søndag, apr 14, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,727,163
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Amund Riege 23,583,626
11 Axel Jutterströ... 23,542,041
12 Torleif Syrstad 23,463,590
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Herman Paus 23,398,617
15 Oskar Kardin 23,295,927
16 Morten Eide Ped... 23,285,882
17 Runar Skaug Mat... 23,240,714
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,339,680
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Anikken Gjerde ... 21,371,471
30 Einar Kalland-O... 21,367,119
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Jenny Larsson 20,746,503
39 Karolina Hedens... 20,551,427
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Få med deg direktesendingen med Vasalopps-eliten

VIDEO: Møt tittelforsvarerne, favorittene og outsiderne til Vasaloppet i direktesendingen «Ski Classics Live Sessions – Vasaloppet» onsdag ettermiddag.

Foto: Daniel Eriksson / BILDBYRÅN

På søndag 3. mars arrangeres Vasaloppet for 100. gang. Få med deg direktesendingen «Ski Classics Live Sessions – Vasaloppet» onsdag 28. februar fra klokka 15.00: Se deltakerpanelet og tidsskjema under

Se fakta og detaljer for Vasaloppet nederst i saken

Under direktesendingen forteller tittelforsvarerne, favorittene og outsiderne om sine forventninger og ambisjoner, forberedelser og forutsetninger for årets løp. 

Se også: 
Her er herrefavorittene i Vasaloppet 2024
Dette er damene som kjemper om seieren i Vasaloppet 2024

Se høydepunktene fra Vasaloppet 2023 (saken fortsetter under)

Direktesendingen «Ski Classics Live Sessions – Vasaloppet» ser du HER fra klokka 15.00 onsdag 28. februar 

Dette er panelet som stiller på «Ski Classics Live Sessions – Vasaloppet» og tidsskjema for direktesendingen:

Moderator: Teemu Virtanen og Thomas Granlund, Ski Classics Race Director
15:00: Tommy Höglund, Vasaloppet Chief of sport
15:10: Ida Dahl (Sverige), Team Engcon, fjorårets sammenlagtvinner Ski Classics
15:16: Emilie Fleten (Norge), Team Ramudden, tittelforsvarer Vasaloppet 2023, leder Ski Classics sammenlagt
15:22: Karolina Hedenström (Sverige), Lager 157 Ski Team, leder ungdomskonkurransen i Ski Classics
15:28: Anikken Gjerde Alnes (Norge), Team Ragde Charge, utfordrer
15:34: Sofie Elebro (Sverige), Team Eksjöhus, på 3. plass sammenlagt i Ski Classics
15:40: Magni Smedås (Norge), Team Eksjöhus, utfordrer
15:46: Kati Roivas (Finland), Team Eksjöhus, sesongens stjerneskudd og på andreplass sammenlagt i Ski Classics, vant Tjejvasan sist helg
15:52: Jenny Larsson (Sverige), Team Ragde Charge, utfordrer til pallen i Vasaloppet
15:58: Andreas Nygaard (Norge), Team Ragde Charge, vant Vasaloppet 2022 og 2018
16:04: Thomas Bing (Tyskland), ED system Silvini Team, største internasjonale outsider
16:10: Emil Persson (Sverige), Lager 157 Ski Team, tittelforsvarer Vasaloppet 2023, fjorårets sammenlagtvinner Ski Classics
16:16: Alvar Myhlback (Sverige), Lager 157 Ski Team, tidenes juniortalent, var sekunder fra pallen i Vasaloppet 2023 (da 16 år gammel), juniorverdensmester i klassisk, tok sin første pallplass i Ski Classics i Orsa 18. februar
16:22: Oskar Kardin (Sverige), Lager 157 Ski Team, utfordrer til pallen i Vasaloppet
16:28: Max Novak (Sverige), Team Aker Dæhlie, utfordrer til pallen i Vasaloppet
16:34: Axel Jutterström (Sverige), Team Eksjöhus, leder ungdomskonkurransen i Ski Classics
16:40: Amund Riege (Norge), Team Ramudden, utfordrer til pallen i Vasaloppet

Les også: Vasaloppet endrer reglene – på grunn av fenomenet Myhlback

Direktesendingen Vasaloppet Live Sessions ser du HER fra klokka 15.00 onsdag 28. februar 

FAKTA: Vasaloppet
Hvem:
 15 800 kvinner og menn, inkludert Ski Classics Pro Tour
Hva: 90 kilometer klassisk
Hvor: Fra Sälen til Mora i Sverige
Når: Søndag 3. mars
Liveoppdateringer ser du HER
Alt om favoritter og outsidere ser du HER
TV: NRK og SC Play

Program Vasaloppet 2024
Søndag 3. mars
08:00: Vasaloppet 90km fellesstart, menn elite
08:00: Vasaloppet 90km fellesstart, kvinner elite
Startlister, detaljer og resultater

Mest lest
Bli medlem nå