Lillehammer Skiklub, 11:16,
7,Kristian Jevanord, Moelven IL, 11:23,
8,Asbjørn Madsstuen, Njård, 11:24,
9,Vebjørn Aaseth, Strandbygda IL, 11:25,
9,Andreas Andersen Sauge, Aurskog/Finstadbru SK, 11:25,
11,Anders Skaarseth, Lillehammer Skiklub, 11:26,
12,Elling Fossheim Asplin, Follebu SK, 11:30,
13,Eirik Bruland, Bærums Skiklub, 11:34,
14,Kristoffer Henden Kaasen, Bærums Skiklub, 11:35,
15,Kristoffer Hestetræet, Lillehammer Skiklub, 11:36,
16,Bjørnar Kvåle, Brandbu IF, 11:39,
17,Torgeir Moe, Høybråten og Stovner IL, 11:41,
18,Håvard Petterson, Østre Toten Skilag, 11:50,
19,Kjetil Tyrom, Follebu SK, 11:53,
20,Ørjan Staff, Brandbu IF, 12:00,
21,Sondre Bollum, Gjøvik SK, 12:03,
22,Erling Bjørnson, Follebu SK, 12:06,
22,Bård Valberg Nordrum, Ringebu/Fåvang SK, 12:06,
24,Jens Waage, Gjøvik SK, 12:08,
25,Lars Nustad, Lillehammer Skiklub, 12:20,
26,Simen Askeland, Ringebu/Fåvang SK, 12:23,
27,Emil Bakken, Østre Toten Skilag, 12:26,
28,Lars Bergendahl, Lyn Ski, 12:27,
29,Sivert Sliper, Lillehammer Skiklub, 12:28,
30,Kristian Kulset, Fossum IF, 12:42,
31,Henrik Netteland, Nordbygda/Løten Ski, 12:49,
32,Simen Bordal, Veldre Ski, 12:53,
32,Sivert Dæhli, Veldre Ski, 12:53,
34,Amund Brendbakken, Gjøvik SK, 13:02,
34,Oddgeir Haukas Bjerke, Lillehammer Skiklub, 13:02,
36,Oliver Nilseng Horvei, Lillehammer Skiklub, 13:27,
37,Eirik Stonor, Lillehammer Skiklub, 13:30,
38,Peder Bjørnstad Koppang, Bærums Skiklub, 13:35,
39,Eivind Grimstad, Lillehammer Skiklub, 13:54,
40,Halvor Lindvik Råbøl, Søre Ål IL, 14:31,
41,Ole Eirik Fuglehaug Ekrem, Lillehammer Skiklub, 15:20,
42,Knut Tromsnes, Ringebu/Fåvang SK, 15:21,
DNS,Niklas Hovland, Biri IL, 00:00,
G 16 år 5,0km fri
1,Torstein Vestli, Strandbygda IL, 10:14,
2,Oliver Bræin Furuli, Lillehammer Skiklub, 10:15,
3,Even Sæteren Hippe, Bagn IL, 10:24,
4,Glenn Bakkum, Øyer-Tretten IF, 10:26,
5,Andreas Molden, Nes Ski, 10:31,
6,Magne Haga, Åsen IL, 10:43,
7,Sindre Fløtlien Barli, Moelven IL, 10:44,
8,Kristoffer Nordlunde, Follebu SK, 10:46,
9,Borger Christopher Melsom, Fossum IF, 10:47,
10,Magnus Ommelstad, Torpa Ski, 10:48,
11,Remi Trøen, Vang Skiløperforening, 10:50,
12,Eirik Bråten Richenberg, Lillehammer Skiklub, 10:53,
13,Fredrik Bergsjø, Søndre Høland Idretts- og Ungd, 10:59,
14,Kristian A Kjonerud, Roterud IL, 11:06,
15,Anders Lie Håkenrud, Asker SK, 11:16,
16,Ole Sollien Hulbak, Hemsedal IL, 11:17,
17,Eivind Fålun, Oppegård IL, 11:28,
17,Henrik Kjærnsli, Lillehammer Skiklub, 11:28,
19,Thomas Wilskog, Nittedal IL, 11:29,
20,Henrik Snarvold Sletten, Vaaler IF, 11:38,
21,Eskil Fladsrud, Østre Toten Skilag, 11:47,
22,Vegard Osvold, Strandbygda IL, 11:48,
23,Emil Skjelstad, Østre Toten Skilag, 11:50,
24,Arne Laurits Rossebø Lie, Vaaler IF, 11:52,
25,Erlend Fjeld, Brumunddal Ski, 11:58,
26,Simen Torp Antonsen, Hernes IL, 12:15,
27,Jon Christen Bjone, Brandbu IF, 12:23,
28,Herman Lund-Kristensen, Drammen-Strong IL, 12:27,
29,Kenneth Wilskog, Nittedal IL, 12:44,
30,Mats Røtterud Olsen, Ullensaker SK, 13:29,
31,Kjell Robin Skyberg Eikrem, Brandbu IF, 13:39,
DNS,Endre Aamodt, Bagn IL, 00:00,
M 17 år 10km fri
1,Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Skiklub, 20:10,
2,Anders Fjell, Konnerud IL, 21:01,
3,Vegard Hamnes, Øyer-Tretten IF, 21:32,
4,Erik Kaspersen Hoffsbakken, Biri IL, 21:40,
5,Dag Frode Trollebø, Njård, 22:08,
6,Sondre Bonkerud, Veldre Ski, 22:16,
7,Steinar Karlsen, Fjellblom IL, 22:23,
8,Anders Kampenhøy, Furnes Skiløperforening, 22:48,
