«Unge» instruktører på Åpen Juniorlandslagssamling.
av SC community
• 21.03.2001
Fra 4-11 august kan du som junior-løper være med på Åpen Juniorlandslagssamling på Sjusjøen. Også i år vil det være «unge» instruktører.
Fra 4-11 august kan du som junior-løper være med på Åpen Juniorlandslagssamling på Sjusjøen. Også i år vil det være «unge» instruktører.
I fjor var rundt 100 ski-ungdommer samlet på Sjusjøen. Da var det også «unge» instruktører som tok ordet og fulgte juniorløperne den snaue uken på fjellet.
– Vi hadde stor suksess med unge seniorløpere. Det vil vi helt klart prioritere i år også, sier juniorlandslagstrener, Morten Aa Djupvik til Langrenn.com og fortsetter:
– Jeg er åpen for nye innspill og ideer rundt hva løperne ønsker skal foregå på årets samling.
– Vi vil prøve og få til en kajakk-økt igjen. Så håper jeg at vi får besøk av et par eliteløpere. For de som var med i fjor, tipper jeg rulleskiøkta med Tor Arne og Odd-Bjørn huskes godt. Da gikk det unna, sier Djupvik.





