Ny mann til Madshus.
av SC community
• 07.05.2001
Den norske skifabrikken Madshus satser knallhardt. I disse dager er en ny mann på vei inn som konkurranse-sjef.: Svenske Per Wiik.
Den norske skifabrikken Madshus satser knallhardt. I disse dager er en ny mann på vei inn som konkurranse-sjef.: Svenske Per Wiik.
Dermed blir Per Wiik fra Hudiksvall den andre svensken i stallen til Madshus. Fra før har Nisse Hult blitt varm i trøyen som salgssjef.
Wiik har lang erfaring innen skiidretten og har siden 1992 jobbet på Sportmarkedet i Hudiksvall. Svensken starter i sin nye jobb allerede i begynnelsen av neste måned.
– Vi trenger å utvide vårt team. Hittil har Terje Fardal hatt delansvar som konkurranse-sjef. Nå får vi én mann som kommer til å jobbe med dette på heltid. Det vil helt klart hjelpe oss, siden vi nå har såpass mange internasjonale toppløpere, sier salgssjef Nisse Hult til Langrenn.com.