9,Simen Hestad, Fjellblom IL, 23:17,
M 18 år 10km fri
1,Erlend Moian Nydal, Njård, 20:33,
2,Christian Hannestad, Østre Toten Skilag, 21:17,
2,Fredrik Schwencke, Lyn Ski, 21:17,
4,Thomas Gifstad, Oppegård IL, 21:34,
5,Espen Aronsveen, Njård, 21:38,
6,Magnus Hatlestad Hovland, Jardar IL, 21:45,
7,Tony Gjendahl, Vang Skiløperforening, 22:08,
8,Stian Storsveen, Jømna/Heradsbygd Langrenn, 22:13,
9,Thomas Strøm, Veldre Ski, 22:39,
10,Preben Langdal, Oppegård IL, 22:56,
11,Simen Kringsjå Larsen, Furnes Skiløperforening, 23:25,
12,Erland Kirkebøen Husom, Lillehammer Skiklub, 24:26,
DNS,Håkon Hjelstuen, Team Kollen, 00:00,
NC,Bendik Brandvold Befring, Kjelsås IL - ski, 23:35,
M 19/20 år 10km fri
1,Torgeir Skjeldnes, Brøttum IL, 20:12,
2,Michael Eriksson, Lillehammer Skiklub, 21:02,
3,Andreas Hillestad, Konnerud IL, 21:10,
4,Simen Engebretsen Nordli, Vang Skiløperforening, 21:16,
5,Magnus Torp Antonsen, Jømna/Heradsbygd Langrenn, 21:53,
6,Ole Kristian Frydenlund, Brumund IF - ski, 21:57,
7,Sondre Myrvold Prestkvern, Søndre Ål Sportsklubb, 22:37,
8,Amund Brennlien, Veldre Ski, 22:39,
9,Audun Sveen Frogner, Vang Skiløperforening, 22:50,
10,Lars Grønset, Brumund IF - ski, 23:21,
DNS,Bendik Moe, Moen Sportsklubb, 00:00,
DNS,Audun Sektnan, Lillehammer Skiklub, 00:00,
Menn senior 10km fri
1,Espen Harald Bjerke, Lillehammer Skiklub, 19:18,
2,Eirik Kurland Olsen, ROS, IL, 19:22,
3,Martin Eng, Nittedal IL, 19:39,
4,Markus Mo, Oseberg Skilag, 19:57,
5,Lars Høgnes, Ringkollen SK, 20:03,
6,André Botnen, Røldal IL, 20:13,
7,Daniel Lunde, Harestua IL, 20:17,
8,Ole Henrik Somby, Sirma IL, 20:20,
9,Markus Hasler, Høybråten og Stovner IL, 20:21,
10,Eirik Watterdal, Nøtterøy IF, 20:28,
11,Knut Anders Hatlen, Stranda IL, 20:33,
12,Anders Magnus Bratli, Fossum IF, 20:40,
13,Christian Sæten, Hakadal IL, 20:44,
14,Even Langseth Berg, Grue IL, 21:12,
15,Nicolai Edman Bergmann, Konnerud IL, 21:19,
16,Eirik Dimmen Sæle, Lillehammer Skiklub, 21:20,
17,Lars Stenseth, Vang Skiløperforening, 21:50,
18,Marius Osvold, Strandbygda IL, 23:17,
19,Odd Eilif Aspebakken, Lillehammer Skiklub, 24:10,
20,Trond Wiggo Hagen, Spydeberg IL, 24:56,
21,Terje Kristensen, Sunne If, 31:20,
DNS,Inge Kristoffersen, Vind IL, 00:00,
FH-stå Kvinner, 5km
1,Anne Karen Olsen, Svea Skilag, 18:06,
FH-stå Herrer, 5km
1,Håvard Alfstad, Ringsaker IF, 36:36,
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒,▒▒.▒▒.▒▒▒▒
▒ ▒▒ å▒ ▒,▒▒▒ ▒▒▒
▒,▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒ ▒▒▒å▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒å▒▒▒▒▒ ▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒, ▒▒▒ ▒▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒, ▒▒▒ ▒▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒, ▒▒▒ ▒▒, ▒▒:▒▒,
▒,▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒å▒ ▒▒ - ▒▒▒, ▒▒:▒▒,
▒▒,▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒▒/▒å▒▒▒▒ ▒▒, ▒▒:▒▒,
▒▒,▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒, ▒▒:▒▒,
▒▒,▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒:▒▒,
▒▒,▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒
Årsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Månedsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Mest lest
Det digitale hjemmet for utøvere og fans
Bli medlem og bli en del av ski-fellesskapet
Årsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Månedsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages