Favorittene innfridde i Flyktningerennet
Flere meritterte langløpere valgte å gå det tradisjonsrike langløpet fra Norges til Sverige søndag formmiddag som trening frem mot sesongavslutningen i Ski Classics neste helg.
Emil Persson og Ida Dahl tok hver sin seier i den 71. utgaven av Flyktningerennet. De to svenske langløperne leder de gule trøyene i Ski Classics, og viste også denne helgen at de er i form når sesongens skal avsluttes neste helg.
I herrenes renn ar det tre menn som skilte seg ut. Emil Persson sammen med Amund Riege og Herman Paus skapte seg en luke til hovedfeltet da det gjenstod seks kilometer.
Den luken klarte de å holde, og rennet ble avgjort på oppløpet. Der viste Persson igjen hvorfor han er årets soleklare ener, og spurtslo de to norske herrene.
Topp Tre Menn – Flyktningerennet
1. Emil Persson 1:59.46
2. Amund Riege +0,5
3. Herman Paus +1
I kvinnenes renn var det Ida Dahl og Emilie Fleten som viste seg sterkest. Dahl falt litt fra teten fra start, men klarte på imponerende vis å hente seg inn.
Ved halvgått løp gjorde hun et rykk på Fleten, og på det meste var hun minuttet bak Dahl. Fleten klarte å redde seg inn igjen, men det ble likevel for langt opp tilslutt.
Topp Tre Kvinner – Flyktningerennet 2023
1. Ida Dahl 2:18.40
2. Emilie Fleten +13
3. Karolina Hedenström +3.15
Neste helg venter sesongavslutningen av Ski Classics sesong XIV. Da skal utøverne ut og gå Reistadløpet lørdag 1. april og det helt nye rennet Senja 2 Summit søndag 2. april.










